Когато кърмите в каква поза сте?

  • 2 365
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
но понеже често ми се запушваха каналите, пробвах какво ли не.
питай лекаря си за Bryonia - на мен добре ми действа Peace

# 16
  • Мнения: 660
Основно легнали.
По-рядко на фотьойл с облегалки за ръцете.

Той легнал на масата, а аз надвесена над него - това след баня, преди да го облека - това още не можем да се отучим.

И в аварийни ситуации навън - седнала крак връз крак и ръката, с която го поддържам подпряна на крака.

# 17
  • Мнения: X
През деня седнала на дивана или на фотьойл....понякога и на пеика/като сме навън/,вечер легнала на спалнята....но почти винаги съм подпряна с възглавници...още от трудния ми бременски период има нахвърляни из цялата къща.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ето ви няколко десетки идеи за кърмачески пози от преминалия наскоро конкурс за кърмаческа снимка...
smile3521

Код:
http://www.fmplus.net/index.php?p=view&r[page]=1423

Копирайте целия текст от сивото поле и го поставете в адрес-лентата на вашия браузър...

# 19
  • Мнения: 1 353
Кърмя предимно легнала. Седналата поза я ползвам само когато кърмя Али навън.

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
точно като Хедра Peace....той малкото и не иска в друга, само ме бута да си легнем  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 1 072
АМи лягай на леглото - така е най-удобно и дори си почиваш. Но не се подпирай на лакът, за да не ти изтръпне ръката. Лягаш на една страна, отпускаш се и слагаш бебето на една страна  с лице към гърдата. Ние така се кърмим почти винаги.

# 22
  • Мнения: 359
Напоследък все легнала на една страна малката нещо все повече и се суче и кърменето продължава поне 1/2 час.

# 23
  • Мнения: 5 391
В началото седнала, докато не открих благодатта на кърменето в легнало положение Peace

# 24
  • Мнения: 5 026
 До началото на лятото седнала, а като почнаха горещините-легнала .

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
В каква ли не...  Mr. Green Седнала, легнала, в движение Embarassed (като беше по - малък)... Като че ли легнала ми е най - удобно. А сега се кърмим пред компа.  Blush

# 26
  • Мнения: 277
Разплута Simple Smile Особено нощем, аааа-ха да се изсипем с бебето от спалнята. Облегнала съм се на две възглавници подпрени на раклата зад гърба ми. Бебето е в поза корем до корем с мен и дремем и двамата.

Същата работа плюс една малка възглавничка между коленете (допълнително намалява напрежението в кръста). И не дремем нощем, ми направо къртим здраво.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 947
  Благославям легналата поза! Mr. Green Винаги, когато ми се доспи, кърмя така,
а и бебето суче по-дълго и спокойно и най-често заспива. Иначе, нали трябва да
се мачка зърното от различни страни, сменяме - седнала на кресло с облегалки за
ръцете, бебето по корем върху мен. А когато е много нервно, ни спасява "ходещата"
поза - като спра да ходя, започва да мрънка, хитрушата.  Joy

# 28
  • Мнения: 111
И аз кърмя легнала, удобно ми е, но не мога да спя по време на кърмене. Вместо да ме отпуска, ми действа като чаша кафе. Някяква "обратна" реакция вероятно...
Денем на дивана - аз сядам на половина "по турски" само с единия крак и тя седнала в мен с мушната ръка под мишницата ми.

# 29
  • Мнения: 134
От самото начало кърмя предимно седнала "по турски" на спалнята - с една възглавница върху краката, на която е бебчо, и с друга - зад гърба ми, опряна на таблата на леглото.

Общи условия

Активация на акаунт