Голяма дилема - инвитро

  • 3 625
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Изключителна глупост, да се абортира, само щит мъжа не е готов, особено ако сте женени. Според мен тоя не иска деца изобщо, на колко е?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 143
Не знам кой е по-глупав - мъжът, който уж женен, го е страх от едно дете, което е направил съзнателно, без пистолет в главата, или жената, която се е съгласила да абортира, само заради мъжа си, но е искала бебето и има възможност да го гледа сама.

Като цяло моето мнение е НЕ и за двете - и за мъжа, и за инвитрото.
Много мъже, а и жени, се страхуват да станат родители, особено като са млади и това е съвсем естествено, но да си се почувствал готов за брак, да си вдигнал сватба, (която вероятно струва колкото гледане на дете за няколко месеца / години), да си опрашил съпругата си и после да я пращаш на аборт ?!? Нямам думи. Нямам думи и за това, че авторката му послушно е направила аборта. Който не е готов за деца, не си играе на семейство или най-малкото ползва презервативи.
За инвитрото също съм против, първо и най-вече заради абсурдно тъпия въпрос какво щяло да се обяснява на детето. Инвитрото е все по-достъпен и използван метод дори от двойки с репродуктивни проблеми. И какво? Тези бебета си имат и майка, и баща, и не са по-малко обичани и истински. Една потребителка преди мен много добре го описа. А самотните жени, които забременяват с инвитро от анонимен донор, могат да срещнат нов партньор впоследствие със същия успех на разведена жена с дете, заченато в леглото. Та бебето пак може да си има баща преди да се научи да говори дори. Бащинството е любов и грижа повече, от колкото гени.
Второ - авторката очевидно не е проучила достатъчно добре процедурата. Това е сериозен процес, чиято подготовка трае години - от появата на идеята, до нейното узряване, подробно информиране, реализация и успех...

# 17
  • Мнения: 1 804
Момичета, щяла е да направи аборт, но в крайна сметка е било спонтанен. Не знам дали беше описано в тази или друга тема. Но не се е стигнало до аборт по желание.

Авторке, ще срещнеш и друг мъж. Млада си. Иначе нямам против инвитрото, но ти имаш възможност да намериш правилния човек и да бъдете прекрасно семейство.

# 18
  • Мнения: 1 846
Моя приятел е в старите постове сега е моя мъж...аз мисля, че няма брак. Те са студенти, може би живеят заедно...но той не е готов а тя ДА! Те са под 25 г дори..какво инвитро какво чудо, животът е пред нея, ако не този младеж то друг!

# 19
  • Мнения: 288
Направо съм в потрес... Като човек, който минава по пътя на инвитрото и му предстои втори опит бих ти казала, момиче, недей да живееш с мисълта, че е много лесно да направиш инвитро и ще стане от първия път. Седни и прочети подробно какво точно представлява инвитрото. Не е детска игра, една стимулация може да опъне нервите ти до такава степен, че сама да не можеш да се познаеш.  Инвитрото не става с вълшебна пръчица дори и ти самата да нямаш проблеми. Зад едно инвитро има безброй много изследвания, процедури и инжекции,прегледи и неща, които изобщо не си помислила, че може да ти се случат. Изобщо чела ли си тук в темите за инвитро какво точно е то и през какво минаваме ние жените? Чела ли си колко двойки нямат проблем и дори с инвитрото не се получава бременност? За мен е пълна лудост да правиш инвитро, защото си си го навила на пръста. Искам само да те попитам, наясно ли си с факта колко инжекции трябва да си поставиш в корема? Инвитро е за хора, които нямат друг изобр да имат деца по естествен начин и никъде няма 100% успеваемост, а са едва 30%.
Знаеш ли цялата тази химия какво влияние има след това? А за задължителните прегледи за гърдите след стимулация за инвитро, знаеш ли? Има инсеминации с донор, които са далеч
 по щадящи за една жена. Седни и прочети подробно всичко за инвитрото и инсемиции. И само да добавя, че децата създадени в "епруветка" или като казваш ти "изкуствено" с нищо не са по различни от всички останали деца. За мъжа изобщо няма да коментирам, защото щом си стигнал до брак с един човек, детето е
  най-естественото развитие на тази връзка.  Едно дете трябва да бъде направено с любов и желание от страна и на двамата родители,независимо дали ще е инвитро или по естествен начин.
Щом гледате в различни посоки пътя е само един и той е да продължите по отделно.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 16:25 от Nirvana08

# 20
  • Мнения: 18 969
Напротив, напълно емоционални са ти фантазиите за инвитро, без никаква връзка с реалността. Действително дори и разликата между инвитро и инсеминация не си осъзнала. При предишната бременност пушиш много, работиш тежка работа и нямаш право на болничен и отпуск за бременност и раждане. Взимаш и антидепресанти. Родителите ти не могат да ти помагат финансово, нямаш спестявания. Ако спреш да работиш, оставаш без доход. Не мисля, че фондът за инвитро би финансирал процедури на жена в началото на 20-те, без доказани репродуктивни проблеми. Ти сама не можеш да си ги финансираш, така че всичките ти размисли, слава богу, остават в сферата на фантазиите. Посъбери малко пари и потърси психологическа помощ.

# 21
  • Мнения: 288
Дори незнайно как фонда да отпусне пари те не биха й стигнали. Изобщо не е на ясно какъв разход е това, и че само един преглед и е 50лв в най-добрия случай. За изледвания по време и преди това няма да коментирам.
Напротив, напълно емоционални са ти фантазиите за инвитро, без никаква връзка с реалността. Действително дори и разликата между инвитро и инсеминация не си осъзнала. При предишната бременност пушиш много, работиш тежка работа и нямаш право на болничен и отпуск за бременност и раждане. Взимаш и антидепресанти. Родителите ти не могат да ти помагат финансово, нямаш спестявания. Ако спреш да работиш, оставаш без доход. Не мисля, че фондът за инвитро би финансирал процедури на жена в началото на 20-те, без доказани репродуктивни проблеми. Ти сама не можеш да си ги финансираш, така че всичките ти размисли, слава богу, остават в сферата на фантазиите. Посъбери малко пари и потърси психологическа помощ.

# 22
  • Мнения: 299
Явно авторката не си пише възрастта, за да не в критикуваме много. Много ясно че инвитрото не е някаква орищявка за млади момичета. Това е сериозен процес, а за да те одобрят от касата или от медицински кабинет трябва доказан стерилитет. А ако “мъжът ѝ” е също под 25г, темата е просто някаква недомислица. Гледайте си живота, учете, работете, осигурете си покрив над главата, а за деца има време. Хора без деца не могат да си представят каква отговорност е това. Авторката да стане детегледачка за малко да види колко енергия се изисква. Не знам за къде се е разбързала на тая възраст.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 20:41 от Aminka

# 23
  • Мнения: 1 846
Сега се разрових из старите теми пише , че е на 22 години!

# 24
  • Мнения: 1 459
Първо искам, да кажа, че решението ми е напълно осъзнато, а не е под въздействие на чувства. Второ не знам кога мъжът до мен ще бъде готов за дете, а тази неизвестност ме измъчва.. Отностно това, че ще бъде егоистично детето ми да порастне без баща, не съм съгласна. Има много причини, поради които не мога да се съглася с това. На едно дете му е нужна много любов независимо от колко хора я получава, а и да кажем, ако със съпруга ми рвшим да имаме дете и се разделим то пак може да отрасне без баща и така ще бъде много по-наранено. Също така имам подкрепата от семейството ми и финансовата възможност за отглеждане на дете. Както казах единственият ми страх, ако избера инвитрото е как ще обясня на детето ми, че е създадено по изкуствен начин.
Извинете, но... Когато сте започнали връзка с този човек, не сте ли си говорили как си представяте съвместното си бъдеще? Това е в основата на всяка една връзка. Този човек очевидно не желае деца, а и да желае, може да е и след двайсет години. Аз с мъж, който ме кара да правя аборт, не бих останала и пет секунди. Никъде не прочетох да обмисляте вариант нова връзка с човек, с който ще сте на една. вълна. Ако все пак се решите на ин витро, трябва да се освободите от предрасъдъците си относно този начин на забременяване. Това не е изкуствено създадено бебе, а просто с малко помощ от медицината. Тези деца не се отличават с нищо от останалите. Все пак моя съвет е да си намерите подходяща половинка.

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 08:49 от Atamagaokashii

# 25
  • Мнения: 250
Аз когато бях на 25г не бях готова за деца.С приятеля ми бяхме заедно от няколко години и той вече искаше.Аз все се притеснява за финанси и кариера. Чак на 30г бях готова. Доста колеги от студентските години изчака ха до 28-30 за първото дете.Ако сте по-млади и нямате 30г,може да дадете шанс на връзката си и да изчакайте.

# 26
  • Мнения: 380
Аз не успях да схвана точно всичко. Уж мъжа ти е искал да махнеш бебето, после е станало спонтанно, сега обвиняваш пък него. Докато те четях се сетих как преди 6-7г. някъде (тогава май съм била колкото теб) и аз предлагах на ММ отвреме наврем, хайде да си направим, а на него не му се искаше. Сега като се замисля си е бил прав. Не ми е било фикс идея, че и да се замислям за инвитро или да го напускам. Просто го бяхме обсъждали преди и знаех, че иска да имаме деца, но не и веднага. Няколко години по-късно вече си имаме собствен дом и стабилни работи. От 3-4г.вече и двамата искаме и то много, това че не се получава, не е по темата. Та в този ред на мисли, се чудя дали ТМ не е прав (не за аборта), а че трябва да изчакате, да имате известна стабилност - и финансова и психическа. Поговорете си и се разберете, дали плановете ви съвпадат за следващите 2-5-10 години и тогава реши какво да правиш. А за инвитрото - преди време си мислех - колко яко - искаш близнаци - отиваш и си правиш. Едва ли не. Нещата далеч не стоят така. Проучи малко, за да разбереш за какво става въпрос, поне отчасти, защото аз лично в никоя статия не намерих точно инфо, какво всъщност ми предстои. Докато не го минеш, няма как да се подготвиш. Никога не бих подложила организма и психиката си на подобно нещо, ако имах друг избор. Стана много дълго, но наистина си помисли добре, преди да вземеш някое решение, за което после може да съжаляваш.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
"Инвитро" не е синоним на дете от донор, бе, девойко.
Не само че не всяко инвитро е с донорски материал, но и обратното не е вярно - не всяко донорско забренемяване е инвитро.

По зададения въпрос нямам мнение.

# 28
  • Мнения: 2 602
На 24 години (колкото си или е грешно?) много хора дори още са на вълна несериоэни връэки. :Д  Ако наистина си толкова млада, не раэбирам эащо ще си правиш инвитро или инсеминация. Не те упреквам, че не энаеш раэликата между двете-все пак това е супер специфично, а и има сигурно толкова раэновидности. Не раэбирам эащо се напада момичето точно по тоя въпрос, аэ също не энам каква е раэликата и в общата употреба на термините може би инвитрото е по-поэнатия термин. Също така си има жени с високи доходи въпреки млада въэраст или пък с подкрепа от родителите, спестявания. На никого не му влиэа в работата може ли тя да си го поэволи или не. Щом пита, сигурно може.

Както и да е... наистина няма смисъл сега да правиш такава радикална стъпка. Ако не искаш да си  с тоэи мъж, имаш достатъчно време да срещнеш друг и да съэдадете семейство. Ако и той е толкова млад и се обичате истински, питай го просто иска ли някога иэобщо да има деца и ако отговорът е не или не ти каже кога смята, че е удачно спрямо кариерата му-покажи му колко е сериоэна ситуацията эа теб. Ако има любов, тя винаги побеждава, нали така...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Аз лично я "нападнах" (неоправдано агресивно нападение, нали! Wink), защото такива заглавия объркват читателя за съдържанието - по заглавието се очаква нещо друго.

Ако е на 24 години наистина, с такава тема значи съвсем хвърчи из облаците, ако темата е сериозна.

Общи условия

Активация на акаунт