Лекарства и цигари по време на бременност

  • 1 397
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Бременна съм!!
Тъй като съм бременна и искам да ви попитам какви хапчета не трябва да се приемат по време на бременност и кой може да се приемат.
Тъй като съм пушачка и пуша кутия цигари примерно днес я купувам и до утре вечерта имам 2/3 цигари пуша синя карелия слим дали пречи това и бих била благодарна ако ми кажете какво още не бива да правя по време на бременност. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 29 263
За лекарствата трябва да се консултираш с наблюдаващ лекар. Като цяло, ако нямаш нужда, не пиеш никакви.

А това за цигарите просто е излишен въпрос. Дали пречи сама може да си отговориш.....Спираш ги и това е.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 984
Тютюнопушенето не е най-полезното нещо, което може да се прави по време на бременност.
Относно хапчетата се консултирайте с личния лекар, прекалено общо е питането, за да се отговори. 
Като за начало препоръчвам да отговрите Гугъл (да си купите книга) и да се запознаете с етапите на бременността и  какво не е препоръчително.

# 3
  • Мнения: 2 076
Гинеколог нямате ли ? Той ще ви изпише какви хапчета се пият ( фолиева к-на и витамини за бременни) .
Цигарите се спират .

# 4
  • Мнения: 3 726
Никакви лекарства не се пият без консултация с лекар.
За цигарите изобщо няма да коментирам…

# 5
  • Мнения: 45
Здравей!

Страхотна новина, честито! Дай Боже бебенца на всички които искат!

Следящият бремеността лекар ще ти предпише на първо време витамини. Ще направите изследвания и в зависимост от нуждите на организма може да се наложи и нещо допълнително.

По отношение на цигарите - при всички положения трябва да ги спреш, а по какъв начин, дали постепенно или изведнъж, ти ще решиш и прецениш как е добре. Със сигурност обаче сподели на своя АГ, без да се притесняваш. Той трябва да знае всичко.

Успех и леко бременеене!

# 6
  • Мнения: 6
Амм не се изразих правилно явно за лекарствата… просто ако те заболи глава или подобно какви лекарства се приемат за цигарите ще ги спирам постепенно защото изведнъж няма да мога! Пък утре съм на преглед тъй като разпрах преди няколко дни че съм бременна и записах най ранния час!!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 984
Парацетамол.

# 8
  • Мнения: 6 764
Органогенезата протича първите 3 месеца на бременността. Тоест всички важни органи и системи в тялото на бебето ти се формират сега до към 13-14 седмица. Изключително важно е най-вече в тези 3 месеца какво ядеш и пиеш. Цигарите са вредни, спирай ги възможно най-бързо. Лекарства, в крайна нужда, по лекарско предписание. Ако те боли глава, просто си търпиш, ако не можеш, Парацетамол е разрешен, но не бива да се прекалява. Хомеопатии разни също за разрешени.

# 9
  • Мнения: 6
Много ти благодаря! Тъй като не съм запозната и ми е първа рожба и предпочитам да попитам чета неща из интернет но предпочетох и да прочета вашите отзиви защото из интернет какво ли не пишат но когато попиташ майки който са минали през това е много по добре!

# 10
  • Мнения: 4 660
Със сигурност знаеш че не е хубаво да се пуши докато си бременна. Но тайно се надяваш някой да ти каже 1-2 може. Нали? Е не може замени пушенето с нещо друго примено яж плодове и зеленчуци.
Аз също пушех чат пат преди да забременеят, но видях ли двете черти спрях ги от раз. Иска ли човек може всичко трябва да има силна воля.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен цигарите, задължително трябва да спреш алкохола.

Лекарства се взимат само след консултация с гинеколога, който ще ти предпише специални витамини за бременни и ще ти назначи изследвания

Внимавай с препаратите,
ямонячните бои за коса и силните парфюми

Избягвай досег с бездомни котки, котешки тоалетни и всякакви селскостопански животни

Пожелавам ти леко бременеене!

# 12
  • Мнения: 5 128
Честити чертички.

Първо - винаги слушай гинеколога... А, не, чакай - първо спри цигарите (даже не съм сигурна, защо някой би си помислил, че не вредят, but not my place to judge). И алкохола.

Второ - винаги слушай гинеколога. НИКОГА лекарства на своя глава, нито витамини, нито аналгетици, за антибиотици да не говорим. Това включва хапчета, спрейчета, мазила за стави, добавки и т.н. Като сме на тази тема - внимавай с козметиката, лакове за нокти, бои и всичко с вредни изпарения. Чистиш вкъщи само с маска и ръкавици.

Трето - спри всичко сурово като суши, кремове със сурови яйца, непастьоризирани продукти, меки сирена, сини сирена... има списъци бол.

Четвърто - този форум е ПЪЛЕН с инфомация, ползвай го като гугъл, ако искаш.
https://www.bg-mamma.com/?topic=37207.msg484623#msg484623 По категории, удобно за търсене.

Общи условия

Активация на акаунт