Февруарски бебета 2021 ☀️Тема лятна 🌊

  • 20 594
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 58
Да ви попитам някоя от вас случайно да е поръчвала нещо от Patpat? Направих поръчка за пръв път и ми включиха такса VAT, та се чудя това значи ли, че пратката ми ще бъде задържана на митницата или ще мога да си я взема от БГ ПОЩИ? 😁

# 721
  • Мнения: 444
VAT е ддсто, така че не е задължително, но зависи от кой склад идват. Ако са от Великобритания ще трябва да им платиш мито. Аз не съм поръчвала от тях, но ако ги поръчаш през Алиекспрес няма да имаш мито. Там дава, че идват от US, не знам как е уредено с техните складове в Алито, но никога не съм плащала мито оттам.
Дори да дължиш митнически такси БГ пощи могат да ти освободят пратката срещу 12лв и да си я получиш от тях.
Да ви попитам някоя от вас случайно да е поръчвала нещо от Patpat? Направих поръчка за пръв път и ми включиха такса VAT, та се чудя това значи ли, че пратката ми ще бъде задържана на митницата или ще мога да си я взема от БГ ПОЩИ? 😁

# 722
  • Мнения: 58
Благодаря, Fishi ❤

# 723
  • Мнения: 33
Надявам се всичко за е преминало.. при малката имаше преди месец два, при нея диарията беше веднъж дневно, продължи 5-6дни, ентерол не успях да давам, педиатърката каза запичаща диета и лечебна хумана, която докато открия всичко премина, но при всяко мляко което пиеше добавях 1л оризова каша, тъй като отказваше твърда храна

Здравейте, да се оплача... Моята бебка от 2 дни е с диария ходи по 6-7 пъти на ден просто е някакъв ужас. От вчера започнахме Био баланс бейби и Ентерол, да ама тея прахчета трябва да се разтварят във вода а нашата госпожица още не се е научила да я пие, а и предлагам още от родилното.. Как да е успявам да я излъжа. От днес вече и давам и сироп Бисептол, е голямо въртене опъване не я отваря тази уста и това е ... Успявам някакси да и го дам. Има ли други бебчета, които да са били така и как се оправиха? За колко време? Не знам от какво е иначе е жизнена дори не се спира на едно място. Гледам че е тръгнал 4ти зъб да пробива, чувала съм, че от зъбки може да е, ама чак 3 дни вече да я държи ....

# 724
  • Мнения: 73
Колко много сте изписали, а пък какви работи хапват мъниците ви...направо ми е жал за моя 😪
Голяма борба с това захранване, сега пак сме почивка за 10ина дни заради сериозна уртикария. Така да ми е писнало😭 Ако успея домат и леща да му дам до годината ще е цяло постижение. Чудя се от колко ли витамини и работи е лишен, че и аз как ли готвя, нз. На всичкото отгоре и на всяко ядене е един рев, горните резци го мъчат.
Моя протяга ръка и разперва пръсти за здравей, за чао не 🤔 На името си се обръща от дъжд на вятър. Дава боц по носовете на играчките и по нашите, лигави "целувки" раздава, казва "му" като го питаш как прави кравата и бръмчи като види коли или като си играе с неговите. Беше започнал да повтаря бабаба, но спря. Казва мамама, дадада и смесва звуци. Има дни само бръмчи. Сортери, кубчета само ги гризе. Започна да слага топки в гърнето си, та явно за това ще го ползваме за сега. Иначе взима си бибата, количка като му кажеш да ги даде, но абсурд да ти подаде нещо.
Взехме си първите обувки, че вече се държим за една ръка и си върви, хем са пролетно-есенни и пак му се спарват краката. Явно ще търся други, а цените им са 🤯

# 725
  • Мнения: 1 659
Хуманата почти я няма по аптеки и магазини.
При диария на малко бебе се минава на АМ без лактоза. Ние даваме НАН и започнахме безлактозно на НАН. Не се дават никакви пюрета, каши, плодове - само въпросното мляко + обикн.бисквити+солети ако давате. Така се храни бебето 5 пъти дневно. Изчаква се 48ч. и да има поне 2 нормални акита и после се минава на обичаен хранителен режим постепенно. Това е моя опит.



Надявам се всичко за е преминало.. при малката имаше преди месец два, при нея диарията беше веднъж дневно, продължи 5-6дни, ентерол не успях да давам, педиатърката каза запичаща диета и лечебна хумана, която докато открия всичко премина, но при всяко мляко което пиеше добавях 1л оризова каша, тъй като отказваше твърда храна

Здравейте, да се оплача... Моята бебка от 2 дни е с диария ходи по 6-7 пъти на ден просто е някакъв ужас. От вчера започнахме Био баланс бейби и Ентерол, да ама тея прахчета трябва да се разтварят във вода а нашата госпожица още не се е научила да я пие, а и предлагам още от родилното.. Как да е успявам да я излъжа. От днес вече и давам и сироп Бисептол, е голямо въртене опъване не я отваря тази уста и това е ... Успявам някакси да и го дам. Има ли други бебчета, които да са били така и как се оправиха? За колко време? Не знам от какво е иначе е жизнена дори не се спира на едно място. Гледам че е тръгнал 4ти зъб да пробива, чувала съм, че от зъбки може да е, ама чак 3 дни вече да я държи ....

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 23:45 от -INA-73

# 726
  • Мнения: 58
Има ли бебче, което да хапва вечер на 3 часа.... Откакто започнаха тези зъби се буди на 3 часа за мляко ако не дам започва да плаче.. Вода отказва да пие, пие 5 мл и усеща че е вода и пак рев.. От снощи опитвам да го спра това нощно хранене, преди зъбите си го беше спряла сама.. Давам вода естествено не заспива 1 час мрънка накрая заспа. Какъв е режимът на вашите бебчета, кога ядът за последно и кога закусват на следващия ден?

# 727
  • Мнения: 204
По съвет на педиатърката вече давам да хапне нещо на вечеря към 6 като каша, пюре и тн. (и мляко), след което последното мляко е преди лягане към 8, а първото за деня винаги го давам като се събуди след 6 (напоследък към 7:30). Иначе имахме много гадна седмица по отношение на сън, будеше се много, трудно заспива, само на ръце, но мляко и вода вече не давам нощем колкото и да са зле нещата, за да не свикне.

# 728
  • Мнения: 444
Снощи давах мляко за пръв път от 7 месеца насам. Тя се успа сутринта и после нещо се заплеснали с баща й и пропуснали едното хранене (давам вече на 3 часа, че да си ляга по-рано). Събуди се в 2 озверяла, дърпаше се за ушите, реших, че е пт зъбите и дадох панадол, обаче продължи да реве. Дадох й мляко и заспа после. Надявам се да е изключение.

# 729
  • Мнения: 374
Даяна от много малка си махна нощното хранене. Септември месец се разболя и отказа всякаква твърда храна и искаше само да суче. От тогава се буди и през нощта да яде. Видяли сме се в чудо напоследък. Нищо друго не я успокоява освен сученето. Не и ли дам се започва едно мятане в леглото, мрънкане, разсънване и става още по-зле, не заспива 2 часа сигурно. Снощи си направих експеримент, помислих че не й стига кърмата...сука преди заспиване...след това се събуди към 23 часа, дадох и АМ изпи 170 мл... като същевременно сука и от гърда. С баща й си казахме "това дете ще спи до 6 часа поне". В два часа беше скокнала пак, изправена в леглото. Това също като ново умение явно оказва влияние.... постоянно иска да е права в леглото. Просто ни побърква. Иначе и зъбите я мъчат, втората двойка горе, още не са избили, но се виждат.
От кога мислите да вкарате вечеря на мъниците ?

# 730
  • Мнения: 58
Същата работа е с това изправяне. Тя се изправя дори насън, събужда се защото е изтървала бибата и тръгва да става. 😅 Но иначе явно свикна с млякото та се надявам да успеем да го махнем. Вечеря мисля след годинката да заменя.

# 731
  • Мнения: 260
Нямам търпение да започне да спи Simple Smile Тази нощ отново беше купонджийски настроена- от 1 ч натам а се буди 17000 пъти и 3 часа се катери по нас, слиза на земята , оставих я да лази да се измори …. Сега се чудя дали изобщо да заспивам при положение, че отново идва заветния час- 4-ти месец е едно и също Simple Smile

# 732
  • Мнения: 1 659
Ние също минахме през 2-3 седмици без нощно хранене, последва-зЪби, лека температура от 37.3 до към 38 една нечер, нощно хранене/я, вируса, зЪби /избиха 6ти и 7ми като поредност/, само на АМ за 48ч., безлактозно.
Големи ужаси с две думи като за майка без опит.Cold Sweat
Забелязах, че ако през деня не я ял достатъчно става нощем за едно АМ към 2ч. иначе може да яде мах 170-180 мл към 21-21,30 и после чак в 6ч.
Аз отдавна давам вечеря каша с масло към 19-19,30 ч и АМ към 21ч. като в 17ч. е имало плод или пюре с плод. Нашето бебе не яде мах количества от 190гр. и затова не издържа много нощи без мляко. Няма драма, както иска.
Не яде сухар, на Holle давам на попара е не иска и това е. Ще поръчам кухня да видя как ще е супа със сухар.
Ако е болно детето може да откаже твърда храна или поне едно ядене през деня - имах такъв ден, вместо ЗП яде АМ лактозно еднократно. За болно разбирам и болки от зъби да има само - така рева една вечер докато изби горе в дясно втория зъб и на др.вечер прескочи и пак рева, тръшка изби от от ляво. Мажа с гел 3 панадол в млякото 2.5 мл колкото да го отпусне

Последна редакция: нд, 21 ное 2021, 06:30 от -INA-73

# 733
  • Мнения: 38
Здравейте, вие въведохте ли вече кисело мляко?
И един малко по-страничен въпрос: С какъв прах/гел за пране перете дрехите на бебето? Аз от известно време пера всички дрехи заедно: и нашите и на бебето и ползвам Персил сенситив/Сано сенситив, които са без аромат, обаче като мине и през сушилнята, прането и започва да мирише на мокра котка /извинете за сравнението/. Та идеята ми е да сменя препарата за пране, който хем да не е твърде агресивен, хем да оставя хубав аромат в дрешките Smiley

# 734
  • Мнения: 1 659
Аз пера отделно бебешките дрехи.
Бях взела същият Персил Сензитив 2 опаковки, но не открих разлика от Персил за възрастни и не го купих отново. Пера с Chicco - пере петна и мирише страхотно. Взех си и вениш голяма опаковка с пръскалка - за петна от храна и др.

Общи условия

Активация на акаунт