Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 16

  • 25 989
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 399
Здравейте. Може ли да коментирате резултатите ми и да ме насочите, какво да правя? В момента все още съм бременна, макар и с падащо ЧХГ и може би трябва спешна помощ, за да се запази бебето…

И също към кой лекар мога да се обърна за спешна консултация, защото всички от посочените на първа страница са с далечни часове и дотогава ще съм загубила бебето…
Много ви благодаря!



Здравей,
аз съм с фактор 13 - Хетерозигот, и 4G/5G хетерозигот. От момента на трансфера съм на фраксипарин 0,4.
Другата мутация е за това, че усвояваш витамините само в металирана форма.
Отиди при някой лекар дори и без час, според мен няма да те върнат.
Желая ти успех, дано всичко да бъде наред!

# 16
  • Мнения: X
Има ги Simple Smile
Разбираемо. Там има инжекции, а тук не.

# 17
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 028
Не всички инжекции ги има тук.Примерно в аптеките няма Пролутекс и не може и да си поръчаш.Голям зор беше да си намеря от днес за утре...

# 18
  • Мнения: 876
А чели ли сте какво пише на листовката на Дуфастон за едновременен прием с Естрофем?

Майка-зайка съжалявам, че ще го кажа, но при падащо ЧХГ нищо не може да се направи. За да пада ЧХГ значи бременността не е ОК.
Иди на АГ, за да се види какво е положението и как ще процедирате. След това направи консултация с хематлог за следваща бременност.

Направи си изследване и за нивата на всички витамини за които сме писали многократно по-назад по всички теми.
Успех!

# 19
  • Мнения: 380
Благодаря за отговора. Първоначално нямаше ембрион и ЧХГ се беше понижило при една от пробите. Бях решила, че е кухо яйце и чакахме да се изчистя сама. Но след няколко дни се видя жив ембрион със сърдечна дейност и ЧХГ се повиши отново.
След седмица пак съм на преглед.

# 20
  • Мнения: 356
Благодаря за отговора. Първоначално нямаше ембрион и ЧХГ се беше понижило при една от пробите. Бях решила, че е кухо яйце и чакахме да се изчистя сама. Но след няколко дни се видя жив ембрион със сърдечна дейност и ЧХГ се повиши отново.
След седмица пак съм на преглед.
Все пак дано всичко е наред 🍀

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 028
Мами,провери си нивото на прогестерон,той е доста тясно свързан с чхг и двата хормона се влияят един друг.Щом се е появил ембрион и има сърдечна дейност имаш шанс за добро развитие на ситуацията.

# 22
  • Мнения: 380
Благодаря ви.
Аз в момента съм на 2х2 утрогестан капсули, те вероятно вдигат прогесгерона. Има ли смисъл при това положение да го изследвам?

# 23
  • Мнения: 876
Майка-зайка в една и съща лаборатория ли е правено ЧХГ?
Няма смисъл да изследваш прогестерон. При бременност не са показателни нивата. А и има случаи (като моят) с добри нива на прогестерон, но без него бременност не мога да задържа.
Запиши си час при проф.Лисичков. Там стават бързо нещата. И задължително си направи изследванията за които писах.

# 24
  • Мнения: 380
В една е съща е, да. Аз знам, че шансът е почти нулев, но все пак искам да знам, че съм направила всичко, което зависи от мен.

Благодаря за съветите!

# 25
  • Мнения: 876
В една е съща е, да. Аз знам, че шансът е почти нулев, но все пак искам да знам, че съм направила всичко, което зависи от мен.

Благодаря за съветите!

Щом след падащото ЧХГ се е видял жив ембрион, шансът изобщо не е нулев. Сучещото ми в момента бебе, започна ембрионалният си живот с изключително нисък пулс. Толкова нисък, че казаха или че ще спре или ще е с Даун или друг синдром. Ми жива и здрава си е.
Моето АГ казва, че е избрал тази специалност, защото е единствената в медицината, която е наполовина медицина, наполовина чудеса.
Така че чудеса се случват всеки ден. Ти носиш твоето.

# 26
  • Мнения: 380
Благодаря много за подкрепата и надеждата, която ми вдъхвате! Прекрасни сте! Бъдете здрави и щастливи всички!

# 27
  • Мнения: X
Пусни си още 1 чхг , две чхг не са достатъчни а и точно от тук познавам една дама която отписахме а сега си чака бебето съвсем скоро ! Може да е лабораторна грешка , но ако чхг пада 2-3 пъти подред на 48 часа тогава нее ок

# 28
  • Мнения: 876
Няма много смисъл от мерене на ЧХГ при жив ембрион с добра сърдечна дейност.

# 29
  • Мнения: X
Но като си в някаква странна ситуация винаги е добре да провериш ! При нея или има лабораторна грешка или още нещо ! нищо не и пречи да пусне няколко нови чхг та и да се види какво става

Общи условия

Активация на акаунт