Държавен чиновник си гласува заплата от 7000 лв

  • 1 271
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Ако въпросният си върши съвестно работата - халал да са му парите! Ясно е, че хората на такива длъжности трябва да взимат големи заплати, за да не се изкушават от подкупи. Или поне да не може да ги купи всеки прошляк. Така е на теория само обаче...  Rolling Eyes
За най-голямо съжаление.....  #Cussing out

# 16
  • Мнения: 766
А какви осигуровки и данъци се плащат на такава заплата
Наскоро счетоводителите ми казаха че за 220 лв заплата пълните осигуровки /имам предвид всичко и тези които се плащат от работника и тези от работодателя/ са на стойност някъде около 80 лв
Ей това за мен е абсурд  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 258
Кушлев е ужасно нагъл. Току-що, в репортаж по новините, обясняваше, че заплатата, която си е определил, съответства на рисковете, които бил носел като председател на въпросната комисия. Какви рискове, по дяволите?! Може ли да рискува нещо, след като въобще не работи? А полицаите, прокурорите и съдиите по-малко ли рискуват от него и не заслужават ли и те подобни заплати?

# 18
  • Мнения: 583
това е цинично!на кого му отнеха имотите  досега? само като му гледам мазната му и самодоволна физиономия ми е ясно за какъв тип става на въпрос!

# 19
  • Мнения: 3 405
А какви осигуровки и данъци се плащат на такава заплата

Май осигуровките на държавните служители се плащат изцяло от държавата newsm78

# 20
  • Мнения: 5 370
А какви осигуровки и данъци се плащат на такава заплата

Май осигуровките на държавните служители се плащат изцяло от държавата newsm78
Ми не е май, а направо е юни.
Защото брат ми е държавен служител....и го знам от него лично. Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 1 244
Проблемът е в закона, който позволява да си определя сам заплатата.
Съвсем отделен е проблемът, че комисията не върши никаква работа.
Нищо няма да се случи, освен поредното морално разочарование.

# 22
  • Мнения: 25 620
А какъв е проблемът такива заплати да са процент от сумите, вкарани в бюджета?  newsm78
Примерно - санкционираш шашма и вкарваш 10 милиона в бюджета. И за това взимаш премия 5 % примерно. И държавата е на кяр, и служителят. Общите интереси са велик двигател на прогреса!  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 978
А какъв е проблемът такива заплати да са процент от сумите, вкарани в бюджета?  newsm78
Примерно - санкционираш шашма и вкарваш 10 милиона в бюджета. И за това взимаш премия 5 % примерно. И държавата е на кяр, и служителят. Общите интереси са велик двигател на прогреса!  Laughing

Е, то по тази логика, що да се напъваш да гониш Михаля, като той може без много много усилия да си ти даде 5-тте % да не го закачаш.

# 24
  • Мнения: 25 620
А защо да трепериш, когато може същите пари да си ги изкараш законно? Че даже и мерси да ти кажат?  Wink Laughing

# 25
  • Мнения: 4 978
А защо да трепериш, когато може същите пари да си ги изкараш законно? Че даже и мерси да ти кажат?  Wink Laughing

Защото преобладава схващането за "на баницата мекото и на работата лекото"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт