Хранене само с кърма

  • 1 573
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Браво на бъдещата докторка!А ти смело напред - кърмата е храната за бебето.Там има всичко необходимо.Аз захраних на 5 месеца, но и до днес първо давам цица и тогава лъжица.Нямаме заместено напълно хранене и детето отлично се развива.А колко пъти къде заради стачка, къде заради болест сме били 3-4 дни само на кърма на 8-9 месеца.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Ето тук http://karmene.greatnow.com/otlagane.html може да прочетеш синтезирано, защо не трябва да бързаш със захранването. И тук също: http://karmene.greatnow.com/osnovizahr.html

За съжаление повечето български педиатри не си правят труда да прочетат за новите проучвания в областта на кърменето и захранването на бебетата. Ето защо действат на принципа "едно си баба знае...". Но да се надяваме, че младото поколение детски лекари ще са в крак с нещата.

# 17
  • Мнения: 4 392
Послушай зълва си. Права е! Peace

# 18
  • Мнения: 4 399
Хубаво че най-сетне и педиатрите в БГ са започнали да учат такива неща. По-добре късно отколкото никога. Не захранвай през 3 месец и не товари детето със сокове.

# 19
  • Мнения: 5 790
Хубаво че най-сетне и педиатрите в БГ са започнали да учат такива неща. По-добре късно отколкото никога. Не захранвай през 3 месец и не товари детето със сокове.

 newsm10

Послуша зълва си. Абсолютно права е, както вече са ти казали. Виктория, въпреки че не е кърмена, а ядеше изцяло АМ, е захранена на 6 навършени месеца, като кърмаче. Сега сама си отваря хладилника и си вади да яде, когато е гладна. Няма закъде да бързаш, какво ще изпусне детето, ако не яде пюрета на 3 месеца?

# 20
  • Мнения: 277
Кърми възможно най-дълго, захранвай възможно най-късно.

Това ми стана основно верую още през бременността, когато имах късмета да се зачета в библиотеката на тоя форум. Попрегледай я!  Peace

А зълва ти, като си направи свой кабинет и започне да набира пациенти, моля, не забравяй да ни уведомиш...че трудно се намират "светнати" педки.

# 21
  • Мнения: 1 298
В Библиотеката има доста инфо по въпроса за късното захранване.
Подкрепям твоята зълва.Храня само с кърма засега.
Налага се и сегашните педиатри да ходят на  лекции по въпроса.
Моята не пропуска да ме пита всеки път давам ли сок   ooooh!

# 22
Ako iskate mnenie ot chujbina:
Az jiveja v Istanbul ot 5 godini. Predi 2 meseca i polovina si rodih vtoroto dete. Pyrvoto sym go gledala v BG predi 13 godini: kyrmih go 9 meseca, no slushah i pediatrite i baba mu, t.e. - voda, sokove, pureta i t.n. Moga da kaja, che e dosta zdrav i ne sym imala i njamam golemi zdravni problemi s nego.
Sega tuk vijdam, che horata ot godini praktikuvat samo kyrma do 6 meseca, dori i voda ne davat (zashtoto kyrmata sydyrja 90% voda, a AM se razrejda s voda, t.e. deteto poema neobhodimoto mu kolichestvo voda)! A za nas se okaza novost. Svekyrva mi behse izumena, che sym reshila samo da kyrmja pone do 4-5 meseca. I dvete s majka mi mnogo nastojavaha da davat na bebata "pone voda", no zasega gi pariram (dobre, che ne sa tuk postojanno!). Samo za sravnenie shte vi kaja: v TR naselenieto e okolo 70 miliona, a v BG - 7, tuk se plodjat kato zajci, t.e. imat mnogo poveche bebeta, koito rastat po nozi "nov" nachin i se vijda, che tova funkcionira uspeshno ot poveche ot 5 godini. Ta vie sami si izberete, no na men, minavajki prez dvata vida hranene, opredeleno poveche mi haresva vtoriat.

# 23
  • Мнения: 3 521
Poslushai zylva si...i az sym mamika na zahraneno na 6 meseca kyrmache(do togava i voda ne pieshe...to i sega pochti ne pie)...opredeleno ima mnogo polzi ot dylgoto kyrmene i kysnoto zahranvane. V bibliotekata shte otkriesh mnogo info po vyprosa.Uspeh, a za zylva ti  bouquet.

# 24
  • Мнения: 942
Хубаво че най-сетне и педиатрите в БГ са започнали да учат такива неща. По-добре късно отколкото никога. Не захранвай през 3 месец и не товари детето със сокове.
newsm10 и smile3501 браво на твоята зълва-послушай я Peace

# 25
  • Мнения: 143
Послушай момичетата и прочети, има много инфо. WinkАз ако не беше форума отдавна да съм захранила/още след 1м/Големия ми син захраних съвсем рано, на 6м вече ядеше от детската кухня. Rolling EyesВ резултата на това се отказа от кърменето, успях с триста зора до 8-ия месец.
 Вече не повтарям тази грешка.В момента бебето ми е на 3м.и хич не смятам да захранвам до 6м.Надявям се да се кърмим поне до годинката! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 380
Абсолютно съм съгласна с мненията по-горе. Тук (САЩ) препоръчват кърма или АМ до 6-тия месец. Никаква вода, сокове, чайове. След 6-тият месец се започва със оризова каша и бавно се въвеждат други храни. Тогава започва и вода да се дава. Соковете ги отлагат за след годинка.
Като гледат малкият на снимки в България и ме питат с какво го храня,че е такъв дебеличък и пухкав. И като им кажа само кърма и  те Shocked Shocked Shocked.
Всеки си знае най-добре за себе си как да се грижи са бебето и кога да захранва.
300 милиона души има в тази държава и медицината е доста напреднала. Така че се съобразявам с тукашните мнения на педиатрите  Peace

# 27
  • Мнения: 819
Ани беше само и единствено на мляко до 8месеца,даже вода не и давах,щото имах ужасно много кърма...онзи ден направи година и 9 месеца и още суче щастливо!
Мисля,че трябва да послушаш жената,дала ти е безценен съвет!

# 28
  • Мнения: 742
ами така е - както пишат в дебелите книги "цял живот ще яде какво ли не, но майчино мляко ...не"
За това не трябва да се избързва със захранване Hug

Слушай зълва си newsm10

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Поздравления за плевенските кандидат педиатри! smile3501 smile3501 smile3501 Важното е, че започват да влизат в час и че кърменето има шанс да се популяризира. Дано и по-възрастните им колеги да се пообразоват, че като чуя педка да рекламира сокчета и пюренца през 2-я месец ми иде  #Sniper bash box newsm29 bambam  fight
Моята, че е привърженик на късното захранване съм я чувала на други майчета като ръси стандартните глупости за ранно захранване, а това което най-много ме дразни, че дори и не споменава за алтернативата - късно захранване. Едно си баба знае и едно си бае.

Мимчо_81, моят съвет е да се вслушаш в съветите на зълва си, а ако не искаш да се чувстваш като в необрано лозе вземо прочети  за късното захранване (и за вредата от сокчетата) в Библиотеката на форума.
Аз все още не съм започнала захранване и засега все още не го планирам.

Общи условия

Активация на акаунт