Липсата на коластра признак ли е...

  • 1 135
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Аз съм нямала коластра по време на  втората ми бременност ми но пък съм кърмила.

# 16
  • Мнения: 867
Момичетата са ти отговорили вече. Въобще няма значение дали ти изтича по време на бременността или не и дали  ще кърмиш. Въобще не са свързани двете неща.
Аз също нямах коластра допреди да родя.
А дали пък ще кърмиш зависи вече от много други неща, но според мен дали ще "имаш' кърма е най-малкото.

# 17
  • Мнения: 134
Нямах и капчица коластра през бременността. Кърмя до ден днешен - вече почти година.
Следвай съветите на момичетата от Кърмаческия форум - чети внимателно в Библиотеката и темите тук.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 252
Важното е да си спокойна докато се роди бебока, а после и коластра ще имаш и мляко ще потече. Бързай бавно...

# 19
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
не е. аз въобще не съм забелязала да имам коластра докато бях бременна Wink, аз още си кърмя-1г. 10 м, 25дни Laughing

# 20
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Не се тревожи за коластрата.  При мен и мляко "не потече" и все на капки, както и коластрата, но ето с бебката още се кърмим година и четири месеца. Сега от гърдите ми виждам, че "сълзи" коластра и то в оскъди количества, но това не й пречи тя да иска да суче по всеки повод по половин час. Детето само успява да изсмуче това, което ние и с най-трудовите си опити не можем да изстискаме. Въобще не се тревожи, просто се приготви да бъдеш упорита и да не се отказваш дори когато видимо от гърдите ти нищо или поне съвсем малко тече.

# 21
  • Мнения: 277
Не съм имала изтичания нито на коластра, нито на мляко при никакви обстоятелства (дори и да не съм с малката и прескочим хранене - гърдите се пълнят, но не текат; а с помпата изкарвам по нещо, само ако тя е сукала преди това, иначе не протича). Но все пак още с излизането ми от реанимация (родих със секцио) си захраних детенцето с коластра, а 2 дни по-късно и с млекце.
Няма защо да се тревожиш, бременей си на спокойствие и после също тъй спокойно се наслаждавай  на кърменето!  Peace

А дали пък ще кърмиш зависи вече от много други неща, но според мен дали ще "имаш' кърма е най-малкото.

Синеоче,  Peace

# 22
  • Мнения: 3 092
Категорично не!И аз нямах.Не намирам никакви поводи за притеснения.Успешно кърмене. Flutter 

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен да нямаш кърма се случва много рядко наистина......друг е въпроса, че всяка жена, която няма достатъчно упоритост и не може да издържи на болката в началото и обвързаността с бебето , казва че няма кърма

Общи условия

Активация на акаунт