Ваканцията след ОСМИ клас - 2020/2021!

  • 26 963
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 183
Лошо.
Дивите животни не са на линия, оня ден четох пост във ФБ, мацката не може да се възстанови от супер тежък Ковид. В момента само Зелени балкани в Стара Загора се занимават с такива случаи.

# 31
  • Мнения: 446
Лошо
Миналият път, искаха да сложа совичката в кашон и да я пратя по автобуса в Стара Загора.
Добре, че майката се появи

Говорих с Пловдив. Определиха го като керкенез, защитен вид. От там не могат да помогнат. Тук няма кой. Лошо...

# 32
  • София
  • Мнения: 7 183
Citron, ти всъщност със Зелени балкани ли не успяваш да се свържеш?
Иначе ето това са написали от Добро Хрумване:

Скрит текст:
Здравейте приятели.
Последния месец и малко срещаме особено неразбиране по отношение дивите пациенти, ето защо решихме да напишем това разяснение.
Ветеринарни клиники "Добро хрумване!" и Фондация Дивите животни са партньори в работата с диви животни. Не сме един и също обект дори юридически.
От самото създаване на Фондация Дивите животни ние им подадохме ръка с цялата си обич. Покрай Любомила и пациентите ѝ научихме доста неща. Напазарувахме специализирана медицинска литература, както и неща, които биха ни помогнали в работата с дивачетата. Отдадохме на Фондацията и пациентите ѝ всичкото медицинско познание, което имаме и трупаме успоредно с тях. Дивите пациенти абсолютно безплатно ползват апаратура и лаборатория в клиниките.
Общо взето решихме, че искаме да помогнем на Любомила и Фондация Дивите животни, а те ни позволиха да се докоснем до пациенти, които дори не бяхме и сънували, че ще лекуваме някога.
От чисто логистична гледна точка изпълняваме и ежедневната функция на събирателен пункт за диви пациенти, които в последствие ние предавахме на Фондацията за обгрижване след преглед.
С две думи даряваме труд, енергия, ресурси и логистика на дивите пациенти, за да помогнем на Дивите животни. Защото всеки трябва да помага както и с каквото може. Ние можем с това.
За съжаление обаче Фондация Дивите животни не ги подмина КОВИД и прекратиха дейност до второ нареждане, докато се възстановят от тежото боледуване. И докато Любомила не каже "Приемаме отново пациенти!" това ще е ситуацията.
Ние не можем да приемаме диви пациенти. Нямаме специалисти, които да обгрижват денонощно диви пациенти след лечение или с нужда за доотглеждане.
Дивите пациенти са съвсем различен раздел от медицината. И ако можем да предложим преглед и лечение, което не сме и спрели и да предлагаме, то настаняване на диви пациенти не можем да предложим. Няма как да заместим Фондация Дивите животни.
Ежедневно срещаме агресия и изнервени хора, които ни обясняват колко разочаровани са от нас без да поискат да ни изслушат дори. Разбираме, че беше лесно досега. Намираме птичката, водим я в Добро хрумване, те предават на Дивите животни и всичко е прекрасно. Сега е малко по-сложно, но такива са обстоятелствата и няма как да ги променим, макар и да ни се иска да поемем всичко и всички. Ще трябва да се свържете с Център за спасяване на Диви Животни "Зелени Балкани" в Стара Загора. Те ще ви напътстват как животинката да стигне до тях, а ако преценят, че има нужда от преглед ще Ви пратят при нас.
Молим Ви за разбиране и малко търпение. Не забравяйте добрия тон и нека бъдем благодарни на Фондация Дивите животни, че до момента поемаше целия този обем животнинки. И на "Зелени Балкани", че ще се опитат да го поемат в момента, подавайки ни ръка в труден момент.

# 33
  • софия
  • Мнения: 25 399
Една приятелка, която живее в къща, отглежда от почти 2 месеца паднали пиленца. Отчува едни тринки, които бяха току-що излюпени и паднали от гнездото. Ряза им червеи. Сега хвъркат. Онзи ден е намерила някакво защитено. И него го гледа, къпе го. Явно често се случва да паднат от гнездото.

# 34
  • Мнения: 446
Сега се свързах със Зелени Балкани (предполагам Пловдив, кода на стационарния е 032, но говорих с мобилен, може да е където се случи). Следва телефон на РиОСВ София, нов телефон на специализирана група...

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Успех, citron. Аз имам котка която би му се зарадвала на това пиленце. Преди няколко дни дойде с нещо на двора, чувам - пърхат крилца. Едвам ѝ го изкарах от лапите и устата. Бясна ми беше. Но спасих птичето. Първата година дойдоха лястовици и оглеждаха стряхата, но заради котките, отидоха и направиха гнезда в кокошарника. Сега има 3 гнезда и всяко лято си идват.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 162
citron, пробвай в Дружеството за защита на птиците -
https://bspb.org/
Може би ще те упътят нещо.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
И аз благодаря за новата тема!
И вместо - запис, да питам - къде е тази СПРАВКА в Школо? Защо аз не я виждам? А уж съм с очила
ТуиГ и аз искам да се включа!

# 38
  • София
  • Мнения: 5 745
Благодаря за новата тема!

# 39
  • София
  • Мнения: 6 360
И аз благодаря за новата тема!
И вместо - запис, да питам - къде е тази СПРАВКА в Школо? Защо аз не я виждам? А уж съм с очила
ТуиГ и аз искам да се включа!

Цъкаш на Статистики - Справки - Натискаш + за нова справка и ти показва какви възможни справки има.
Избираш Резултати от обучението и то те води нататък.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 162
Хера,

Статистика- Справка- Нова справка и отам следваш стъпките, за да генериращ каквото ти е необходимо - ученически бележник или приложение с резултати.

# 41
  • Мнения: 8 223
И аз благодаря за новата тема и се извинявам, че последните два дена четох малко по диагонал.
Голяма жега в тази София, а в залата по гимнастика беше истински ад. Доволна съм от малкия днес много. Това, което трябваше да направи днес, го изпълни. 8-и в многобоя и втори резултати на кон и успоредка. Гледаме вече утре към финалите. Радвам се, че беше стабилен. Това, което можеше да изиграе на макс, го изигра, а през другите уреди си мина стабилно без закъсване. Много грешки дава на висилка, но целта за тези състезания беше да се осмели да играе новите упражнения. Цялото лято е пред него, за да ги изчиства.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 560
И аз искам да преведа пари за уроци на детето приятелче на Туиг.

# 43
  • Мнения: 3 491
И аз благодаря за новата тема. Да ви следя. Натрупаха се много ангажименти -работни и домашни.

# 44
  • Мнения: 6 584
И аз благодаря за новата тема. Да ви следя. Натрупаха се много ангажименти -работни и домашни.

Да помагаме?🤗

Green, някоя италианска снимка да ти се намира?🙂

Air, купонясвате ли?

Общи условия

Активация на акаунт