С благодарност към мама Assinka!

  • 2 994
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Асе,ако не бяа твоите постинги в нашата юлска тема,едва ли още щях да кърмя!за това-много благодаря от мен и Марти. Peace

# 16
  • Мнения: 3 926
 newsm20
Всъщност благодарностите би трябвало да са от мое име, защото виждайки, че ви помагам се чувствах с поне сантиметър по-висока и излизах от къщи с блясък в очите. По най-прекрасния начин това влияе на собственото ми самочувствие. Освен това дори сега ми дадохте прекрасен урок. Вече съм с една идея по-мъдра, но все още толкова емоционална Wink
И така... за да не изглеждат нещата като на раздаването на Оскарите получавате  Hug и  Heart Eyes
И Ели, дали тук или на лични, или по телефона... дали мен или някой друг ОН - винаги ще имате отговор на въпросите си Grinning

# 17
  • Мнения: 2 481
 Hug  Златна си!Какво да кажа друго!

# 18
  • София
  • Мнения: 12 236
   Аз съм от августинките, но често ви шпионирах и също много се радвах на съветите на мама Assinka. Simple Smile
   Вече питах на едно място, но никой не отговори или не прочете въпроса. Няма ли възможност да се организира нещо, така че всяка година една опитна мама да си наблюдава някои от отчетните и да помага със съвети. Не всички влизат в кърмаческия, някои имат време само за отчетните. Много по-лесно е освен това там да зададеш въпросче и да ти отговорят отколкото да пускаш цяла тема.

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
 и аз ти благодаря!
много се чудя и в същото време се радвам, че има хора като теб и Бу.

# 20
  • Мнения: 5 401
   Аз съм от августинките, но често ви шпионирах и също много се радвах на съветите на мама Assinka. Simple Smile
   Вече питах на едно място, но никой не отговори или не прочете въпроса. Няма ли възможност да се организира нещо, така че всяка година една опитна мама да си наблюдава някои от отчетните и да помага със съвети. Не всички влизат в кърмаческия, някои имат време само за отчетните. Много по-лесно е освен това там да зададеш въпросче и да ти отговорят отколкото да пускаш цяла тема.

Бих подкрепила идеята, но кой ще има сили и смелост да направи това след манджата, която сготвихме??  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 12 236
   Май не съм много в час. За каква "манджа" става въпрос? Това е просто предложение. Тъкмо като четях при вас и виждах как Асинка ви помага си мечтаех и при нас да има една такава мама. Аз се опитвах да давам понякога информация от кърмаческия форум, но просто найстина нямам опит и логично нямах авторитет. Аз бях просто една бременна без опит...и все още нямам достатъчно. Именно за това питах за опитни мами които биха се справил.
   Сори че така оспамих темичката..

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Няма ли възможност да се организира нещо, така че всяка година една опитна мама да си наблюдава някои от отчетните и да помага със съвети. Не всички влизат в кърмаческия, някои имат време само за отчетните. Много по-лесно е освен това там да зададеш въпросче и да ти отговорят отколкото да пускаш цяла тема.

Аз честно казано бих била против такава идея Simple Smile За кърмене - има цял форум с купища информация. Единственото, което се иска, е да се прегледа Библиотеката и/или да се пусне една търсачка. Разбира се, много по-лесно е някой да поднася информацията сдъвкана и изплюта, но въпреки това си мисля, че е далеч по-удачно да се пише и чете в кърмаческия - най-малкото, защото тук пишат много майки с по-голям стаж и никога не се знае коя ще има най-адекватната информация за конкретно питане.
Отчетните по принцип са за раздумка и (извинете, не с лошо) 'спахте ли, срахте ли'  Laughing Другите форуми са с по-специфична тематика и така и би трябвало да бъде.
Ася опита нов подход, но може би не се оказа най-удачен (четох и аз малко назад из въпросния отчетен и леко се покъртих - нещо, което не ми се случва лесно  Crazy)

# 23
  • Мнения: 747
Aсе, благодаря и аз! bouquetМакар да не съм те питала конкретно за нищо, четейки твоите постинги, постигнах невъзможното. С помощта на твоята философия и жертвоготовност.
С чувство за вина- заради откраднатото време от твоето съкровище:
Юлка 2006

# 24
  • Мнения: 5 401
(четох и аз малко назад из въпросния отчетен и леко се покъртих - нещо, което не ми се случва лесно  Crazy)

Не се гордеем с постигнатото!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 277
точно за това пуснахме тази тема, защото нещото, което направи за нас асето беше екстремно, себеотдаването и любовта с която ни четеше и беше винаги в час не се случват под път и над път и затова искахме да й кажем, че въпреки "манджата", която си сготвихме аз лично не бих могла да си представя къде щях да съм ако не беше тя защото за една "просто бременееща" не стои толкова силно въпроса "да кърмя или не", камо ли да седне да се рови в кърмаческия и да си смила информация... и тогава, когато ти дойде криза на растежа или запушен канал или хилядите капани криещи се в началото на кърменето ако си нямаш някой познат и близък, който да ти обясни и в същото време имаш три тона свекърви и акушерки и т.н., които ти обясняват, че нямаш кърма, че кърмата ти е рядка, че...(тук бих направила препратка към темичката за абсурдните реплики относно кърменето... ) надделяват и вместо да се ровиш в кърмаческия просто си купуваш млекце и готово... тя е която още докато бяхме бременни ни мотивира да кърмим, да четем кърмаческия и като срещнем проблем да не му се даваме... Боже, направо като си помисля какъв късмет имах, че се запознах с нея...
пак ти благодаря... и хиляда пъти да го напиша пак няма да е достатъчно...един ден Ева като се научи да пише ще я карам и тя да се включи в тази темичка с едно голямо  Hug
а между другото не зная каква е процедурата по даването на "титли"  във форума, но виждам, че и Бу чете и ще може да ни помогне...  смятам, че ще ме подкрепите, че си е заслужила звание от нас...

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
а между другото не зная каква е процедурата по даването на "титли"  във форума, но виждам, че и Бу чете и ще може да ни помогне...  смятам, че ще ме подкрепите, че си е заслужила звание от нас...
Титли, различни от Джедайския меч, се присъждат от общофорумски конкурси - като Мисис Бг-мамма, Готвачески и Мисис Карамела Му Grinning
Лична титла всеки сам си пише иначе.

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
   Аз съм от августинките, но често ви шпионирах и също много се радвах на съветите на мама Assinka. Simple Smile
   Вече питах на едно място, но никой не отговори или не прочете въпроса. Няма ли възможност да се организира нещо, така че всяка година една опитна мама да си наблюдава някои от отчетните и да помага със съвети. Не всички влизат в кърмаческия, някои имат време само за отчетните. Много по-лесно е освен това там да зададеш въпросче и да ти отговорят отколкото да пускаш цяла тема.
Аз също съм пускала това като идея преди време - и бях впечатлена от един постинг на тити по темата (по онова време тя беше с новородено бебе и често питаше разни неща тук). Нейното мнение беше, че майките не обичат да се чувстват наглеждани и надзиравани. Това ми даде храна за размисъл и друга гледна точка за проблема - макар че нещата, които Айла е изброила, са точно така и нуждата от някой, който да ги ориентира в първите седмици, е огромна. Но - форумът е достъпен ресурс за всички майки в отчетните. Има я информацията, има ги хората, които могат да помогнат - и всичко това е на една ръка разстояние.

# 28
  • Мнения: 1 584
 newsm51 и от нас, не само за бързата реакция на зададения директно въпрос, а за всичките ти постинги, които са помогнали на не една мама!

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Нейното мнение беше, че майките не обичат да се чувстват наглеждани и надзиравани.

Не на последно място - е личното ми мнение - във форума на едно питане може да се получи различно мнение от няколко майки с повече стаж и не се знае предварително кое от тях ще бъде най-удачното в дадена ситуация. Докато ако една майка 'наблюдава' даден подфорум, нещата повече или по-малко ще се покриват само от една гледна точка.

Но - форумът е достъпен ресурс за всички майки в отчетните. Има я информацията, има ги хората, които могат да помогнат - и всичко това е на една ръка разстояние.
Това изчерпва мислите ми Grinning

Общи условия

Активация на акаунт