Февруарски бебета 2021 ☀️Тема лятна 🌊

  • 20 641
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 260
Давай го със спринцовка. Разтвори биобаланса в малко вода- 10 мл например или по-малко и го дай със спринцовка. По същия начин и ентерол- просто го дай преди хранене, защото обикновено искат да се разтвори в повече вода, но става невъзможно да успееш да го набуташ Simple Smile

# 706
  • East Coast
  • Мнения: 333
Леле Фиши такава екскурзия да направиш и да не качиш поне една снимка.
Holle не са ли италиански, или се бъркам?

Авокадото много върви при нас. Общо взето при всяка следобедна закуска. С тиква и  канела, само с мляко, с банан. Всичко, което съдържа авокадо яде

Лейдийс дайте някакви идеи за обедно меню, че въртя едни и същи зеленчуци постоянно. Картоф, тиквички, чушка, сл.картоф, морков, пъщърнак...ужас. В различни комбинации де, но все пак. Как проходи и ще хукне към някой ресторант 😂
Готвя с доста люти подправки, шарена сол, сол, вино, запържвам... не му отделям от нашето готвено. Не мога да свикна да не овкусявам. Как да сготвиш ориз или картоф на фурна без сол? То като стане готово и се запече иди му добавай тепърва сол...

Кикирики оризова каша пробва ли. За закуска каша от ориз и банан ако не даде ефект, не се сещам друго какво може. Чисто морковено пюре също съм чувала, че помага.

На Мрънчо му излезе 2ри зъб. Реших, че ще има затишие през нощта, но не! ..... пълен терорист е това дете. 🤦‍♀️😂

И друго да питам "говорят" ли вече вашите бебета и какво правят? Аз взех да се сдухвам. На 9++ и мислех, че поне здрасти ще прави, а той нищо. На Боц не съм го учила, нито къде е лампата, но да даде целувка, да каже здрасти или чао, да пляска с ръце мислех, че.вече трябва да ги прави тия неща 🤔

# 707
  • Мнения: 260
И аз направо не знам за какво си лягам Simple Smile От известно време се размърда в 1:32 / цепи секундата/, към 3, 4, 5:30 вече е будна, после евентуално заспива към 7, ама голям праз- брат й се буди тогава… Дроб съм Simple Smile Ама и това ще мине …. Просто 1 нощ да се наспя

# 708
  • East Coast
  • Мнения: 333
Ох Март аз предпочитам без тая нощ. Онзи ден спа от 20:30 до 2. Мърдаше, мрънкаше леко, но успяваше да заспи сам. Яде и спа до 6, леллеле такава радост беше. И аз направо се настроих, че ще започва да спи... дрънци. Само празна надежда и безсънна следваща нощ. Да отмине, да отмине кога пък да отмине? След има няма 2-3 години, като му пробият кътниците 🤦‍♀️🥴

Слагате ли ги на възглавнички вече да спят? Моя докато не намери някоя не спира да шава из леглото. Ако не успее да си намърда главата половината ляга в/у мен на корема ми и така заспива.

# 709
  • Мнения: 3 123
При нас пляска с ръце, пляска и като му подадеш ръка. Не прави боц, не маха за довиждане. Все още сме на срички - мня, мно, бабабаба, мамамама, тататата.
Бяхме на невролог в сряда, даде етапна епикриза за физио, но ММ не иска да ходим заради вируса - нищо му нямало на детето, като е готов тогава. Но невроложката каза, че сме 2 месеца назад. И аз го гледам, че не е много активен. Вчера най после се изправи, но пък все още му е трудно да се обърне от корем по гръб - започва да плаче и ние го обръщаме.

# 710
  • Мнения: 1 038
Скарлет авокадото сурово го добавяш винаги ,нали?

# 711
  • Мнения: 434
Напоследък и нащо спане е едно... от ония дни се събужда в 12 и до 3 няма заспиване. Вчера се умори, очаквах да спим цяла нощ - тц, в 3 пак... и така. Отдавам го на зъбите. Още е на лепетна реч, здрасти, чао и боц не прави.

# 712
  • Мнения: 444
Scarlett това пътуване беше различно, откъм снимки специално, но като си открадна малко време за мен ще кача някоя.
Скрит текст:
За Holle не зная, не ги видях, Plasmon са италиански, но имаше само месни и много малко плодове. Така беше и с 2те други марки, които имаше. Като питах за зеленчукови и ме пращаха на пресните зеленчуци.

Еййй чушка ! Не съм въвела чушка! Бях я забравила.

Виктория бърбори - мама, баба, тата, дада, дай, нене, брум-брум-бррр 😁, айайай … такива бебешки работи. Боц и чао може, но много избирателно ги прави. На мен рядко ще даде, на непознат и на друго дете дава, на педито от 2 месеца дава. Прави и едно като дай, когато иска да докопа нещо далечно. Опитвам се да я уча на цветовете и как правят животните, но засега не ме отразява, само ме скубе.
Сущо учим и “дай на мама еди какво си” - подава ми го, да го пипна един вид и после си го взима 😁
Вашите малчовци подреждат ли играчки примерно в кутия? Моето само ги разхвърля и после не иска да подрежда.
miss_chichi време-чувствително е, аз бих отишла. Вируса няма да си ходи скоро, не може вечно всичко около него да се върти.

# 713
  • Мнения: 260
Фиши, страхотна количка!

# 714
  • Мнения: 58
Ния казва баба, мама, да, кака друго не се сещам в момента. Научих я да прави боц още преди 1-2 месеца, от скоро прави чао-чао, дава пет и показва колко е голяма. 😁

# 715
  • Мнения: 3 123
Невролога ни препоръча дома за деца в Бузовград, каза, че имаме късмет, че сме близо. На всичкото отгоре сестра ми работи там и ми каза, че ходят много бебенца и по малки дори, имат 4 рехабилитатора, оборудване и всичко. Ако питате мен още другата седмица ще имаме час. Но ММ дай да помислим, ще те подкрепя - ама ако аз настоявам, ето - еди кое си дете проходило по късно и т.н. Ясно ми е, че не иска и ако зависи от него няма да ходим. Знам, че в един момент ще се навакса изоставането, но не разбирам, защо не иска да направим максималното.

И аз севъртя около едни и същи зеленчуци. Вече не знам и какво меню да скалъпя, че да е по разнообразно.

# 716
  • Мнения: 101
Даяна пляска с ръце, но когато пожелае. Маха за чао и за здравей. Казва срички някакви, но нищо конкретно. Знае къде са определени предмети, като я попитам. Когато и кажа да ми даде биберона например, го прави. Не лази (само се тътри), но и педиатърът всеки път ми казва, че не е задължително. Половината ѝ бебета не лазели, можело да проходи по рано(ММ проходил, когато е бил на 9 месеца) иначе е активна доста, вчера слезна от спалнята сама и стъпи на земята. Задържа се и си стои изправена. В проходилката е като фурия.
Освен всички обичайни неща, които и приготвям давам често карфиол и понякога червено цвекло.
Fishy Каква е количката, cybex ли?
Не съм закупила чувал за количката, чудя се дали ще го използвам толкова.

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 15:21 от Joy.

# 717
  • Мнения: 444
Babyzen yoyo2 е количката. По мое мнение най-добрата travel количка на всички времена 🙂 4 пъти ме спряха на летището да ме питат каква е. На терминал 2 дамата на скенера очакваше внуче и не искаше да ме пуска, защото имаше много за питане 😁. Много съм доволна. Аз я избрах още преди да си купя Мимата и знаех, че ще имам и двете. Заслужава си всяка стотинка.

Как я научи да пляска? Аз пробвам, обаче Виктория свива юмручета. 
Даяна пляска с ръце, но когато пожелае. Маха за чао и за здравей. Казва срички някакви, но нищо конкретно. Знае къде са определени предмети, като я попитам. Когато и кажа да ми даде биберона например, го прави. Не лази (само се тътри), но и педиатърът всеки път ми казва, че не е задължително. Половината ѝ бебета не лазели, можело да проходи по рано(ММ проходил, когато е бил на 9 месеца) иначе е активна доста, вчера слезна от спалнята сама и стъпи на земята. Задържа се и си стои изправена. В проходилката е като фурия.
Освен всички обичайни неща, които и приготвям давам често карфиол и понякога червено цвекло.
Fishy Каква е количката, cybex ли?
Не съм закупила чувал за количката, чудя се дали ще го използвам толкова.

# 718
  • Мнения: 38
Вчера сложих зимното чувалче на количката... Поне на мен лично ми е много неудобно, защото е по-дебело и трудно връзвам коланите /отпуснати до последно/. Голяма борба беше, докато закопчая бебчо. Отделно, че като е с дебело яке и дебело чувалче и му става много топло /а пък не мога да не му облека дебело яке, защото го измъквам от време на време от количката. А като завали снега, няма как - ще се взема и космонавт. Та лично аз май ще махам чувалчето и ще действам с дебело одеалце за разходките.

# 719
  • Мнения: 101
Повтарям браво и пляскам с ръце, после хващам нейните и бавно започвам да го правя. После пък тя хваща моите и аз пляскам 😁 и така доста пъти, накрая схвана идеята, но явно не всичко заслужава аплодисменти, според нея. 😁
Колчката ми харесва, ще я погледна, сега сме с Cybex Priam, но на пролет мисля за нещо доста по-леко и компактно.
Babyzen yoyo2 е количката. По мое мнение най-добрата travel количка на всички времена 🙂 4 пъти ме спряха на летището да ме питат каква е. На терминал 2 дамата на скенера очакваше внуче и не искаше да ме пуска, защото имаше много за питане 😁. Много съм доволна. Аз я избрах още преди да си купя Мимата и знаех, че ще имам и двете. Заслужава си всяка стотинка.

Как я научи да пляска? Аз пробвам, обаче Виктория свива юмручета.  
Даяна пляска с ръце, но когато пожелае. Маха за чао и за здравей. Казва срички някакви, но нищо конкретно. Знае къде са определени предмети, като я попитам. Когато и кажа да ми даде биберона например, го прави. Не лази (само се тътри), но и педиатърът всеки път ми казва, че не е задължително. Половината ѝ бебета не лазели, можело да проходи по рано(ММ проходил, когато е бил на 9 месеца) иначе е активна доста, вчера слезна от спалнята сама и стъпи на земята. Задържа се и си стои изправена. В проходилката е като фурия.
Освен всички обичайни неща, които и приготвям давам често карфиол и понякога червено цвекло.
Fishy Каква е количката, cybex ли?
Не съм закупила чувал за количката, чудя се дали ще го използвам толкова.

Общи условия

Активация на акаунт