Въпрос за секциото?

  • 4 490
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
как смяташ да организираш уговорката с анестезиолога предварително, ако не е нахално да попитам към коя болница си се насочила.

# 16
  • Мнения: 2 489
Обаче нямам предвид течния аналгин, защото той не върши в случая никаква работа, осве самовнушение, става въпрос за силни обезболяващи.

# 17
  • Мнения: 2 489
Уговорката е по-скоро с лекуващия лекар, мисля, че той назначава тези лекарства. Аз ще раждам в Пловдив.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
аз съм на същото мнение за течния аналгин, но ако болницата не разполага с друго или това е обичайната практика.

# 19
  • Мнения: 2 489
Болницата не вярвам да няма такива лекарства, друг е въпросът, че в повечето случаи гледат да ги пазят за вътрешни хора. Аз смятам да бъда по-нахална и да си искам, макар,че като вдигна болницата във въздуха от викове, ще ми бият, къде ще ходят #Milti
Нещо хич не трая никаква болка...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
виж предварително, нама как да знеш дали ше ти е нужно слино обезболяващо!
Съвсем чесно ти казвам, че не съм си и помислила за такова, дори и "недействащия" аналгин отказах да ме дупчат само!
Преливат ти със система обезболявашо , ако ти много зле и като си поискаш в реанимация си ти го слагат, анестезиолога ще мине поне 2 пъри първите 24 часа да ти види!
Не се притеснявай излишно!
Поне в Шейново беше така!
И Аулин/ дано небъркам/ даваха да се пие, а то действа доста!
Сега не го мисли! Като видиш бебо само там ше ти е акъла, а не в някаква си болка!

# 21
  • Мнения: 717
Аз мисля, че е излишно да се пият каквито и да е обезболяващи ако кърмиш. Всички са издържали-не е толкова страшно. При мен хем имах някакви удебелени мускули, които зарастват по-трудно, а на изписването вече не чувствах никаква болка. Стига да не лежиш и да чакаш да мине от самосебе си ще се възстановиш бързо.

# 22
  • Мнения: 46 534
Цитат на: sunny_zt
Аз не съм минала през секцио, но имам две гинекологични операции, което е същото, защото разрезът е същият...................


Аз имам и друга операция, но двете със секциото нямат нищо общо. При първата болеше разрезът, при секциото - контракциите от свиващата се матка, особено при кърмене Grinning

# 23
  • Мнения: 46 534
Цитат на: Marina M
Аз мисля, че е излишно да се пият каквито и да е обезболяващи ако кърмиш...................


Първия ден едва ли ще кърми. Като й слезе кърмата ще се е изчистила от всички обезболяващи! Не са проблем!

# 24
  • Мнения: 2 489
На мен ми биха Лидол на втората операция - бях като в небесата, болка абсолютно никаква и имах чувството, че всеки момент ще стана и ще затанцувам.
Предпочитам да съм в по-добро настроение, а не да вия като заклано прасе.

# 25
  • Мнения: 2 489
Цитат на: nikol78
Цитат на: sunny_zt
Аз не съм минала през секцио, но имам две гинекологични операции, което е същото, защото разрезът е същият...................


Аз имам и друга операция, но двете със секциото нямат нищо общо. При първата болеше разрезът, при секциото - контракциите от свиващата се матка, особено при кърмене Grinning


Значи да очаквам още по-силна болка, така ли?

# 26
На  28.12 ми правиха секциото и днес вече чистих ,прах и т.н.
След операцията най гадното нещо  беше това ,че ти е студено около половин час.
А за болките ,боли първият час може би ,след това е по скоро неприятно завъртането на една и друга страна свиването на краката и първото ставане.Но всичко това се пави за по бързо възтановяване.
За обезболяването аналгин ,но аз реших ,че нямам нужда.Поисках си бебка веднага след като станах първия път,и като почнах да се грижа за нея забравих за всякакъв вид опъвания и неудобства.
Пожелавам ти късмет.

# 27
  • Мнения: 2 489
Завиждам ви искрено!
Може би чувството, че сте станали майки е толкова силно, че не чувствате болка. Дано да е така.

# 28
  • Мнения: 46 534
Цитат на: sunny_zt
Значи да очаквам още по-силна болка, така ли?


Не бе, спокойно Grinning  Просто е друг тип болка, но не е страшна, то и нормално да родиш пак ги има тия контракции при свиването, не можеш да им избягаш Grinning

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз родих със секцио преди 50 дни във втора градска в София със спинална упойка и се оправих за две седмици напълно. Болеше ме само като ставам и лягам първите 10 дни и понеже не кърмя матката не ме боли. Като излязох от упойката ми биха течен аналгин на два пъти и се чувствах добре от него, после като ме заболеше много пиех ампула с течен аналгин и беше супер, обаче трябва да се внимава с него защото отпуска матката.
Иначе за плащането - плащай задължително след раждането защото може и да не си доволна и да си спестиш парите. Сигурна съм че не е проблем мъжа ти или ти да намерите лекаря през следващите дни и да платите. Като си платиш обаче отношението е коренно различно - около мен тичаше цялото отделение и всички ме глезеха. Моя мъж отиде в частния кабинет на лекаря два дни след раждането и му плати - чак след като видях че и след операцията тича около мен и ме гледа като писано яйце.
Леко раждане и ако има нещо не се притеснявай да питаш.

Общи условия

Активация на акаунт