Махане на памперс и биберон - 3

  • 41 132
  • 595
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 184
Здравейте, Amerikas0990, пробвахте ли със седалка за тоалетна чиния? Моята дъщеричка също не искаше на гърне, но купихме заедно седалка и много я хареса. Говорихме, че ходи на тоалетна като мама и тати, че е голяма и така. В началото само седеше на нея, но след около седмица се отпусна и започна да пишка.

# 91
  • Мнения: 214
Здравейте, Amerikas0990, пробвахте ли със седалка за тоалетна чиния? Моята дъщеричка също не искаше на гърне, но купихме заедно седалка и много я хареса. Говорихме, че ходи на тоалетна като мама и тати, че е голяма и така. В началото само седеше на нея, но след около седмица се отпусна и започна да пишка.
+1 за седалката.
Моята дъщеря е на почти година и единадесет месеца. От три месеца е изцяло без дневен памперс. Не стана от раз, нито пък за ден-два както рекламират по видеоканалите в Ютюб, но спря да се напишква и започна да казва сама за ако и пиш. На гърнето също започна сама да сяда, както и в тоалетната ме води. Там й обясних, че храним рибките. Навън също пиша без проблеми. Единствено нощния памперс съм оставила. Обаче тя се буди суха и се стиска, докато не я сложим да се изпишка. Та мисля скоро и него да махна.

# 92
  • Мнения: X
Не е ли малка за махане на нощния. И племеницата ми е така, стиска се и даже знам, че някой път се буди и казва, че и де пишка, но когато правиха опит за махане през два дни имаше инциденти…

Той е на 1г и от както седи си обясняваме колко е хубаво да седиш на гърне, лепяхме стикери и му пеехме, оказа се, че и то може да пее и започнах да го слагам и от време на време си казва. Преди около седмица не казваше изобщо за пиш, но за ако 8/10 пъти казваше. Сега казва от време на време и за пиш и за ако, но за ако казва вече 2/10 пъти, а за пиш същата работа, но има много време. Днес конкретно си е казал всичките пъти, че му се пишка, а за акането същата работа два пъти ака, два пъти си каза, вчера и миналите дни почти не казваше, сменях пълен памперс… единствената разлика е, че сме на вилата и много се разсейва, а днес си бяхме вкъщи с един малък гост на 40дни😁

# 93
  • Мнения: 309
Аз моят син го научих като беше на 2 глдинки. Направо махнах памперсите и това беше.
Сложих едно гърне в двора 1 вътре във всекидневната и разбира се тоалетната в банята.
Първите дни не му пукаше и се напикаваше в гащичките нито му беше некомфортно-нито нищо с акането също така.
Прах само гащичките и така след това запопнах да си изливам вода в моите гащи аз 😂 и да му казвам "ауу напиках се мамо виж колко зле изглеждам така" и той пипаше себе си и видя, че е мокър и пожела сам да го сменя, после ходехме заедно до тоалетна аз сядам, той сяда на гърнето до мен и виках " да направим пиш мамо" и започна за 10 дни се получиха нещата.
За дете, които има проблеми, тогава напълно отсъстваше речта му се справи повече от добре. Съседтското дете на 5  годинки ходи на градина все още с памперс макар, че няма проблеми в развитието си.

# 94
  • Мнения: X
Какъв интересен и забавен подход, но очевидно работещ😂

# 95
  • Мнения: 1 782
Здравейте, Amerikas0990, пробвахте ли със седалка за тоалетна чиния? Моята дъщеричка също не искаше на гърне, но купихме заедно седалка и много я хареса. Говорихме, че ходи на тоалетна като мама и тати, че е голяма и така. В началото само седеше на нея, но след около седмица се отпусна и започна да пишка.
Ние пробвахме (и продължаваме да пробваме) и не става. Няма НИТО ЕДНО пишкане на седалката.
Последните 2 месеца всеки ден я слагаме. Седи за малко, изнервя се и иска да става.

# 96
  • Мнения: 4
Дъщеря ми е на 2 години и 8 месеца и имам проблем с махането на биберона. Не го ползва през деня, а само вечер, когато е уморена, непосредствено преди сън. В яслата няма проблем и успява да заспива, и понеже и другите деца са без се повлиява по лесно, но вечер упорито плаче и го търси. Искам нацяло да го премахнем, за да не се деформират зъбките,а и е вече голяма за биберон. Идеи как да стане по лесен процеса?

# 97
  • Мнения: X
Някой ден когато е щастлива и свежа го подарете на малко бебе, защото то има нужда

# 98
  • Мнения: 2 352
Аз бях чувала за някаква история с фея на бибероните Grinning Пускат се всички биберони в пощенски плик и се "изпращат" до феята. Тя ги раздавала на бебета. А детето получава писмо от феята с някакво малко подаръче. Някакви такива истории.
Другия вариант, който съм чувала е да се отрежат. Да се обяснява, че вече е голямо момиче и има много силни зъбки и сама ги изгризва. Или че някое куче го е гризнало.
Това с феята звучи някак фантастично, а и ще получи нещо в замяна. Може и да мине номера. Вероятно първите вечери така или иначе ще минат с някакъв тип неспокойствие.

# 99
  • Мнения: 1 042
При моя син имах специална схема за махане, която си създадох сама с уговорката, че той беше малък - на 12-13м. Месеци наред и постепенно бях ограничавала употребата на биберона до само за сън. Същевременно за сън бях предлагала гушкава играчка и когато всъщност прие гушкавата играчка като утешение, тогава махнах биберона с минимум протест. Бих ви предложила точно това да направите с уговорката, че все пак можете да обясните на детето, че е голямо за биберон. Също има и доста книжки на тази тема, на прима виста се сещам за Арчи и биберона.
Иначе разбира се истината е, че просто трябва да се заредите с търпение за рева и сили, за да я утешавате. Не съм сигурна дали при толкова голямо дете протестът няма да продължи по-дълго, но със сигурност не повече от седмица.

# 100
  • Мнения: 6 952
Махна памперса на 9март,но още спи с него на обяд и вечер,като ест пишка вътре малко, понякога и ака там ...кога да пробвам да махна поне за дневния сън 🤔

# 101
  • Мнения: 92
Биберона го дадохме на кучето,цащото то е беебе, а щерката беше почти на 2г, въпреки че само за сън винаги е ползвала биба,мсе си я търсише. Мрънкане имаше, минаха2м.и все още някой път пита за бибито 😃

# 102
  • Мнения: X
До 9-10м си беше с биба когато мрънка. От както е на 1г само когато спи. Нямаше голям протест.

# 103
  • Мнения: 3 252
Ние пробвахме какви ли не неща за бибата и не успявахме. На 2г и 7 месеца я махнахме от раз, като й казахме, че ще й се изкривят зъбите и ще станат грозни и ще й се смеят децата. Повтаряхме го 2 дни и край, спря да я иска. Без драми, без рев. Иначе бяхме пробвали преди това и горчива, кисела, подарявахме, рязахме, каквото се сетите.

# 104
  • Мнения: X
Когато детето е по-голямо сигурно трябва да се тръгне с разбиране, като е по-малко в по-лесно. Приятели ми казваха ,,моето дете няма да в с биба, само да се чудя как да я отказва после”, на всички им казах, че според мен с биба е по-лесно и в момента ежедневно са с биберон…

Общи условия

Активация на акаунт