Димана има двойка и съм бясна на учителкат&#

  • 5 180
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не се връзвай и ти!
Това е целта - учителката се чувства неудовлетворена от позицията си ( сред колегите си , преподавателите по такива предмети са последна дупка на кавала) и си го изкарва на децата  - само пред тях може да се прави на значима!  Confused
Дръж се пренебрежително - това ще я убие! Покажеш ли, че си нервирана - тя печели!


Подкрепям! Точно така трябва да постъпиш - разпитай я, дръж се над нея, покажи й кой е Господаря!  Laughing
Ъх, бедно дете, стана ми жал за него!

# 16
  • Мнения: 5 877
Да, идиотско е. Ама недей да правиш чак скандал, няма смисъл да хабиш нерви за учителката по трудово. А и детето да не помисли, че при всяка двойка ще ходиш да се разправяш... щото други пък може да са оправдани.

Поискай от въпросната госпожа да им диктува какво трябва да носят за следващия час и да се разписва. Много е идиотско, защото такива неща трябва да се правят с желание... като вид разтуха, мене ако питаш. Не се карай, няма да стигнеш доникъде. Тя  очевидно се чувства подценена поради мноооого важния си предмет и затова прави такива жалки напъни; ако я унизиш (както впрочем заслужава), само ще усилиш този ефект.
Айде, за разведряване на обстановката, и аз имам двойка по трудово - трябваше да правим миячка за буркани от тел и дунапрен... ама аз бях решила да не се моря и просто бях занесла старата миячка от вкъщи  hahaha

# 17
  • Мнения: 967
Ами майчета такъв е живота. Навсякъде има по някой изпитващ удоволствие да злоупотребява с положението и властта си.

Само че ние се опитваме да не се даваме, нали?

Не се ядосвай, а използвай случая да обясниш на дъщеря си за този тип хора, вземи я даже на срещата с учителката, за да види детето как се устояват права. И най-хубавото е, че детенце ще види колко много ти седиш зад него и го подкрепяш. Добър житейски казус - перфектен е за преподаване на този урок. Ами представи си,че е в 7 клас, а псевдоучителката по математика - по-трудно щеше да я разбиете.

# 18
  • Мнения: 3 740
Най-напред се успокой, успокой и Димана. Обясни й, че е станало недоразумение, че тя е направила, каквото трябва, но не винаги усилията ни се оценяват правилно. Ти нямаш претенции към нея, а за детето ти си важната. Тя преживявава случката толкова тежко не само заради несправедливостта в училище, а и защото се страхува от реакцията вкъщи. Покажи й, че според теб грешката не е у нея. Но не използвай обидни квалификации за учителката пред детето. Важно е да разбере, че не учителите като такива са лоши, а конкретната учителка в конкретния случай е постъпила несправедливо. Това няма да я отблъсне от институцията училище, а ще й покаже, че и учителите са хора, които може да сгрешат. Мисля, че е от значение.
С учителката говори, но по-скоро в ключ "Какво да направим, за да не се случват подобни неща", а не във формата на скандал. Съветът на Анда за диктуването е добро решение.
Тепърва и ти, и Димана има да се сблъсквате с какви ли не прояви на скудоумие, не си струва да се хвърлят толкова нерви.

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Тъкмо щях да пиша това, което е написала Анда. Поискай от учителката да им диктува писмено необходимите материали и да се разписва. И не носете нищо извън написаното. Предупреди я, че ако нищо не продиктува, твоето дете няма да донесе нищо. Ако повечето родители се обедините около такава идея, няма как да не се реализира. Какво - ще пише двойки и забележки до откат. И как ще стане детето ти да има на края на срока двойка по трудово.

А за Димана това е хубав урок за важните и маловажните неща в живота. За авторитета на учителя и този на човека. За това как някои хора обичат да се чувстват велики на фона на по-беззащитните.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази госпожа май не е учила педагогика, защото нищо педагогическо няма в нейното поведение.
Поискай аргументи за написаната оценка. Попрегледай, ако искаш и Правилника за прилагане на Закона на народната просвета(ППЗНП), в който е упоменато кога и как се поставя оценка слаб и още е задължително учителят да обясни защо е написал такава оценка.
Моят съвет е да не отдавате такова значение и внимание на този предмет, още повече щом си знаеш, че детето ти е съвестно, няма смисъл да си трошиш нервите заради некадърни "педагози". И още нещо, не показвай пред детето колко си бясна и не обиждай учителката в нейно присъствие, за да не създадеш у детето грешна представа за учителите като цяло. На мен майка ми едно време ми казваше: "Учителят винаги има право!", колкото и да не съм била съгласна с това, винаги се съобразявах с думите на майка ми, защото в тяхни ръце са оценките на учениците и не се знае на какъв характер ще попаднем.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Напълно те разбирам.

За моята дъщеря, която също е втори клас, учителките са абсолютно авторитети. Тя им има доверие, уважава ги /слава богу, досега на ненормални не сме попадали/, цени ги. И когато точно такъв човек не само не оцени старанието ти, а и издевателства над теб и труда ти, това е голям удар. Особено за едно старателно, съвестно и изпълнително дете. Моята е същата и затова ми е напълно ясно. Ако детето е по-лесно подминаващо тези безкрайни изисквания, ако гледа по-леко и спокойно - ОК, ще му обясниш, то ще разбере. Но когато го виждаш как се старае и вживиява и накрая цялото му старание е възнаградено с грубост и неуважение и ти иде да късаш глави. И никак не си лежерно настроен и не ти иде отвътре да махнеш с ръка и да подминеш. На мен сърцето ще ми се къса да я гледам след цялото желание и старание, което е имала и положила, някой да се отнесе така.

Постъпи както сметнеш за добре. Говори с детето. А за учителката... Ох! Мразя да се карам с учителки. Радвам се, че досега не ми се е налагало да заставам между децата си и техен учител. Надявам се скоро да не ми се и налага.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Мдаа, написаното от Анда и Тинкърбел може и да е много правилно и педагогично, но аз не бих могла да реагирам толкова философски Twisted EvilОтивам и я разпердушинвам тая, навирам я на кон в ушото, оскубвам й опашката, да се научи така ли се тормозат дечица #Cussing out
Не знам защо, но когато става дума за детето, ставам ужасно конфликтна. Иначе съм възпитан човек, ноооо ако някой се отнесе зле с него, съм в състояние да го набия Embarassed
Като дете имах такава учителка по физическо. Веднъж й сбърках името и тя ме намрази. Всеки срок имах петица по физическо и шестици по всички останали предмети Rolling EyesМайка ми се ядосваше, но не предприе нищо особено по въпроса, а аз си се дразнех и така си откарахме, докато смених училището. От сегашната си позиция на майка преценявам, че аз бих постъпила по друг начин. Но - минало, заминало...

# 23
  • Мнения: 2 792
 В никакъв случай не възнамерявам да правя махленски скандал  Naughty, това е изкуство, което никога не съм владеела, смятам да проведа спокоен и сериозен разговор с въпросната госпожа, с идеята да ми аргументира написаната оценка.
 По принцип им диктува какво трябва да донесат и в списъка няма упоменато да се носи,  вече прословутата,  платноходка. Нея възнамерявм също да я нося, за да ми обясни какво и е за двойка и защо не е оценила работата на Димана  в часа, когато е изработена.

 Димана е във втори клас,  класната им е много готина и симпатична и успява да мотивира децата страхотно, това е и причината Димана с такова желание да се опитва да изпълни изискванията на госпожата, но уви удря на камък.

 Довечера ще се измъкна по рано от работа да взема Димана(тя е втора смяна и свършва в 17.40), за да говоря с класната и с другите родители, за да преценя как по точно да подходя.

  На Димана още снощи и казах, че не приемам написаната двойка, защото е без основание и няма да подпиша бележника и че в случая правилното е да се напише забележка, ако наистина им е била казала да си носят изработеното от предния път и така бих подписала.

 Интересен ще бъде разговора с госпожата.

 



  

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 823
Е защо не си носите лодките,а?
Ей оФца неземна. Как може да унижи така децата. Ей затова се налага родителите и децата да оценяват учителите и от това да зависи заплатата им. Стига са мрънкали колко им е тежко.
[/quote /]

Моля,моля.Ако обичаш не класифицирай всички учители под общ знаменател.Не смятам,че е особено правилно.И определено има за какво да мрънкаме за заплатите си.Но не желая да се впускам в подробности.
Относно постъпката на колежката и аз лично я осъждам.

# 25
  • Мнения: 11 004
Още ли им губят/уплътняват времето в училище с това идиотско трудово?  Sick  Sick

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Ей, ама как е станала тази жена учителка ooooh!?

# 27
  • Мнения: 281
следващия вторник не забравяй да вземеш платноходката..и торбата с кестени... Wink
Да, вземи ги и след като я праснеш по главата с торбата кестени, моля те, заври й платноходката в голямата уста на тая "учителка"! #Cussing out Twisted Evil

Все повече малоумници обучават децата ни, а ние дори спорим за това, че училището "възпитава" добро  #Crazy Трънки #Cussing out Пълно е с такива дето само убиват самочувствието на децата, понякога ги унижават пред целия клас и така оставят дълбоки белези в крехката детска психика

Не слагам всички учители под общ знаменател, но обърнете внимание колко ЧЕСТО напоследък четем за подобни случки  ooooh!

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 16:01 от AKILINA

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 823
Още ли им губят/уплътняват времето в училище с това идиотско трудово?  Sick  Sick

Именно това идиотско трудово развива определени техни умения и със сигурност не присъства в учебната програма просто ей така.Ама моля ви се като решите да напишете  нещо,първо го помислете.

# 29
  • Мнения: 1 615
Много ми става за днес! Една приятелка ми се оплака сутринта от подобно създание, сега - това! Как може още да се въдят шподобни твари и да тормозят децата необезпокоени?! Приятелката ми е обезпокоила тяхната и май има резилтат. Действай и ти, ние сме с теб!!!

Общи условия

Активация на акаунт