Отпускарска треска в лятната немска тема / 220

  • 19 652
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ох, Софт... Joy

# 31
  • Мнения: 601
Благодаря Софт,не знаех че морето се вижда на картата на Германия .
Безкрайно Благодарна съм за информацията HugJoy

# 32
  • Варна
  • Мнения: 948
Здравейте и благодаря за новата тема Simple Smile
По повод пътуването за България - негативният тест или сертификата за имунизация се показва в БЪЛГАРИЯ на служител на РЗИ, който / които са разположени преди граничен контрол. Това за Варна. На никой в Германия не му дреме за вашия резултат при напускане на държавата. Тях ги интересува обратното, т.е. когато влизате в Германия да сте чисти Simple Smile
И още веднъж за прословутия списък с одобрени тестове - това е проформа. Пак никой не го интересува. Важно е да пише, че е негативен.
Приятни предстоящи почивки Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 318
Soft, пуснали са билетите за Вакен 2022. Свършват за броени часове, така че ако искаш да купуваш побързай.

# 34
  • Мнения: X
Благодаря. Засега обаче няма продажба за 2022, а само презаверяват билети за тези, които имат за 2021, защото тази година няма да се проведе.  Не знаят кога и дали ще продават нови билети за 2022. Най-вероятно ще продават само бройки колкото са хората, които си искат обратно парите за 2021 и не искат да презаверяват.

# 35
  • Мнения: 7 034
Ей го на, половин година мина в шеги и закачки, с маски, без маски, ваксини, локдауни и т.н. Докарахме я до отпуските, слава богу! Е, аз трябва да изчакам още месец и половина, но вече точим зъби, правим планове и се оглеждаме да бухнем нещо.  Хърватска сме избрали, надявам се в края на август и началото на септември да няма много народ, а и на време да случим.
На отпускарите желая безброй хубави мигове!

# 36
  • Мнения: 1 090
Ваканционната треска започва и нас леко да ни обхваща. Имаме още 5 седмици дотогава, но чувството е много хубаво.
Пожелавам весела ваканция на децата! А на тези, като моите, които имат още да учат, търпение.

# 37
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Привет,

трябва ми помощ. Имам Wanderröte. Утре ще ходя при ЛЛ.
Освен лечение с антибиотик, какво друго мога да направя?
Пускат ли тук изследване за антитела?
Въобще кой каквото знае, да споделя!

# 38
  • Мнения: 6 446
Лекарят ще прецени дали е борелиоза , тоест от кърлеж или е друго ухапване. Има едни хапещи мухи, които правят подобни зачервявания.
Ако е борелиоза - антибиотик 2-3 седмици,  после контролен преглед. Кръвни се пускаха след време, не помня колко.
Помня,  че съветваха да се снима петното веднъж дневно, за да се проследи как се развива.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Имам сърбеж от 3-4 дена, мислех, че е комар. Не мога да видя мястото и днес го снимах, за да видя от какво ме сърби и се стреснах 🙈

Знаеш ли кой АБ се пие?
Имам алергия от докси- и тетрациклин.

# 40
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Като си говорим за отпуски и Варна...
https://mamaninja.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2% … ppb1oowhRJA5X8L5I

# 41
  • Мнения: 6 446
Не си спомням, Ася. Утре иди на лекар, ще намерят решение.
Ухапването от заразен кърлеж не сърби, може да е друго.

# 42
  • Мнения: X

Не препоръчвам разходки до Белослав заради стъкларската фабрика. Не е Мдина или Мурано.

# 43
  • Мнения: 6 695
Бибит ни е преместила предвидливо Simple Smile
Ася дано аковсе пак е зло да е малко или почти никакво и да се орпавиш бързо-бързо. Лекарства мисля ще се намерят за всеки човек, дори да имаш алергия към нещо и ще ти дадат каквото трябва.
Аз съм по градски маршрути и музеи този уикенд и съм с @ градски@ проблеми .  Но кърлежите са учасно нещо и човек се чувства мнгоо зле като е ухапан. Често не знае дори защо се чувства така зле докато не открие гадинката.

# 44
  • Мнения: X
Бибит благодаря за темата!
Аз си бях вече в БГ, но силно се надявам след едно ремонтче пак да си отида.
Deni-meni да ти отговоря тук за тестовете в БГ. Аз попитах предварително в лабораторията колко време трае докато излезе резултата. В случая беше 30 мин, минах без да чакам, напазарувах и си взех теста. Беше ми важно да пише процентите на теста, казаха че ги пише.
Тук ми искаха теста, в БГ пак ми го искаха. На връщане в БГ искаха тест, тук в Германия не ми искаха. Общо взето аз не разбрах, че летя по корона времена. Освен маски всичко по старо му.
Една приятелка ми каза, че в Китай вече са си ударили 4-та доза ваксина.

Общи условия

Активация на акаунт