Праткично решение за обувки

  • 1 461
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Къде държите обувките си? И по-скоро през зимата не хващат ли мухъл в шкафовете? Имам към 50 чифта обувки, отделно на ММ и 2 деца.

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Имам голям шесткрилен вграден гардероб ,правен по поръчка.
Едното крило е направено с рафтове за обувки.Там са всичките ни обувки.
Отделно в антрето имаме шкаф в който държим домашните пантофи,чехли,джапанки.

# 2
  • Мнения: 40 931
Сезонните в шкафа за обувки в антрето, извънсезонните и рядко обуваните са си в кутиите и една над друга и една до друга в надстройките на гардеробите.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 606
Никога не са ми мухлясвали обувки. Имам шкаф в коридора. Но пък и ние с дъщеря ми имаме по не повече от 3-4 чифта обувки (аз, понеже намеря ли удобна обувка, не хвърлям докато не се скъса, а тя понеже расте много бързо и не успява да ги износи, така че купувам минимален брой) и няма кога да мухлясат Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Обувките, които не нося, стоят в кутии наредени в шкаф в коридора, но не са толкова много.
Относно мухлясването = влага. Може би се дължи на прибиране на не напълно изсъхвали след почистване обувки. Имам и идея как да го избегнете, която на мен ми звучи логична. Производителите слагат в кутиите пакетчета със Силикагел, за да поеме влагата. Силиконовата котешка тоалетна е Силикагел, т.е. може да се сложи от тези кристали в малко пакетче или текстилна торбичка там, където съхранявате обувките, за да поема влагата. Продават такава тоалетна и на разтегляне в зоомагазините. Аз бих пробвала нещо такова. Все пак в пакет с чиста неизползвана силиконова котешка тоалетна веднъж си подсушавах телефона, който беше паднал във вода и постигнах успех.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 155
Никога не ми се е случвало. Имаме килер, в който са сложени малко рафта и всеки чифт си стои в кутия. Прибираме ги след почистване и подсушаване. Вадим, ползваме и пак прибираме.
Имала съм случай с вмирисани кецове, защото едната дъщеря ги беше прибрала леко влажни. Изпрах ги пак, изсуших ги на слънце, после ги "проветрих" в сушилнята на съответната програма с ароматизираща кърпичка и проблемът се разреши.

# 6
  • Мнения: 7 276
Държим си обувките в шкаф за обувки. Ние сме двама човека, имаме си достатъчно обувки, но и шкафът е голям. Нямала съм проблеми никога. Не ми се е случвало обувки да мухлясат.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
В коридора имам висок шкаф. Побира около 15 чифта. Отделно пейка с рафтове за ежедневните. В кухнята под диванчето има шкафове, където държа несезонните. Държала съм и на терасата (открита е) в шкаф разни обувки, които не ми се хвърлят. Нищо никога не е мухлясало.

# 8
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ако държите обурките в мазето ще ви мухлясат - от личен опит си загубих един куп обувки така... Тогава бяхме в къща и не съм знаела че мухлясват. Дръжте ги на нормална стайна темперетура вкъщи по гардеробите.

Общи условия

Активация на акаунт