Седмокласници 2020/2021 - Черешката на тортата - (28.06 - 04.07)

  • 84 767
  • 1 639
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 932
Кажете конкретни училища. За ЕГ ли?
По принцип топ 3 са Първа ЕГ, Пета ЕГ и МГ.

Без да съм от капацитетите, но сравнявайки с точките от миналата година, спокойно може да се добави по точка-две към миналогодишните минимални балове, за да се получат тазгодишните. Във Варна много малко деца не се записват на първо класиране и няма значителни промени при второ. Не знам колко ще са приетите в други училища извън първите три, миналата година имаше 15 от МГ приети в АК и те донесоха някакви промени.

# 631
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
Имай предвид, че частното немско училище км посолството не издава българска диплома.

само използвам отговора Simple Smile

какви са минусите от международна диплома без българска?

Няматето на българска диплома вече е минус, защото се лишава от всички възможности, които дава българската дипрома в България. По нашенско имаме навика да подценяваме българските документи и да си мислим, че чужбинските са по-важни и с по-голяма тежест.  Ако не потръгнат нещата в чуждото училище и детето не е учило нищо по МОН, тогава какво правите, къде и как ще го преместите в читаво училище?

Мераците по учене на "още един" чужд език са за деца, които с лекота усвояват езици. Това е допълнително натоварване, което не всяко дете може да понесе.

по-големият проблем е, че по нашенско обичаме да наливаме акъл с фуния.
зададох конкретен въпрос и получих конкретен отговор. благодарих.
ако съм имала нужда от обобщения и общи разсъждения по темата щях да помоля за такива.
но нямам нужда. Багодаря.

# 632
  • София
  • Мнения: 7 082
Във Варна бяхте без квоти, нали?
За Първа - 425 .
Пета (реших, че е Йоан Екзарх) - 388.
За МГ ще се пробвам по-късно, но ще е доста условно.

# 633
  • Мнения: 30
Реге, браво на момчето! Страхотен резултат! Пожелавам му да е окрилен от него и да има вдъхновение на приемния изпит!
Варненската дружина се оказахме супер-сила тази година! И децата на Хана, и на Поли, и на Моли, на Бонанза, на Ива, на ysap (дано не пропускам някой) - всички са с невероятни резултати! Според статистиката форумските деца не са точно представителна извадка и отново се потвърди мантрата: "форумските деца винаги успяват". Вярвам, че след класирането ще има още приятно изненадани Simple Smile

Здравейте ,
и ние сме от Варна ,но сме с бал 377точки, поизложихме се на БЕЛ с преразказа и две задачи от първи модул.
Имахме мераци за първа и пета ,сега се молим поне за 4та да ни стигнат точките .Според вас дали имаме шанс?
Какви са отзивите за строителния спец."Архитектура"  за Варна ,някой дали знае ?

# 634
  • София
  • Мнения: 197
Аз малко да изпреваря събитията, то е ясно че всеки, все някъде ще бъде приет....Записването може ли да е без детето? Въпроса ми изниква поради желанието на девойката да си почине от мен, от матурите, изпитите.....и да ходи при баба си...т.е разбирайте че ще бъде далеко и аз ще трябва сама да щъкам между училища за заявления (за 2-ро калсиране) и записвания на финал....Да няма изненади Wink
Мнения различни, ноооо....

# 635
  • София
  • Мнения: 18 221
Не зная по каква схема, сигурно с някой приравнителен, в годините обаче  е имало деца, идващи от Дойче Шуле в НЕГ. Wink А на който и да образователен етап те са нямали бг диплома /удостоверение за завършен  7 или 8 клас на МОН. Във випуска, завършил през 2017, имаше такова момче, също и момиче. По-назад във времето и дъщерята на Петър Попангелов  е учила първо  в училището на посолството, после в НЕГ. Сигурно има и още..Ето и Тити назад пише за детето си, че до 5 -6 клас е учило навън, предполагам в ОАЕ, като гледам аватара. А ето че сега  кандидатства в 7 клас на общо основание, значи има начини да си в училище по бг система и след години учене в такова по чужда преди това.

# 636
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 811
Аз малко да изпреваря събитията, то е ясно че всеки, все някъде ще бъде приет....Записването може ли да е без детето? Въпроса ми изниква поради желанието на девойката да си почине от мен, от матурите, изпитите.....и да ходи при баба си...т.е разбирайте че ще бъде далеко и аз ще трябва сама да щъкам между училища за заявления (за 2-ро калсиране) и записвания на финал....Да няма изненади Wink
Мнения различни, ноооо....


Хм, аз питах класната още през април и тя твърди, че не е нужно.
Сега звъннах и до училището, което е първи избор - и там ми казаха, че не държат ученика да е там.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 2 349
Отговарям за Варна като много моля да не взимате "прогнозите" ми за чиста монета, защото нямам никакъв опит с такива преди и вероятно ще се размина доста от реалните, но ще пробвам. Имайте предвид, че това е само въз основа първо класиране, а не както при Санака (която ги прогнозира с изключителна точност, за второ класиране, което всъщност е по-важното). Подчертавам, по-скоро е "хвърляне на боб", отколкото научни методи, но ако е полезно на някой, пък и ако се окажа близо, то може да поработя върху "метода" си за бъдещите поколения Simple Smile
Първа с АЕ - 426 (математическата паралелка не я смятам)
Първа с НЕ - 434
Пета с АЕ - 420
Пета с НЕ - 424
Четвърта с ФЕ - 402 (с втори Порт. - 382)
Четвърта с ИЕ - 416 (с втори Порт. - 396)
МГ мога само да прогнозирам, че паралелката с мат. с НЕ ще падне една идея бала, но не и под 488.
Ако позная, ще пусна и тото. Simple Smile

# 638
  • София
  • Мнения: 3 524
Sanaka или някоя от вас, по-веща от мен в статистиката и изчисленията (леле, няма такова цъклене, не схващам логиката на таблицата, много е хубава, но аз съм дотам, колежките ме спукаха от майтап) та, младежът заформя 450,5 бал (6тици от у-ще, 94,500 БЕЛ, 80,750 МАТ), прицелил се е в Испанската (не иска най-желаната паралелка, която е с АЕ, в другите), ще му стигне ли бала за 1во класиране? Погледнах ти поста за момчетата, щателно си го копирах, но там пишеше че баловете са за второ класиране или не съм разбрала - помощ?

За записването, особено за Испанската, проучих предварително, желателно е детето да е там, поради допълнителни въпроси, които пряко го засягат и трябва да избира.

Реге, браво на детето!!!

# 639
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Във Варна бяхте без квоти, нали?
За Първа - 425 .
Пета (реших, че е Йоан Екзарх) - 388.
За МГ ще се пробвам по-късно, но ще е доста условно.
Да, нямаме квоти, да, Пета е Йоан Екзарх. Много оптимистично за там да падне толкова балът, коя паралелка визираш? Мен ме интересуват всички без 1 език френски.

# 640
  • София
  • Мнения: 12 333
elpet, изчисляваме второ класиране защото това е окончателният бал за съответната паралелка, при първо има много условности. Мисля, че още на първо класиране ще го приемат, да.

# 641
  • София
  • Мнения: 7 082
Във Варна бяхте без квоти, нали?
За Първа - 425 .
Пета (реших, че е Йоан Екзарх) - 388.
За МГ ще се пробвам по-късно, но ще е доста условно.
Да, нямаме квоти, да, Пета е Йоан Екзарх. Много оптимистично за там да падне толкова балът, коя паралелка визираш? Мен ме интересуват всички без 1 език френски.
Точно френската.
Без нея - 416.

# 642
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Отговарям за Варна като много моля да не взимате "прогнозите" ми за чиста монета, защото нямам никакъв опит с такива преди и вероятно ще се размина доста от реалните, но ще пробвам. Имайте предвид, че това е само въз основа първо класиране, а не както при Санака (която ги прогнозира с изключителна точност, за второ класиране, което всъщност е по-важното). Подчертавам, по-скоро е "хвърляне на боб", отколкото научни методи, но ако е полезно на някой, пък и ако се окажа близо, то може да поработя върху "метода" си за бъдещите поколения Simple Smile
Първа с АЕ - 426 (математическата паралелка не я смятам)
Първа с НЕ - 434
Пета с АЕ - 420
Пета с НЕ - 424
Четвърта с ФЕ - 402 (с втори Порт. - 382)
Четвърта с ИЕ - 416 (с втори Порт. - 396)
МГ мога само да прогнозирам, че паралелката с мат. с НЕ ще падне една идея бала, но не и под 488.
Ако позная, ще пусна и тото. Simple Smile

Dive, ако прогнозата ти за 5та  се сбъдне, ще черпя много!

# 643
  • Варна
  • Мнения: 2 349
Лилле, не леж на таз кълка! Joy Стискам палци да ви стигнат точките за където искате Hands Pray, но моля ви не се осланяйте на мойте аматьорски упражнения, да не стане сакатлък!

# 644
  • София
  • Мнения: 3 524
elpet, изчисляваме второ класиране защото това е окончателният бал за съответната паралелка, при първо има много условности. Мисля, че още на първо класиране ще го приемат, да.
Разбрах те, и според мен има голям шанс, благодаря! Отивам да понаредя желанията му, да си ги визуализира, понеже на листове драскахме заедно, но не са  пълни записките, за да имаме готовност - апропо, нанесени са му всички годишни оценки в Школо, но в системата на МОН няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт