Улични котки в блока

  • 2 727
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 728
Макар, че написах котки, става въпрос за котета и са две на брой,  появиха се преди около десетина дни, живея тук от около 20 и тогава ги нямаше.


На квартита си така, че препоръчвам да го смениш. Със съседите трудно ще излезнеш на глава особенно ако ги и хранят.

# 16
  • Мнения: 24

Макар, че написах котки, става въпрос за котета и са две на брой,  появиха се преди около десетина дни, живея тук от около 20 и тогава ги нямаше.


На квартита си така, че препоръчвам да го смениш. Със съседите трудно ще излезнеш на глава особенно ако ги и хранят.
Имаме сключен договор, ако знаех какво ме чака, изобщо нямаше да се нанасям тука.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 728

Макар, че написах котки, става въпрос за котета и са две на брой,  появиха се преди около десетина дни, живея тук от около 20 и тогава ги нямаше.


На квартита си така, че препоръчвам да го смениш. Със съседите трудно ще излезнеш на глава особенно ако ги и хранят.
Имаме сключен договор, ако знаех какво ме чака, изобщо нямаше да се нанасям тука.

Добре, но ако искате да се изнесете какво следва? Предполагам, че е описано в договора.

# 18
  • Мнения: 2 886
Много грешите, плащате наем и сте на квартира, тя не е ваша собственост.
Интересно ми стана, кой закон точно забранява хранене на котки на публични места?

# 19
  • Мнения: 8 994
Макар, че написах котки, става въпрос за котета и са две на брой,  появиха се преди около десетина дни, живея тук от около 20 и тогава ги нямаше.

Е, в такъв случай не е толкова трагично положението!
Сложете един съд с камъчета за котки, за да не Ви цапат пред вратата на първо време.
Второ - говорете с  който ги е пуснал във входа, да поеме някаква отговорност - да им чисти, да им търси дом.
Трето - струва ми се, че не сте чак толкова голям хейтър на животните. Заемете се и Вие да търсите дом - направете снимки и пуснете обяви във ФБ. Трудно е, но не е невъзможно. Когато става дума за малки котета, обикновено се намират кандидати.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 728
Обаче обикновенно такива хора пак ще приберат само, че други котета и така... Не може постоянно хората в блока да им търсят дом.

# 21
  • Мнения: 24
Много грешите, плащате наем и сте на квартира, тя не е ваша собственост.
Интересно ми стана, кой закон точно забранява хранене на котки на публични места?
https://miau.bg/n40-61302-%D0%93%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%85%D … D0%BB%D0%BE%D0%BA

https://www.flagman.bg/article/65690

# 22
  • Мнения: 2 886
Много грешите, плащате наем и сте на квартира, тя не е ваша собственост.
Интересно ми стана, кой закон точно забранява хранене на котки на публични места?
https://miau.bg/n40-61302-%D0%93%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%85%D … D0%BB%D0%BE%D0%BA

https://www.flagman.bg/article/65690
Доста несериозно, лесно ще падне в съда, струва ми се. Питах дали забраната е по силата на закон.

# 23
  • Мнения: 1 604
Гадост. Котешка урина смърди през етажите даже и да е домашна. Много, много ти съчувствам!

Не може ли да им потърсиш стопани? Някоя фб група? Приют?
В далечен план ще изчакам да свърши договора и бих се изнесла на минутата.

# 24
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
Много грешите, плащате наем и сте на квартира, тя не е ваша собственост.
Интересно ми стана, кой закон точно забранява хранене на котки на публични места?
https://miau.bg/n40-61302-%D0%93%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%85%D … D0%BB%D0%BE%D0%BA

https://www.flagman.bg/article/65690
Доста несериозно, лесно ще падне в съда, струва ми се. Питах дали забраната е по силата на закон.
Може да размахвате подобни статии в интернет колкото си искате. Обикновенно хора мразещи улични животни се успокояват с тях , заплашвайки че ето видиш ли имало глоби Joy  Евтин PR  и насъскване на хората, които им се връзват. Съдът обаче ще е на друго мнение. Какво стана с кмета на Кричим, нещо май позамлъкна JoyJoyJoy

# 25
  • София
  • Мнения: 8 036
Обичам животни, имам два броя, но на мен също би ми било неприятно при такива условия. Мирише, нехигиенично е, а и мястото на животните не е във входа.

# 26
  • Мнения: 8 994
Обаче обикновенно такива хора пак ще приберат само, че други котета и така... Не може постоянно хората в блока да им търсят дом.

Никой от нас не знае как е "постоянно" в този блок. Дори и авторът на темата, защото е наемател и не е живял там.

Трябва да се търси разрешение на конкретната ситуация, а не да се гадае какво би могло някога да се случи.

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Много грешите, плащате наем и сте на квартира, тя не е ваша собственост.
Интересно ми стана, кой закон точно забранява хранене на котки на публични места?

Няма значение дали е под наем, дали е собственик. Трябва да се спазва някаква хигиена в общите части на жилищните сгради. Коридорите и стълбищата не са развъдници за кучета и котки. Който много ги обича, да си ги прибере в къщи, да си ги храни и да им чисти. Елементарно е. Защо трябва да прехвърляш на друг проблемите с животни и домашни любимци?!
Не мога да разбера и друго. Защо хората хранещи котки и кучета не го правят пред техните врати или в техните имоти, ами ходят по други места? Масово е така. Като им направиш забележка ти се зверят или се правят, че не разбират. Може и да се повтарям, но имах проблем с една такава. Не знам защо беше решила, че трябва да храни десетина котки пред моя гараж. То чудо направо...! Глави от риба, кокали, всякакви хранителни отпадъци, смрад и петна от мазнина. И защо трябва да се стига до панаири и излишни разправии? Защо трябва да се търпят подобни откачалки?!?

# 28
  • София
  • Мнения: 6 728
Обаче обикновенно такива хора пак ще приберат само, че други котета и така... Не може постоянно хората в блока да им търсят дом.

Никой от нас не знае как е "постоянно" в този блок. Дори и авторът на темата, защото е наемател и не е живял там.

Трябва да се търси разрешение на конкретната ситуация, а не да се гадае какво би могло някога да се случи.

Аз не казвам в този блок как е, а попринцип какво правят хората. Явно, защото съм си имала работа с такива хора те не разбират от дума. Прибират животни, в което няма нищо лошо, но все пак в тоя блок не живеят само те и е редно да се съобразяват с всички живущи. Решението и го дадоха! Изнася се.... Както казах с такива хора не се говори, защото едва ли им е за първи път.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 14:50 от I.R.

# 29
  • София
  • Мнения: 39 123
Това ми е най-ужасната миризма на света - на котешка урина. Щом вляза някъде и я усещам.
1. Сложи котешки тоалетни. Но трябва да ги чистиш.
2. Сменяй квартирата. От котките не можеш да се отървеш.
3. Вземи си куче. Нещо по-едричко.

Общи условия

Активация на акаунт