При сериозна травма в градския транспорт....

  • 1 272
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Гледах репортаж на Валя Ахчиева(май newsm78) - една жена така си беше счупила лошо крак(или таз) при пътуване в градски транспорт. Травмата била лоша и жената сега е инвалид и не може да работи.
Не си спомням много ясно подробностите, но знам, че жената с години я  разкарвали по инстанциите и нищо. Застраховката трябвало да изплатят, но... и отгоре на това май си имала и проблеми с Телка. Плачеше. Мисля, че Валя Ахчиева малко помогна като побутна случая, но с мъжът ми бяхме шокирани от цялата история. Да не говорим, че действието се развива в продължение на няколко години.
 
 Принципно има право и може да ги съди, но натам вече трябва да има здрави нерви.

# 16
  • Мнения: 799
Повечето мами са ти казали какво трябва да се направи - картата за градски транспорт е нейната застрахователна полица, медицинско и свидетели. Всичко това в съда.
Една приятелка през 1994г. е била ударена с камък във влак (метнат през прозореца от някакъв циганин, така и не са го хванали). В резултат на удара момичето загубва едното си око. Направиха операция в чужбина, протеза и т.н. ДЗИ изплати 55 хиляди лева обезщетение и всички разноски по делата. Това няма да върне зрението й, но е по-добре от нищо...

# 17
  • Мнения: 10 610
Бих те посъветвала приятелката ти първо да отиде при застрахователя. Дори да не й платят, поне ще й изискат един куп документи, които след това ще й послужат в съда, и които без съветите на адвокат не би се сетила да събере. И дано автобуса не е застрахован в нашата компания, че ще ме уволнят за съветите, които давам на противната страна  Simple Smile!

# 18
  • Мнения: 1 258
Благодаря на всички за мненията.
Нещата са задействани чрез адвокат днес.Ще следя за сроковете на изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт