НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 50 314
  • 759
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 13 876
Влязох за друго да питам и се отплеснах по другото  писано... Grinning
Има ли някоя от вас да консумира кефир? Дадоха ми гъба, днес си прецедих първата партида готов и като че ли ми хареса и на вкус. Не че ще консумирам количества за наяждане, но ме привличат полезните неща в него, като пробиотик.
Сръбнах една малка чашка само, като за проба, но умишлено го направих на гладно и някакво време преди вечерята си. Явно дългото заквасване изяжда повечето лактоза (както го и пишат), защото не усетих ефект на "разяждане" от него. Поначало нямам проблем с млечните, само прясно мляко не е моето, останалите неща са ми ОК всичките.
Ще си го отглеждам някое време със сигурност, то като домашен любимец Grinning Интересно ми е дали и други от пишещите тук имат опит с него и какъв. За други ферментирали храни се е писало доста пъти, но за кефир май не е ставало дума.

# 151
  • Мнения: 7 819
за вит К да си кажа
пия от години вит Д по 5000
и нали трябвало с К2 да се пие, айде да следвам правилата
еееее, колко кръв ми изтече през носа...
не казвам кое е правилно и неправлно... но реакциите са неочаквани индивидуално
пак да кажа- работя навън, на слънце, нямам дефицити
не зна що така стана с к-то, ама то и със селена не вървяха гладко нещата...
та искам да кажа да си се самонаблюдавате ❤️

# 152
  • Мнения: 2 275
И аз не взимам допълнително К2, но ям изброените неща. А и е нужно съвсем малко. Попадала съм на комбинация витамин Д и К2 и като сметнах за добро количество витамин Д ,количеството К2 се превишава в пъти и много.
Кефира е много на мода. Има два вида воден (с плодове) и млечен. Едно момиче от ФБ групата го много използва. Имах гъба преди мнооооого години и вярно ми беше като домашен любимец и никога не съм пила/използвала произведеното от нея. Отново се заинтересувах миналата година (заради ползите му), но навреме се досетих , че имаХ спирачки за кефири и камбучи.

# 153
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 845
започнах този режим заради завишен инсулин
Колко време вече си на режима и има ли подобрение в нивата на инсулина?

# 154
  • Мнения: 13 876
започнах този режим заради завишен инсулин
Колко време вече си на режима и има ли подобрение в нивата на инсулина?
Малко над 3 години, за мен това не е временен режим ами така си карам вече. Изследвания не съм правила от доста време и не мога да цитирам стойности вмомента но като общо здравословно състояние и тегло промяната е голяма и си я поддържам без усилия.

# 155
  • Мнения: 7 819
кефир си купувам от берьозка
много го обичам, но много ми се подува стомаха от него
ползите не съм ги усетила

някое от кето-инфлуенсърите, които следя, пуска постоянни сторита, изглежда ми гадно гъбата

# 156
  • Мнения: 13 077
Аз днес съм на яйца, че вчера ММ сготви страхотни свински късчета със джинджифил и зелечнчуци, но яко беше изтръвал соевия сос и мазнината, която на всичко отгоре беше олио:( Аз не готвя с олио… но не исках да му чупя хатъра, а и наистина беше вкусно и ядох. Днес 1,5 кг плюс?!? Знам знам че е вода, но като се събудих надута и тромава хич не ми се понрави … Та днес яйца. Само на тях съм 100% стриктна. Няма айде малко сливи, чакай някоя ядка! Нищо! И се оттичам!

# 157
  • Мнения: 2 275
Херци, гъбата за камбуча е още по-гнусна. Изглежда като медуза.
Има и някакви нещица като зърна и след като ферментира напитката ги събираш,  но зърна, гъба или другото са ми все еднакво неприятни.
Не знам дали индустриалния кефир има същите свойства.
Вероятността да се използва не пастьоризирано мляко е нищожна. Нещо подобно е и с някои френски сирена. Бри извън Франция е с пастьоризирано мляко и няма нищо общо с оригинално бри. И да не изброявам другите смърдящи.

# 158
  • Мнения: 13 876
Абе ще го видим, може и да ми омръзне ама засега ще си пийвам по малко от кефира. Както се шегуваме с колежката дето ми даде закваската - ако взема да се подмладя и да стана пак 20 годишна мома, ще се похваля Joy
Скрит текст:
Непастьоризирано мляко да оставя на стайна температура, това няма как да стане. То дори и да не е опасен продуктът накрая, аз няма да знам щото няма и да го пробвам. С каквото има в магазина, с такова ще е. С UHT даже ми беше първата проба, пак стана. Въпросната колежка купува от незнамсикъде домашно мляко, но и тя си го вари преди да го използва за кефира.
За комбуча се бях заинтригувала по някое време но така и не пробвах. Самата идея да сваря чай и да сложа вътре сума ти захар ме отблъсква, дори и като знам че гадинката ще я изяде и за мен захар в този чай няма да е останала. И наистина изглежда гнусна тая гъба, изгледах сума си и клипчета и снимки когато бях взела да проучвам.

# 159
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Добро утро, момичета, понеделник е Grinning

Аз реших да опипам почвата на яйчения фаст този  уикенд, но съм със смесени чувства. В събота карах на яйца, сирене и зеленчуци, вчера реших да пробвам както си трябва (горе долу). Резултата беше много стабилна енергия през целия ден без да ми става тежко, обаче въпреки всичката вода от обяд нататък главата ме болеше доста. Определено не ми беше тежко, но не можах и половината мазнина да изям. Едва едва изядох яйцата (6 броя) и сиренето. Но аз и не го правих съвсем по правилата. Сутрин не се чувствам добре ако ям, затова си изпих кафето и първото ми хапване беше чак към 13:30, което беше разбира се половината яйца и сирене, а останалото опитах да изям към 20ч, защото просто не бях гладна и от идеята да ям ми ставаше лошо. И вечерята определено ми дойде в повече. Днес мисля да пробвам да направя 3 хранения. Открих, че разбито масло със сол е много приятно нещо та ще пробвам да го хапна по този начин днес маслото. Чудя се обаче какъв резултат да очаквам, предвид, че всеки момент трябва да ми дойде.

# 160
  • Мнения: 5 114
И аз чакам цикъл всеки момент. Два дни ми закъснява, уви не е онова, което искам. Както се отрази, така - по-добре ще е от платото ми в момента.

Хайде, идвайте за понеделнишка проверка Grinning
Още сутринта щях да пиша, ама от рано ме затрупаха с работа.
Силвър, и за мен е мъка мазнината като количество. Гледам да се наяждам и да ми е мазничко. Гледам и да се придържам към продуктите.
Обядът ми е 4 яйца, мазнина от бекон (да не старее) бая - плуваха яйцата в нея, и слайс и половина бутеркезе от Лидл. Довечера ще съм на яйца на очи с бутеркезе.

Иначе давам идея - домашна майонеза. Аз съм разбивала зехтин с яйце и съвсем мънинко лимон и сол и става доста вкусно, засищащо и различно от еднаквия вкус на яйцата.

# 161
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 708
Ще почна от утре с яйцата...
Не съм спала като хората от 3 дни, много емоции, много напрежение, всшчко ми е на нагорно... Днес имаше и черпене на работа, а като не съм спала - каквото видя - ям... Confused

Стискайте палци утре да задържа, и най-вече - днес да се наспя!

# 162
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Stonefaced, мислех го това за майонезата, но майонеза със зехтин хич не обичам, за разлика от обикновена майонеза...

# 163
  • Мнения: 13 876
Аз пък дето сума години все аз бях човекът за майонезата в моето семейство като се събирахме, със зехтин не успях изобщо да направя... Още нямам обяснение, пробвах няколко пъти, все не стана и реших че не ми е зор да ям майонеза и няма смисъл да съсипвам зехтина. С олио колкото пъти съм правила, става супер гъста за нула време, т.е. не е като да не знам как се прави майонеза и нещо да не спазвам. А със зехтина не и не.
Тия яйчни фастове и аз ги заглеждам иначе, ама да видим кога ще е. Човек трябва да пробва от всичко, може пък и да ми хареса, знам ли.

# 164
  • Мнения: 14 171
Вчера забравих да си приготвя яйца за днес. Та  преди малко си изпържих три с масло, горгонзола и едно триъгълниче топено сирене. Ама ми се видя малко Blush и сложих и едно на "оЧо" в кутийката. Дано не се проваля вечерта, че ми е трудно да се вкарам пак в релси.

Общи условия

Активация на акаунт