Стана време за моренце, а ДЕКЕМВРИйчето вече рита в нашето коремче! (Тема 3/2021)

  • 22 747
  • 777
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 088
Мила Биби, искрено ти желая всичко, всичко да е наред. Много топлина и сила към вас. Нека всички дечица са живи и здрави и никое детенце да не страда за грешките на родителите. Каквото и да сме сторили, ако има карма, желая на всички нас бебенцата ни да са здрави и с добър живот. Те са невинни.❤️
Всичко ще е наред. ❤️❤️❤️❤️

# 706
  • Мнения: 42
Момичета, приключих, този преглед беше по-обстоен от предния, всичко е наред, но ми взеха микробиология, казаха че е добре да се направи при такова обилно изтичане, за да се изключат евентуални инфекции, нищо че нямало секрет. Сега ще трябва да изчакам няколко дни за резултата, надявам се всичко да е наред.
Обясниха ми, че е възможно и изпускане, защото младежа доста старателно рита където не му е работата Grinning

# 707
  • Мнения: 3 212
Биби няма да пускаме палците всичко да е наред с дечицата 🙏🍀🍀🍀

# 708
  • Мнения: 189
И аз се надявам на това,че доктор от ранга на Чавеева не посмя да направи амниоцентеза, явно за нея риска от процедурата и по-висок от риска за даун.  Дано да е е така.

За проверка дали изтичащото са околоплодни води съм чела, че докторите ползват йод. Ако позеленее май са околоплодни води. Но да не ви шашкам , не съм сигурна дори къде го четох и може да не е истина.
Смятам,че воднистото течение е нормално и аз го имам.

# 709
  • Мнения: 978
Биби, стискам всички палци! Вярвам, че всичко ще е наред Heartpulse

# 710
  • Мнения: 1 088
Момичета, да ви разсея с най-странната случка от много време насам.

Имаме едно неизползващо се легло, където работим на компютъра. Зайчето ни се върти наоколо и се катери по него понякога. Сега заварихме огромно прозрачно петно на леглото без мирис, като разлята цяла чаша вода. Не може да е Зайко, количеството е по-голямо от тялото му. Филмирах се да не съм аз от тези дискусии за води хаха, но не съм на 99.99% - мисля не съм сядала, роклята ми е суха, а и щях да усетя?? ММ казва, че чаши/бутилки там не е слагал.

Гледаме и се чудим кой е луд. Зайо е най-нормален. 😂

# 711
  • Мнения: 4 518
Биби, и според мен резултатите ще са добри. Явно с мъжа ти такива бебета правите, иначе и при двете едно и също отклонение няма много логика. Стискам силно палците и ще чакам хубавите новини.

Аз съм с точно воднисто течение почти всяка сутрин. При мен е смесено с бяло заради утрогестан, но иначе си е баш като вода. Има тестове по аптеките - 3 превръзки за 30лв., ако позеленее е положителен. На 04.08 ще говоря със следящата дали е възможно. Иначе щом от 4 месец може да има контракции, вече всичко очаквам.

Биби, как е шийката? Държите ли положението?

# 712
  • Мнения: 189
Биби, и според мен резултатите ще са добри. Явно с мъжа ти такива бебета правите, иначе и при двете едно и също отклонение няма много логика. Стискам силно палците и ще чакам хубавите новини.

Аз съм с точно воднисто течение почти всяка сутрин. При мен е смесено с бяло заради утрогестан, но иначе си е баш като вода. Има тестове по аптеките - 3 превръзки за 30лв., ако позеленее е положителен. На 04.08 ще говоря със следящата дали е възможно. Иначе щом от 4 месец може да има контракции, вече всичко очаквам.

Биби, как е шийката? Държите ли положението?

Шийката се държи супер, на феталната я измериха 34мм, преди серклажа беше 29мм. С почиване и утрогестан се успокои.
Ти сигурна ли си, че са контракции? Аз говорих с моята докторка за едни стягания, като все едно имам супер стегнат ластик около корема, мислех че са контракции, тя каза че усещам разъването на матката и опирането и в коремните мускули.  Не е болезнено, но е супер неприятно и не помага нито но шпа, нито магнезии.

# 713
  • Мнения: 4 518
34 е супер, браво Hug
Сигурна съм, и Апостолова от Токуда потвърди когато ѝ обясних, и на феталната ми потвърдиха, че даже и тогава имах контракции.
При мен става на камък корема, дали целия ще се втвърди и ще изпъкне или ще се появи някъде много твърда бучка, казаха, че и двете са контракция. За щастие шийката не се скъсява засега, надявам се да не стигам до серклаж, защото съм много податлива към вагинални гадинки и си ме е шубе.
Заради шийката ли не ми спират утрогестана?

# 714
  • Мнения: 42
Момичета, да ви разсея с най-странната случка от много време насам.

Имаме едно неизползващо се легло, където работим на компютъра. Зайчето ни се върти наоколо и се катери по него понякога. Сега заварихме огромно прозрачно петно на леглото без мирис, като разлята цяла чаша вода. Не може да е Зайко, количеството е по-голямо от тялото му. Филмирах се да не съм аз от тези дискусии за води хаха, но не съм на 99.99% - мисля не съм сядала, роклята ми е суха, а и щях да усетя?? ММ казва, че чаши/бутилки там не е слагал.

Гледаме и се чудим кой е луд. Зайо е най-нормален. 😂
Това е от Зайо, ние имахме 2 преди време и ми се е случвало същото, да не кажа всеки път като ги качвахме на дивана Grinning

# 715
  • Мнения: 1 088


Това е от Зайо, ние имахме 2 преди време и ми се е случвало същото, да не кажа всеки път като ги качвахме на дивана Grinning

Хаха, сигурно, но е огромно количество, по-голям кръг от тялото му 😂 Успяхме като бебе да го дресираме и не е правил бели извън тоалетната вече почти 2г, но туковиж да се е ядосал и да отмъщава 😀 Голям характер е и прави муцки напук 😀

# 716
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 867
Тя течността става на по-голямо петно, защото тъканта попива. Нищо чудно и да е зайко виновен. Ама пък, гледала съм зайче и урината им мирише. Не би ли трябвало да има миризма?

# 717
  • Мнения: 189
34 е супер, браво Hug
Сигурна съм, и Апостолова от Токуда потвърди когато ѝ обясних, и на феталната ми потвърдиха, че даже и тогава имах контракции.
При мен става на камък корема, дали целия ще се втвърди и ще изпъкне или ще се появи някъде много твърда бучка, казаха, че и двете са контракция. За щастие шийката не се скъсява засега, надявам се да не стигам до серклаж, защото съм много податлива към вагинални гадинки и си ме е шубе.
Заради шийката ли не ми спират утрогестана?

Щом не ти е мръднала шийката досега, вероятно няма да имаш проблем с нея, най страшно е май от 16та до 23 седмица, след това тя така или иначе трябва да започне по малко да се скъсява за да се подготвя за раждане.
Утрогестана, най -вероятно не ти го спират заради нея, да. Но уж помагал и за успокояване на маточните мускули, та и заради контракциите. Дори спорят коя терапия е по-добра при скъсяване на шийката, серклаж или утрогестан.

# 718
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 867
И аз съм на Утрогестан, вярно намалиха ми го, но слагам все още и май ще го слагам до края. Странно, на мен за 28.4 мм шийка докторът каза, че е отлична. Попитах го изрично не е ли скъсена, каза, че не е, била добре и стегната. Ще видим в събота Стратиева какво ще каже на феталната. Моята е малко крива, на снимката се вижда в единия й край доста ясно. А докторът я е премерил по права линия. То няма и как да я премери по друг начин. Вероятно е малко по-дълга, отколкото излиза по права линия. Измери я с вагиналния ехограф. Дано всичко е наред, че съм едва в 20 г.с.

# 719
  • Мнения: 189
Blue angel, според мен ти е добре за седмицата в която си. Щом е и стегната. Повечето доктори предприемат мерки ако е под 25мм и то в ранна седмица или ако е мека и се разширява.
При мен така се получиха нещата,че направиха серклаж, защото бебетата са две, пък и в Щерев май много държат да се презастраховат.

Общи условия

Активация на акаунт