Въпрос за секциото?

  • 4 481
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 34
Както са писали и другите мами най-зле е първите 24 часа. Не толкова от болка, колкото от това че не можеш да мръднеш и се схващаш. Можеш да получиш обезболяващи първия ден, но болката не е за умиране, аз не съм ползвала. При първото ставане беше доста неприятно, но като се раздвижиш вече няма проблеми. Важното е да се раздвижиш колкото може по-скоро след преминаване на упойката. Колкото по бързо го направиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. По време на престоя болницата (1 седмица) имах проблеми с обръщането в леглото и със ставането, въобще с всички движения натоварващи коремните мускули, но след изписването почти не се сещах за операцията и не болеше. Колкото до парите - това е въпрос на договорка с твоя лекар.
Поздрави и леко раждане

# 46
  • Мнения: 712
Цитат на: DariAna
Както са писали и другите мами най-зле е първите 24 часа. Не толкова от болка, колкото от това че не можеш да мръднеш и се схващаш. Можеш да получиш обезболяващи първия ден, но болката не е за умиране, аз не съм ползвала. При първото ставане беше доста неприятно, но като се раздвижиш вече няма проблеми. Важното е да се раздвижиш колкото може по-скоро след преминаване на упойката. Колкото по бързо го направиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. По време на престоя болницата (1 седмица) имах проблеми с обръщането в леглото и със ставането, въобще с всички движения натоварващи коремните мускули, но след изписването почти не се сещах за операцията и не болеше. Колкото до парите - това е въпрос на договорка с твоя лекар.
Поздрави и леко раждане



Все едно гледам себе си!
Аз нямах проблем с болката, защото имах прекрасен лекар и той е избрал вида упойка за мен - комбинация между спинална и епидурална. Поне така ми каза наскоро като си говорихме.
Предимството било, че почти не усещаш болка при изтичане на упойката. А аз се чудих защо всички споделят колко много боли, пък на мен нищо ми нямаше.............
Болката ми изчезна напълно, когато ми махнаха конците.

# 47
  • Мнения: 10 758
Да се включа и аз. И двете ми раждания бяха секцио. Първото ми беше АД!До 7мия ден едвам ставах. Поне 10-15 мин. ми трябваха за да се изправя на леглото и да стана. Бях трагична гледка. Изписаха ме на 10тия ден, а конеца ми го махнаха на 15тия ден. Защо, незнам.
Второто секцио мина далеч по-добре. Ставах си без проблеми, изписаха ме по-рано. Все едно не бях рязана. Макар, че доктора ми каза, че второто секцио боли повече от първото. При мен беше обратното.
 Според мен всичко или почти всичко си зависи от нагласата за операция и от това колко килограма си качила. При първото бях качила 40кг, а при второто - 20кг. А, и друго, първата операция ми беше с пълна упойка, а втората със спинална. Определено втората е по-добре.
Както и да родиш, с каквато и да е упойка, в мига в който видиш красивото си бебоче, ще забравиш за всичко. Пък и болката е временна. Прибереш ли се вкъщи и като те погълне ежедневието, забравяш даже, че си раждала. Е, от време на време като чуеш някой бебешки рев се сещаш, че си родила, но определено болката не я усещаш.
 Леко бременеене и безболезнено раждане!

# 48
  • Мнения: 2 000
Цитат на: liddia

За втори път чувам за торбичка с пясък, първия път не повярвах. За какво ги слагат тези торбички и какво точно представляват? На мен ми бяха казали, че при нормално раждане слагали такива торбички.


И аз имах торбичка след операцията. Не съм съвсем сигурна за какво я слагат, мисля, че беше за по-бързо прибиране на матката. Представлява торбичка с пясък(голяма около 20 на 15 см, тежи поне 1 кг), която слагат върху операцията.
За мен най-гадния момент беше треперенето след операцията, което ме държа около час.

# 49
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: magi99

 Според мен всичко или почти всичко си зависи от нагласата за операция и от това колко килограма си качила. При първото бях качила 40кг, а при второто - 20кг. А, и друго, първата операция ми беше с пълна упойка, а втората със спинална. Определено втората е по-добре.


Хъммм....не знам до колко си права. Два пъти секцио имам зад гърба си- и при мен след първото болката беше доста голяма, а след второто- почти никаква. Но...първия път качих 12 кг., втория 10- т.е няма особена разлика...
Вече за нагласата си 100% права.

# 50
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Катя (Сливен)
Цитат на: liddia

За втори път чувам за торбичка с пясък, първия път не повярвах. За какво ги слагат тези торбички и какво точно представляват? На мен ми бяха казали, че при нормално раждане слагали такива торбички.


И аз имах торбичка след операцията. Не съм съвсем сигурна за какво я слагат, мисля, че беше за по-бързо прибиране на матката. Представлява торбичка с пясък(голяма около 20 на 15 см, тежи поне 1 кг), която слагат върху операцията.
За мен най-гадния момент беше треперенето след операцията, което ме държа около час.


Да и на мен това с треперенето и торбичката ми беше най-гадно. Слага се и при нормално и при секцио за прибиране и изчистване на матката, не мога да преценя колко тежи Embarassed  Освен това си зависи от политиката на болницата, в някои бият инжекция за по-бързото прибиране на матката, в други действат с торбата. Понякога и лед се слага, на мен не са ми слагали, но на момичето, с което бяхме заедно в интензивното й сложиха, не знам защо мен ме пропуснаха Grinning

# 51
  • Мнения: 4 390
Цитат на: nikol78
 Освен това си зависи от политиката на болницата, в някои бият инжекция за по-бързото прибиране на матката, в други действат с торбата. Понякога и лед се слага, на мен не са ми слагали, но на момичето, с което бяхме заедно в интензивното й сложиха, не знам защо мен ме пропуснаха Grinning


Ами на мен и инжекция /Метергин/ ми сложиха за прибиране на матката и пясъчна торбичка.
За леда... страшна гадост е!  Sob
Обаче мисля, че е било нужно заради кръвоизливът, който съм получила по време на операцията /имала съм разширена вена на матката/.  33uu

# 52
  • Мнения: 2 567
Прави сте за торбичкта с пясък и за треперенето след секциото. И за мен това беше едно от най-ужасните неща. А торбата се слага, за да се спре кръвта, в случай, че има такава, от раната.
Успех на всички бъдещи мами!

# 53
  • Мнения: 86
Чета и се убеждавам, че всичко е страшно индивидуално. Зависи и от вида упойка и от психиката на човек, както и от самия лекар, който прави операцията...
Та да ти кажа и аз...
 Раждах секцио преди по-малко от 2 месеца. Бях с епидурална упойка. Според мен това е най-добрия вариант. Усещах всичко по време на операцията, само не и болка. Само при самото шиене е малко по-неприятни, но не мога да кажа болезнено. След това бях в реанимация повече от 24 часа, защото родих в 1часа през нощта. След операцията бях и с лед и пясък за 6 часа  Shocked Не ми е било неприятно, даже напротив, защото от натиска изобщо не усещах раната. И при най-малката болка ми поставяха упойка през катетърчето за епидурала и мога да кажа, че за мен секциото си беше напълно обезболено. Не съм треперела освен по време на самата операция и то в началото - мисля, че си беше от страх Thinking  Както са ти казали мамите бързото раздвижване е много важно. Трудничко е при самото ставане, но като се раздвижиш и походиш после не ти се сяда - поне при мен беше така. По-добре се чувствах като се движа повечко. Сега вече не се сещам за операцията.
Желая ти късмет, леко раждане и бързо възстановяване. Не се притеснявай всичко минава много бързо, а бебчето е най-големият стимул за добро настроение.  newsm51

# 54
  • Мнения: 46 511
Цитат на: 6o6i
Прави сте за торбичкта с пясък и за треперенето след секциото. И за мен това беше едно от най-ужасните неща. А торбата се слага, за да се спре кръвта, в случай, че има такава, от раната.
Успех на всички бъдещи мами!


Това за кръвта не го разбрах? Знаеш ли, че се слага и на нормално родилите, а те нямат рана на стомаха? Слага се за по-бързо прибиране на матката, като по този начин се спомага и за изчистването на самата матка.

# 55
  • София
  • Мнения: 250
Не е толкова страшна торбата с пясък. За мен усещането не беше болезнено, даже опитах дали ще ми е по-леко като я махна и установих, че дори ми е по-зле. Някак притискането на тъканите след рязането ме облекчаваше. Така че не се притеснявайте толкова. Мисля, че и все пак върши работа за бързо улягане на тъканите, да не остава коремчето после Wink
На мен лед не са ми слагали, ама къде ти такива екстри преди 6г., па и в люта зима. Но цялата кожа на корема около белега ми беше около месец като чужда при пипане, та не вярвам и това да е толкова силно като усещане. Искам да каже, че едва ли конкретно от лед или торбата те боли, то си е операция, все пак, няма как да не боли.
На мен пък ми е странно това с епидуралната за секцио. Чела съм, че спиналната се прави в такива случаи, защото дава по-бързо и по-пълно обезболяване и отпускане. На някой, ако му е ясно, да обясни, моля, защото наскоро се споменаваше и за смес от епидурална и спинална...

# 56
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Kose
..........На мен лед не са ми слагали, ама къде ти такива екстри преди 6г...........


Ти пък, каква екстра е това Grinning  Бяха замразили вода в половинлитрови бутилки от минерална вода Grinning  Ти да не си помисли, че е някакво специално приспособление Grinning

# 57
  • Мнения: 2 567
Цитат на: nikol78
Цитат на: 6o6i
Прави сте за торбичкта с пясък и за треперенето след секциото. И за мен това беше едно от най-ужасните неща. А торбата се слага, за да се спре кръвта, в случай, че има такава, от раната.
Успех на всички бъдещи мами!


Това за кръвта не го разбрах? Знаеш ли, че се слага и на нормално родилите, а те нямат рана на стомаха? Слага се за по-бързо прибиране на матката, като по този начин се спомага и за изчистването на самата матка.

Не, не знам, че се слага и на нормално родилите.
Казвам какво ми обясниха сестрите, тъй като аз я бях махнала (мислех, че от нея толкова много ме боли) и мисля, че има резон, тъй като дори при едно порязване се затиска мястото, за да спре кръвта.  Sign Exclamation

# 58
  • Мнения: 712
Чак сега се зачетох в повечето истории и споделени мнения. Аз торбичка с пясък не видях, но пък към 20 ч. към края на смяната си акушерката дойде и ми натисна силно корема, "да изцеди матката"  #Shocked (каквото и да значи това). Сега разбирам, че е изиграла ролята на торбичка с пясък.
 newsm12
Иначе с това изправяне имах голям проблем. Не се страхувах за раната си, а може би ме е притеснявало очакването за болка. Така си натоварих гърба, че и досега имам проблеми.
Спането настрани си беше живо предизвикателство - с тия увиснали меса........... Трябваше да си слагам възглавница отдолу, за да не ме боли много.

# 59
Здравей! Laughing Аз родих със секцио преди 5 месеца и половина и в момента изобщо не се сещам дори, че имам операция. Раждах в Майчин дом - Варна с епидурална упойка - 10 часа сутринта. В 20.00 часа вечерта рехабилитатора ме вдигна на крака за да ме раздвижи!! На следващия ден вече ставах сама, макар и доста трудно.Важното е да си силна и да се движиш повече, пък и като се появи малкото бебче ще забравиш всички болки. Желая ти много успех и да бъдеш смела!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт