Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 16

  • 26 134
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
С цялото ми уважение към др Вецев, той е и мой лекар . Онзи ден ми прави феталната и каза че това нещо което трябваше да се махне в 24 та седмица сек махнало изцяло , А три дена по късно специалист по сърце каза че не се е махнало но ще се махне . И Вецев изрично ми каза че ще ме прати ако той реши и за него било излишно . Също така освен това съответно нещо което сее уж махнало но не сее Вецев не видя леко отворената клапа . Както и това че доктор Марков ми каза че в тази седмица най добре се вижда ако случайно бебето има порог на сърцето . Така че да всеки си има глава на раменете , за мен лекаря който се занимава с сърце умишлено е направил подходящ срок за преглед .Вецев нее нито специалист по фетална морфология нито фетална ехокардиография, За това той ми гледа фетална но аз винаги ходя и при специалист . Както ти обесняваш на всички че няма как да ни следи АГ терапията , това е същото нещо .
Момичета дайте мнение за Малтофер капки, че ми е паднал хемоглобина.Това добро ли е или има нещо което повече ви е допаднало.

Желязото как е?

Bochinka в случая мнението на специалиста е общо за всички, без да познава в конкретика пациента. А мнението на Вецев е познавайки пациента и предполагам след преглед. Разликата е огромна.

А и не всички имат възможност да плащат n на брой прегледи.

# 61
  • Мнения: 831
Др Вецев всички фетални ли прави? И аз мисля за втората да отида при специалист.

# 62
  • Мнения: X
Всички прави ео като цяло нее специалист само по това за това си ходя И отделно

# 63
  • София
  • Мнения: 374
Аз бях на преглед при д-р Маринов в 22 г.с. Всичко беше наред слава богу. Каза ми че следващия преглед ще бъде на бебето - около месец след раждането.

# 64
  • Мнения: 714
Аз ходих няколко пъти при Маринов, дълга е историята, но всичко в крайна сметка си е наред. Имам обаче същото нещо като Bochinka мисля - много лек междукамерен дефект, който се затваря сам още по време на бременността, но понякога може и след раждането да се случи.
Та на мен ми каза той, че може да дойда пак в 30гс за мое спокойствие или направо след раждането няколко седмици. Моята АГ изобщо не вижда никакъв проблем и даже каза, че според нея този вид дефекти дори не се споменават, защото няма смисъл да се притеснява бременната с нещо, което не е проблем.
Честно казано мисля на този етап да спра с хилядите прегледи при 100 специалиста, мисля че има една граница, след която просто започваш да дълбаеш и да се притесняваш за неща, от които няма никакъв смисъл.
Но по никакъв повод не бих пропуснала профилактичен преглед при фетален ехокардиолог при следваща бременност. Дали около 20гс или 24гс, всичко си се вижда. На мен Маринов ми видя това миниатюрно дефектче още в 16гс и заключи още тогава, че всичко е ок, но разбира се, допуска се някаква малка вероятност да се случи нещо в следващите седмици и затова ме извика отново в 22гс.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 541
Аз бях с близнаци, те се развиваха с 1-2 седмици разлика. Това, което се виждаше при едната в 22гс, се виждаше при другата седмица-две по-късно. Именно затова ФМ и Фетална ехокардиография се правят в някакъв интервал, а не на конкретна дата. Така че ако следящия АГ е препоръчал преглед в конкретна седмица, сигурно е имал нещо предвид.

Фетална ехокардиография мисля че правят 4-5 специалиста, те трябва да са детски кардиолози, а не АГ. Гледат доста по подробно от феталните. Но обикновено ако феталния има съмнение (или вижда някаква сянка на ехограф) те праща на фетална ехокардиография.

Вецев прави ФМ отскоро, в сравнение с известните имена фетални специалисти. Въпреки това при мен видя проблем, който друг специалист пропусна. И благодарение на неговата намеса родих бебетата по 2 кила, вместо по 1.

# 66
  • Мнения: 208
Момичета, пак се обръщам към вас за помощ. Д–р Вецев каза, че преди следващия преглед трябва да си направя тези изследвания: Anti Ha, aspi test, d-dimer, fib /предполагам е фибриноген/. Досега не съм ги правила. Чух че трябва в Трета правителствена болница, което тълкувам като Национална кардиологична болница при Паскалева. Въпросът е какъв е реда, трябва ли да минавам през нея, дано не, защото нямам представа дали ще запиша час преди следващия преглед при Вецев. Едва ли... Той иска само резултатите. В такъв случай записва ли се час в болницата или направо отивам и искам да се пуснат тези неща? За Анти Ха–то нали трябваше да се бие инжекцията 4 часа преди това и то няколко дни така, значи времето е много важно. На гладно ли се ходи или не?

# 67
  • Мнения: X
трета градска , записва се час за изследването , не го правят всеки ден , часовете са тегави , не си гладна , нее нужно да минаваш през Паскалева просто им кажи по телефона че само за изследвания , и за другото всеки ще ти каже различно на мен ми казаха от самата болница че само в деня е важно да спазя точния час това е .

# 68
  • Мнения: 147
Anti-Ха можете да направите също в Токуда и Св.Екатерина. Останалите ги има в повечето лаборатории. Ходих преди 3 седмици в Св.Екатерина, не съм записвала час и минах само през регистратура да заплатя около обяд (4ч след поставяне на инжекция).

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 10:22 от genomi

# 69
  • Мнения: 208
Благодаря за отговорите, а на сайта пише Anti-Ha Rivaroxaban и Anti-Ha Apixalan. Кое точно се пуска?

# 70
  • Мнения: X
Аспи тест няма абсолютно никъде освен 3 та градска и Сити клиник но имаме съмнение относно техните резултати за Анти Ха . Така че абсолютно на всякъде не може да се направи Аспи тест а да ходиш в 3 лаборатории е абсолютно безсмислено . Отиваш или в Сити клиник или в трета градска и пускаш всичко наведнъж

# 71
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Моите ги правих в Сити клиник...

# 72
  • Мнения: 414
Здравейте,
В 12г.с+5 ми направиха ФМ и БХС, проследиха кръвотока към маточни артерии (за 1ви път) и на амб.лист пише: диастолни инцизури в маточни артерии PI 2.13/1.87
Док каза, че от едната страна не му харесва толкова и към фраксипарина трябва да вкл аспирин протект вечер 2х75мг. Но каза да изчакаме малко, понеже скоро за 3ти път имах зацапване (6,8,11г.с). Още в 8ма ми спряха аспирина, но и като беше спрян пак кмах зацапване.
Трябва ли да се тревожа много за този кръвоток? И на колко време следите Вие? Понеже вече ми казаха прегледи х1 път в месеца...а аз сега ходих буквално през 10 дни.

# 73
  • Мнения: 831
И аз съм в 12 г.с. и ми включиха асририн протект. Не съм имала зацапване, но съм на тръни.

# 74
  • Мнения: 704
Здравейте,
В 12г.с+5 ми направиха ФМ и БХС, проследиха кръвотока към маточни артерии (за 1ви път) и на амб.лист пише: диастолни инцизури в маточни артерии PI 2.13/1.87
Док каза, че от едната страна не му харесва толкова и към фраксипарина трябва да вкл аспирин протект вечер 2х75мг. Но каза да изчакаме малко, понеже скоро за 3ти път имах зацапване (6,8,11г.с). Още в 8ма ми спряха аспирина, но и като беше спрян пак кмах зацапване.
Трябва ли да се тревожа много за този кръвоток? И на колко време следите Вие? Понеже вече ми казаха прегледи х1 път в месеца...а аз сега ходих буквално през 10 дни.

Откакво е това зацапване?
Щом си на фракси ок, поне до към 16 седмица, кръвотоко може и да се подобри, може и да не се.
В твоя случай трябва да се следи по-често поне на 2 седмици веднъж,щом още в тези седмици кръвотока е нарушен.
Аспирина винаги се спира при зацапване, и се почва отново когато няма нищо
Бъди спокойна, това ще ти помогне най-много в такивапситуации

Общи условия

Активация на акаунт