Улични котки в блока

  • 2 722
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36 917
Естествено, че котките не са виновни за мизерията. И се чисти с вода и препарати, не с отрова.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 36 858
Защо не пробваш с ХЕИ? Вероятно те ще ти кажат същото и тогава ще повярваш може би.

# 77
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
Съветвам те да работиш усилено ,да спестиш пари и да си купиш някакво собствено жилище, че с толкова претенции и събрана злоба към всички никой няма да те търпи за наемател!

# 78
  • Мнения: 506
Бързото решение е товариш котките в колата и ги пускаш далече от мястото, където живееш.
В дългосрочен план - търсиш нова квартира. Дори и без тези конкретни котки, с такива съседи и в такъв блок не бих живяла.

# 79
  • Мнения: 2 886
Бързото решение е товариш котките в колата и ги пускаш далече от мястото, където живееш.
В дългосрочен план - търсиш нова квартира. Дори и без тези конкретни котки, с такива съседи и в такъв блок не бих живяла.
Недоумявам как давате такъв съвет на този човек, става въпрос за две малки котета!? Това е равносилно на смърт!  Той е видял в какъв неподдържан блок се нанася, явно само това може да си позволи, сега реди грозни епитети. Дадоха му се доста съвети и идеи, но...
Има някакъв проблем, далеч не са само и единствено котетата.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 728
Съветвам те да работиш усилено ,да спестиш пари и да си купиш някакво собствено жилище, че с толкова претенции и събрана злоба към всички никой няма да те търпи за наемател!
И пак нещо ще му пречи ама тоя път ще е с кредит за 30 год. и тогава какво правим? Или се говори като цивилизован човек с тези хора или се маха....Кой както му е удобно

# 81
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
Съветвам те да работиш усилено ,да спестиш пари и да си купиш някакво собствено жилище, че с толкова претенции и събрана злоба към всички никой няма да те търпи за наемател!
И пак нещо ще му пречи ама тоя път ще е с кредит за 30 год. и тогава какво правим? Или се говори като цивилизован човек с тези хора или се маха....Кой както му е удобно
тогава поне ще може да свика едно събрание, сега е хем безгласна буква, хем с претенции все едно притежава целия блок !

# 82
  • Варна
  • Мнения: 36 858
Авторът е прав да има претенции, защото са яко затънали в мизерия. Но като иска промяна, започва се с личен пример. Там вече няма значение дали си наемател или собственик.

# 83
  • Мнения: X
Човека просто е ядосан, ако беше смятал да ги трови нямаше да се обяснява във форум. За съжаление няма много варианти освен да смени квартирата, щом на никой друг не му пречи смрад от котешка урина в тая жега, ясно за какви съседи става дума.
Храненето на улични животни трябва да върви със задължението хранещите ги да заплащат кастрацията, обезпаразитяването им и да се грижат да не замърсяват, иначе да подлежат на солени глоби. Това е личното ми мнение. Имам две котки и куче прибрани от улицата, гледам си ги вкъщи. Ако кучето препикае гаражната врата на комшиите, отивам да мия. Ако котките му съсипят кивито, купувам му ново. Само да изсипеш една шепа гранули на улицата и с това да приключи всичко не е нито хуманност, нито грижа. Безотговорност е.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 728
Съветвам те да работиш усилено ,да спестиш пари и да си купиш някакво собствено жилище, че с толкова претенции и събрана злоба към всички никой няма да те търпи за наемател!
И пак нещо ще му пречи ама тоя път ще е с кредит за 30 год. и тогава какво правим? Или се говори като цивилизован човек с тези хора или се маха....Кой както му е удобно
тогава поне ще може да свика едно събрание, сега е хем безгласна буква, хем с претенции все едно притежава целия блок !
Ние също сме наематели, но като си звъннем на собственика той се съобразява и ни подкрепя в решенията ни. Вярно, че малко са такива ама той дори не иска да говори със собственика на апартамента.

# 85
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 449
Ма нали някой трябва да се нагърби с малко отговорност. И аз не съм хрърляла котки на улицата , но съм се заела да ги кастрираме с лични пари тези наоколо, не съм тръгнала да се опаквам по форуми и търся начин да ги тровя ! Бяха му предложени варианти, той просто само мрънка и недоволства , това е ! Дори една кутия с пясък не ще да сложи на първо време...

# 86
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Защо да слага пясък? Да ги извадят навън. Те ще се адаптират бързо. Все пак блока е предназначен за хора, не за животни. Всеки ден виждам осакатени гларуси, ранени (породисти) изхвърлени кучета. Дори да съм д-р Дулитъл, не мога да помогна всички. Това е част от природния закон-естествен подбор. Оцеляват по-силните и адаптивните.

# 87
  • Мнения: X
Защо да слага пясък? Да ги извадят навън. Те ще се адаптират бързо. Все пак блока е предназначен за хора, не за животни.

Според ЕТАЖИТЕ съседи, които ги хранят и приютяват, блокът е за животни и за хора. Който не му харесва и е под наем - чаЛ.

Само му виж снимките - в каква мръсотия и гнусотия живеят. Котките още малко като пораснат и сами ще избягат. Joy

# 88
  • Мнения: 8 994
Е, как няма да реши да ги трови?
Нали не спряхте да  му обяснявате какво голямо безобразие е две малки котенца да пребивават в този блок от десетина дни. Колко болести разнасяли и т.н. Как щели да живеят там за вечни времена и да се намножат до сто и пет на брой.

Автора, кажи в кой град си, да видим дали дистанционно не можем да намерим кой да ти помогне за тези котки! След като е толкова трудно да говориш със съседите и да им търсите дом.

# 89
  • София
  • Мнения: 19 448
Да ви кажа - като си вмиришат веднъж едно място, после си ходят там, не търсят непременно пясък.
Моят домашен котарак си беше харесал един ъгъл във входа, та съм чистила с белина и др.препарати. Ако питате как така - той ходеше навън да се разхожда, но понякога се шмугваше покрай някой прибиращ се и ходеше да си нагледа вътрешната тоалетна. Защо не го правеше навън - загадка, хората с право се сърдеха. Вече остаря и не излиза, поне тази грижа ми отпадна.

Общи условия

Активация на акаунт