Камъни в жлъчката - тема 8

  • 26 802
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4
Здравейте, говорих с доктора и ми даде антибиотик за 5 дни. Надявам се всичко да се успокои скоро Simple Smile

# 226
  • Мнения: 60
Луда Яна
Радвам се, че ви мина операцията.
Когато имате време, може ли малко по подробно да опишете, от пред и самата операция. С гладуването имахте ли проблем, със захарта...
Аз заради инсулиновата резистентност на 3 часа ми пада захарта и ми прималява и се чудя как ще изкарам толкова време без храна...

# 227
  • Мнения: 158
Луда Яна
Радвам се, че ви мина операцията.
Когато имате време, може ли малко по подробно да опишете, от пред и самата операция. С гладуването имахте ли проблем, със захарта...
Аз заради инсулиновата резистентност на 3 часа ми пада захарта и ми прималява и се чудя как ще изкарам толкова време без храна...
Здравейте,
В деня преди операцията (ден на приемане), отидох в болницата гладна, докато минат всички манипулации  -  вземане на кръв, антиген тест и PCR, попълване на документи, чекиране, приемане стана около 13,30ч. Изпратиха ме да си взема нещо за хапване. Казаха, че вечерта последното хранене да е най-късно до 20ч. Аз в 18.00ч ядох една пълнозърнеста Активия, с която си пих вечерните хапчета. Дадоха ми 2 свещички за изчистване. Вода пих до към 21 - 22ч. Сутринта кръвната ми захар беше 5,9. Операцията ми беше в 8,30ч. Вода ми разрешиха към 20.00ч по спомени. Вечерта захарта ми беше 8.8, докторът каза, че е нормално, а на сутринта 5.8.  Чак на сутринта ми дадоха закуска - попара с чай. Честно казано не съм усетила глад.
Извинявам се, че стана дълго. Дано е от полза на някой, който като мен се тревожеше заради диабета.

# 228
  • Мнения: 261
Привет на всички! Днес ми съобщиха, че имам сериозни камъни в жлъчката след много, много тежка криза преди 2 дни и че ми трябва операция. Понеже имам детенце на по-малко от месец, това мнооого ме притесни. Може ли малко помощ и информация?

Колко време стояхте в болницата? Ще мога ли щом се върна вкъщи пак да се грижа за бебка?

Куде е най-добре да направя тази операция? Иска ми се да е в Токуда. Там има ли добри специалисти и знаете ли цените и условията?

От вашия опит колко мога да изчакам преди да направя операцията?

Много ви благодаря предварително! Ще оценя всякакъв опит, информация и мнения.

# 229
  • Мнения: 5 546
Привет, и аз съм с малко бебче и половин година отлагах операцията, накрая стигнах до животозастрашаващо състояние - панкреатит въпреки строгата диета, която спазвах много стриктно. Така че съветът ми е да не се бавиш, а да действаш, защото това е бомба със закъснител в организма. А и колкото по-малко е бебенцето, толкова по-добре, защото е по-леко. Престоят в болницата е две нощи, на третия ден те изписват, 24 часа след операцията. Болките са съвсем търпими. Пазих се 2 седмици след операцията, на 14-тия ден започнах да вдигам детето, което е 7 кг. Иначе ми бяха казали да се пазя минимум 2 седмици, а още по-добре месец без тежко над 3 кг. Вече почти месец след операцията се чувствам много по-добре, много храни въведох и вече не мисля ще получа ли тежка криза, заради която пак да вляза в болница, ще се превивам ли от адски болки и т.н.
Аз се оперирах във ВМА и горещо препоръчвам. Страхотни специалисти, много мили, внимателни, отзивчиви. Колебаех се между ВМА и Токуда, даже повече клонях към Токуда, но в крайна сметка ме убедиха за ВМА и не съжалявам. За цените - във ВМА излиза около 1350-1400 лв, а на познат в Токуда преди няколко месеца му е излязло около 2200 лв. Което и от двете места да избереш, няма да сбъркаш. Успех и не се безпокой, страхът е по-голям, отколкото трябва! Simple Smile

# 230
  • Мнения: 3 322
Колкото по-малко е бебето толкова по-добре. Доктора ми каза да не вдигам повече от 4-5кг поне един месец. Моят син беше на 3г и половина и не се е налагало да го вдигам, но от мига в който се прибрах вкъщи не съм имала проблем да си гледам сама домашните задължения. Никой не ми е помагал, мъжът ми си ходеше на работа. Ако има кой да ви помогне добре, но иначе можете и сама да си се грижите за детето. Не знам как сте раждала, но секциото боли повече и периода на възстановяване е по-дълъг. Може да се наложи да направите малък компромис със домакинството, но като готвене и гледане на дете няма да имате проблем. Колкото по-рано се оперирате толкова по-добре.

# 231
  • Мнения: 158
Здравейте, минаха 9 дни от моята операция. Днес ми свалиха конците, всичко е зараснало и изглежда супер. Болка усещам като се понатоваря с домакинска работа, иначе вече спя и по корем. Направо не ми се вярва, че възстановяването ми върви така бързо. Чувствам се щастлива и ми се иска да кажа на всички, на които им предстои - не чакайте и не се страхувайте, изберете си хирург и му се доверете, операцията не е тежка и възстановяването (от което ме беше толкова страх) е бързо.
lollytea, моята операция беше в Токуда при д-р Георги Васев, можеш да прочетеш назад постовете ми. Да, наистина операцията излезе близо 2200лв, но не съжалявам и за стотинка. Изобщо нямам предвид условията там, които са прекрасни, а грижата на всички. Васев е страхотен, поне четири пъти идва да ме види в деня на операцията, умее да те предразположи и успокои, отделно че си свърши работата перфектно. Ако имаш други въпроси - насреща съм 😊
И накрая - днес контролния ми преглед беше при друг, много препоръчван хирург от Токуда - доцент Веселин Маринов. На въпроса ми кога мога да пия кафе, отговорът беше "Веднага, кафето е полезно за черния дроб. Ей сега отивай и си взимай едно двойно" 😀

# 232
  • Мнения: 705
Здравейте, минаха 9 дни от моята операция. Днес ми свалиха конците, всичко е зараснало и изглежда супер. Болка усещам като се понатоваря с домакинска работа, иначе вече спя и по корем. Направо не ми се вярва, че възстановяването ми върви така бързо. Чувствам се щастлива и ми се иска да кажа на всички, на които им предстои - не чакайте и не се страхувайте, изберете си хирург и му се доверете, операцията не е тежка и възстановяването (от което ме беше толкова страх) е бързо.
lollytea, моята операция беше в Токуда при д-р Георги Васев, можеш да прочетеш назад постовете ми. Да, наистина операцията излезе близо 2200лв, но не съжалявам и за стотинка. Изобщо нямам предвид условията там, които са прекрасни, а грижата на всички. Васев е страхотен, поне четири пъти идва да ме види в деня на операцията, умее да те предразположи и успокои, отделно че си свърши работата перфектно. Ако имаш други въпроси - насреща съм 😊
И накрая - днес контролния ми преглед беше при друг, много препоръчван хирург от Токуда - доцент Веселин Маринов. На въпроса ми кога мога да пия кафе, отговорът беше "Веднага, кафето е полезно за черния дроб. Ей сега отивай и си взимай едно двойно" 😀

И на мен така ми казаха 
на  другия ден след операцията.Аз го пих на 17 ден.

# 233
  • Мнения: 5 546
Кафе пробвах и аз около 2 седмици след операцията, утре стават 4 седмици, а вчера пробвах шоколад за първи път. Друго си е! Grinning

# 234
  • Мнения: 705
Кафе пробвах и аз около 2 седмици след операцията, утре стават 4 седмици, а вчера пробвах шоколад за първи път. Друго си е! Grinning

И как беше с шоколад?  Аз  4,5 м .още не съм пробвала, заради  кг,които се опитвам да задържа,а и свикнах без него.

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 17:36 от lavaca

# 235
  • Мнения: 5 546
Кафе пробвах и аз около 2 седмици след операцията, утре стават 4 седмици, а вчера пробвах шоколад за първи път. Друго си е! Grinning

И как беше с шоколад?  Аз  4,5 м .още не съм пробвала, заради  кг,които се опитвам да задържа,а и свикнах без него.
Идеално! И сладолед ям, няма проблеми за момента. За един месец си възвърнах 3 от многото свалени кг, буквално бях станала вейка от неядене и страх при всеки сложен залък в устата... Кошмарно беше, радвам се, че свърши и дано не се повтаря. Сега се чувствам като дете в Дисниленд, като си позволявам някакви неща, които бяха забранени за много дълго време. Simple Smile

# 236
  • Мнения: 705
Кафе пробвах и аз около 2 седмици след операцията, утре стават 4 седмици, а вчера пробвах шоколад за първи път. Друго си е! Grinning

И как беше с шоколад?  Аз  4,5 м .още не съм пробвала, заради  кг,които се опитвам да задържа,а и свикнах без него.
Идеално! И сладолед ям, няма проблеми за момента. За един месец си възвърнах 3 от многото свалени кг, буквално бях станала вейка от неядене и страх при всеки сложен залък в устата... Кошмарно беше, радвам се, че свърши и дано не се повтаря. Сега се чувствам като дете в Дисниленд, като си позволявам някакви неща, които бяха забранени за много дълго време. Simple Smile
BlushHands Plus1

# 237
  • Мнения: 1 091
Напоследък забелязвам, че когато прекаля с тестени храни, но доста, имам дискомфор от към черния дроб.
Какво кафе пиете? Аз 3в1, но половин пакетче на ден. Помня, че когато ме оперираха казаха, че съм раздразнила с това кафе, но пиех по 3 или 4 на ден.

# 238
  • Мнения: 705
Напоследък забелязвам, че когато прекаля с тестени храни, но доста, имам дискомфор от към черния дроб.
Какво кафе пиете? Аз 3в1, но половин пакетче на ден. Помня, че когато ме оперираха казаха, че съм раздразнила с това кафе, но пиех по 3 или 4 на ден.

Аз пия само еспресо и понякога 2 на ден, но никога на гладно както преди.Не съм започнала с тестени изделия ,освен хляб.Имам и аз понякога тежест на черния дроб и без да прекалявам и то с разрешена храна,но понякога.

# 239
  • Мнения: 5 546
И аз усещам понякога тежест, но не е точно на черния дроб, а общо в корема... И не само от забранени храни, а и с позволени, ако не е малка порцията. Тестено и аз още не ям, освен хляб. Кафе пия рядко, нес, разредено с мляко, просто не съм фен. Но преди операцията направих криза точно от нескафе 3 в 1 на гладно...
Чудех се варива кога и дали изобщо можем да включим? Обичам леща, грах и царевица.

Общи условия

Активация на акаунт