Мартин или Самуил?

  • 2 706
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 22 945
И моят Симеон сигурно ще е Саймън, ама това ми е бил последният аргумент при избора на име. 😂
Иначе и двете имена не ми допадат особено, но все пак гласувах за Самуил.

# 16
  • Мнения: 12 761
И двете са хубави имена, Мартин повече ми допада.

# 17
  • Мнения: 18 553
Разбира се Самуил. Хубаво и царствено име. Мартин е банално. Никога не съм го харесвала и не само, защото е супер масово. Самуил ми беше вариант за мъжко име като бях бременна. Доста набра популярност в последно време, но е сто пъти по-хубаво от Мартин. Чужбинските доводи няма да ги коментирам. Не бих се съобразявала с това, а с моите предпочитания.

# 18
  • Мнения: 2 808
Гласувах за Самуил. Ако около детето има още Мартиновци и ще е решаваща фамилията.

# 19
  • Мнения: 1 367
И двете имена са хубави, макар и да не са сред любимите ми. Успех!

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Гласувах за Самуил,защото ми харесва повече и защото Мартин е прекалено често срещано име.

# 21
  • Германия
  • Мнения: 3 429
И двете са хубави имена, и достатъчно интернационални, ако това е от значение. Но ало трябва да избирам, може би Самуил малко повече ми харесва, както и галените Сами или САму. На Мартин на галено Марти е Ок, въпреки че не ми харесва особено, но Марто ми е кошмарно 🤷🏻♀

# 22
  • Мнения: 5 545
Честно казано нито едно. Мартин е прекалено често срещано, едва ли не всяко второ дете се казва така вече. А и от малка го свързвам с израза "треперят ми мартинките" 😁, та не го харесвам особено. Самуил, Тервел, Кубрат, Омуртаг и т.н. също не са ми любими, банални станаха. Но в крайна сметка важно е да му дадете име с любов, а и не името прави човека. Simple Smile Успех.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 408
И двете имена са хубави. Те затова са и така често срещани. Аз може би клоня една идея повече към Самуил. ✌🏻

# 24
  • Мнения: 2 604
Разбира се Самуил. Хубаво и царствено име. Мартин е банално. Никога не съм го харесвала и не само, защото е супер масово. Самуил ми беше вариант за мъжко име като бях бременна. Доста набра популярност в последно време, но е сто пъти по-хубаво от Мартин. Чужбинските доводи няма да ги коментирам. Не бих се съобразявала с това, а с моите предпочитания.

Мисля същото. Самуил е много хубаво име, не беше ли и с библейски проиэход? Мартин е ок, но адски банално и го свърэвам все с неприятни хора.

# 25
  • Мнения: 18 553
Да, с библейски произход е. И означава "измолен от Бог".

# 26
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Самуил.

# 27
  • Мнения: 496
Самуил 💙 Моят син се казва така, на галено му казваме Сами, Самчи и др. Любимо ми е просто 🥰 Никога не съм мислила как ще се възприема и произнася името извън страната, нито пък дали е модерно или често използвано, единственото с което сме се съобразявали е да не ни носи лош спомен самото име заради друг човек...😊

# 28
  • Мнения: 2 604
Самуил дори е интернационално име, с типичните си отклонения според страната-англоговорящите каэват Самюел (Samuel), немците Эамуел (Samuel се пише също). Самуил ще се пише Samuil и според мен ще се подраэбира, че е вариант на поэнатото име. Това, естествено, эа който се влияе от такива неща.

# 29
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 280
Не, че нещо, но чужденците възприемат имената съвсем различно от нас. Като цяло харесват имена, които не са им познати, а не тези, с които ние се мъчим да не ги затрудняваме.

Общи условия

Активация на акаунт