Колко време след термин пренасяхте?

  • 1 812
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета термина ми наближава, но имам чувството, че скоро няма да родя. Въпроса ми е колко дни след термина родихте, и до колко е безопасно да се пренася?

# 1
  • Мнения: 8 775
аз живея в чужбина, при нас,  бременните, които не са родили до 14 дни след термин си ходят на нормални консултации веднъж седмично. Приемат ги  в болница, само, ако раждането е тръгнало.

# 2
  • Мнения: 3 728
Аз родих 18 дни преди термин, но братовчедка ми роди 5 дни след термин без абсолютно никакви усложнения и прекрасно здраво бебе.Не знам тук в България,дали лекарите изчакват,но тя е в Германия и й бяха казали, че до 10 дни преносване е нормално.

# 3
  • Мнения: 2 352
5 дни и предизвикаха раждане, в България. Но имах и доста причини. Ниско ниво на водите, разкритие от 1см и паднала тапа от преди 2 седмици, и бабешкия знак паднал корем ниско долу. Трябваше всичко да стане бързо, но за жалост не се получиха нещата и преминахме на секцио.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 685
10 дни,второ раждане
С лекарката,която се разбрахме да ме изражда ,уговорихме да чакаме 14 дни.Но,води в норма,0 разкритие,нормални тонове на бебето,никакви контракции.Ходех през три дни за тонове.В Бг съм.
Но съм запозната,колко се чака,при какви индикации,какво се следи
Здраво.живо родено бебе в 42 г.с.с тегло 4300 и 53 см.
Успех.
Такива настройки ,че няма да родите на термин нз от къде ги вадите.
Цикълът на К лко д и е?

# 5
  • Мнения: 3 597
Зависи от вашето състояние и от това на бебето . Също и от доктора ви . Моят АГ счита за излишен риск преносването и ми беше дал избор на дати до 3 дни след термина с предното раждане . А сега с другото раждане , се разбрахме за 10 дни преди термин по други причини .

# 6
  • Мнения: 8 775
а ако не е изчислен правилно термина?

# 7
  • Мнения: 3 597
В Бг се изчислява почти еднакво от всички доктори . ПРМ + 5 или 7 дни . Някои АГ се водят и променят спрямо измерванията от ехографа . Иначе е ясно , че термина не е верен в повечето случаи , но е прието за по-безопасно да се смята така 🤷♀

# 8
  • Мнения: 8 775
пък аз се чудя, след като имаме различен цикъл по много показатели (продължителност, болки, сила на кървене), дали пък и всички хора трябва да раждат по математическа формула?
Дали на някое бебе не му трябва повече време (ден, няколко дни)  да съзрее за раждането?

# 9
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
В Бг съм.14 дни,второ раждане. С доктор Душепеев от Бургас се разбрахме да ме изражда. Бях постъпила вече в болницата на термина, за мое успокоение, че тати е на работа, а бъдещата кака да ходи на градина. Така, ако тръгна да раждам, да няма излишни тревоги кой ще ме заведе до болницата. Всеки ден се гледаше: води в норма, 0 разкритие,нормални тонове на бебето,никакви контракции. Дам ама бебо не иска да се ражда, а аз вече пуфтя, жега е , и идва великден. Ден преди празника лекара казва, че болницата остава с 1 дежурен лекар и 1 дежурна сестра, ако тръгва да раждам и лекара е в операционна, а акушерката изражда, няма кой да ме поеме и ще трябва да съм секцио, щото и 14 дни минаха  а няма контракции, разкритие въпреки системите, които ми слагаха, а от болницата ще ме пуснат само с бебе на ръце. Реших се, и толкова. Не исках да рускувам 4 дни да съм в невидение, какво ще стане.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 07:40 от pepeliankata

# 10
  • Мнения: 8 775
това е жалка картинка, като има нужда, трябва да дойдат още лекари/акушерки, та дори на Великден.
Бебето си лежи кротко  и изведнъж му 'бият шута" да излиза. Това се получава. А с тия ежедневни наблюдения  излишно стресират майката.

# 11
  • Мнения: 3 597
Етърва ми роди преди 3 месеца . Изчакваха за нормално , но бебето беше високо , нямаше никакво разкритие или други симптоми на наближаващо раждане . По преценка на АГ направиха секцио на термин и добре , че не са чакали повече . Водите са били зелени и малката беше със съмнение за инфекция . Оказа се , че е било опасно да стои още вътре . Точно заради такива все по-зачестили случаи , повечето лекари предпочитат да не чакат .

# 12
  • Мнения: 15 356
И аз имах чивството ,че няма да родя😂
И като ме видеше някой и ме питаше "ама още ли не си родила?",направо лошо ми ставаше и мъжа ми все го питаха колегите.Толкова се е сопвал явно,че като родих и отишъл с торбите плахо го питали какъв е повода.
Преносих пет дни,с лекаря се разбрахме до 12 дни преспокойно да чакам.Секс и много разходки помогнаха .

# 13
  • Мнения: 2 842
7 дни преносих, никакви индикации за раждане нямах, щях да влизам в болница за предизвикване на осмия ден, но през нощта преди да тръгна раждането тръгна спонтанно. АГ, при която бях решила да раждам, ме беше предупредила, че чака до 7 дни, не повече. Викаше ме на тонове през 2 дни. По мед. литература се води уж до 14 дни нормално, но като че ли поне в България малко лекари чакат толкова дълго.

# 14
  • Мнения: 1 781
Четири дни преносих и родих с индукция. Всичко беше наред, но от преносването малката не беше червеничка , а бяла.

Общи условия

Активация на акаунт