НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 50 208
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
Здравейте, банда! Аз не пиша, ама ви чета и палци ви раздавам.

Пак омазах работата, колкото и да се напъвам, все нещо ми обръща колата. Но онзи ден (неделя) като видях пак 70.7 кг на кантара, бързо бързо вкарах яденето в релси... Днес вече беше 67,6кг, което е значително по-добро число.
Иначе, скоро се пресещах, че в целият ми съзнателен живот (на 32 съм) това е първото нещо, свързано с хранене, което ме държи сравнително в релси вече 3 години... Благодаря на всички вас, че пишете, споделяте опит, поддържате темата и т.н. Kiss

Мисля и аз да опитам яйченият фаст. Имам малко бри, горгонзола и гауда, имам яйца, само масло ми трябва. Е, не са ми биологично произведени продуктите, но ще свършат работа...

Имам нова цел - първо да си вляза в скоро купените и вече любими дрехи, което ще стане къмто 63-64кг, и да достигна и удъжа това положение, до 05.05.22 когато ще кумувам на сватба! Trollface
А пък, ако взема, че се стегна и падна под 60... Тогава ще съм изпълнила една от заветните си мечти... Да съм кльощава... Защото съм 169см висока, а и с щедра порция мускулатура от майката природа. Само ми трябва и малко воля пак да тръгна на танци, че нещо и спорта ми куца... Ох.. много мераци имам, а съм такъв безподобен мързел, когато става въпрос за собствената ми личност... Но работя върху себе си Wink

Усмивки!!!

# 136
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз пък имам за цел до края на август да съм 77кг (79 в момента), а до края на годината да стигна 70. Оптималното ми тегло е около 65кг, това ми е и крайна цел като кг, обаче по-важната ми цел е другото лято да мога да нося само рокли, тоест да не ми се търкат бедрата. Лятото ми е много топло за спорт, да нв говорим, че нямам време никакво. Есента обаче мисля да пробвам пак да вкарам някоя друга домашна тренировка. Много съм намразила тренирането вкъщи, но нямам друг вариант...

# 137
  • Мнения: 5 097
Моята цел до края на годината май е 60 кг. Сега съм 64. Преди цикъл - 65,5. Надявам се с яйчния фаст да видя 63.5 примерно. И на морето да замина 62. Лелееее... това ако стане, на почивката сигурно ще карам само на пържоли с вода Joy

Малко отклонение от темата, но като написах "морето" се сетих за мин. година, когато бях за първи път от 2009 г. наса на море в България. Аз като цяло излизам от София само в посока летището или някоя от държавните граници. Като бях малка, много пътувахме с наште из страната и се чувствах сякаш съм видяла всичко (голяма грешка, мин. година го установих, като бяхме за уикенди в Търново, Пловдив, Копривщица и тн., но това е друга тема). Та отидох аз на морето и се втрещих колко затлъстели хора видях... малки, големи, възрастни, видимо с по-ограничени приходи, видимо с по-големи приходи... всякакви! И тогава всъщност, макар че бях 68 кг и изглеждах доста по-зле от сега, за първи път имах самочувствието да се съблека по половинки бански. Сега... каквото и да кажете за себеоценката ми и тн., ще сте прави, но наистина много се впечатлих. Впечатлих се и от изборите им в заведенията, но да речем, че храненето по морето не е представително... макар че в може би в този случай е, не знам. Вероятно причината за този тип курортисти е и в градчето, в което бяхме. Така, де, не бяхме в Слънчака измежду батки и плеймейтки. У дома пък също са ми доста ограничени контактите, а като се кача в градския транспорт, веднага заковавам поглед в киндъла, но ми се видя направо страшно. Впрочем тази година първото море ни беше в Турция, не на ол инклузив с чужденци, а сред местни и същото ми направи впечатление. Даже до толкова, че потърсих информация по темата. Оказа се, че през 2013 г. туркините са били най-затлъстелите жени в Европа. Попаднах и на статия, в която се казва, че ковид пандемията е довела до друга пандемия в Турция - от затлъстяване. С две думи - страшно е! И наистина се плаша, съвсем искрено. Според официалната статистика повечето българи са с наднормено тегло. А като гледам с какво се пълнят количките по суперите, и по-зле ще става Cry

# 138
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 683
SilverDrea, малко оффтопик, но за триенето на бедрата - на мен ми върши работа стик дезодорант като намажа по кожата, която се трие. Аз тази година за пръв път в живота си нося поли и рокли... И това ми е решението. Продават и разни рязани чорапогащи, със същата цел, както и къси клинчета. Вършат работа и те... Grinning

# 139
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Като говорите за цели, аз до 31 декември искам да видя 62 кг и талия 77 като за начало.
До края на месеца искам 66.
Тези дни иначе държа на 67.100 И не мога да ги сваля тези 200 грама, за да видя 66.900, което много ще ме мотивира.
Нямам цикъл 60 дни вече и пак съм на Дуфастон. Мисля, че като ми дойде, може би ще мръдна 1 кг надолу.
Иначе 2 седмици минаха, откакто правя сухо четкане. Може и да си въобразявам, но май кожата се поизглади и целулитът намалява.

# 140
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Цвете, знам ги тези трикчета и ги прилагах успешно докато ходех на работа, обаче откакто съм в майчинство роклите са ми само за удобство и прохлада. Под роклите слагах клинчета, сега пак си нося същите клинчета, но с потник вместо рокля. Общо взето искам по гащи и рокля, че да не се спарвам, не за друго. Иначе съм от хората, които много се потят, но откакто съм на режима явно се понаместиха нещата и не се потя чааак толкова, но дезодоранта не издържа особено много при мен. Но поне вкъщи мога да нося рокля от време на време и да се насшаждавам на прохлада 😀 навън обаче съм все с клин или къси панталони

# 141
  • Мнения: 13 255
SilverDrea, малко оффтопик, но за триенето на бедрата - на мен ми върши работа стик дезодорант като намажа по кожата, която се трие. Аз тази година за пръв път в живота си нося поли и рокли... И това ми е решението. Продават и разни рязани чорапогащи, със същата цел, както и къси клинчета. Вършат работа и те... Grinning
Точно тия дни изпробвах такива къси като чорапогащник... ами не е моето това нещо. Първо реших че съм взела голям размер (по описанието излизаше да съм за L) и затова ми се събира нагоре. Купих по-малък (М) - същата работа. А пък със сигурност не съм за размер S, голямо момиче съм си. Или това бельо е сбъркано нещо, или моята кълка е нещо дефектна Joy В жегите ме спасяват разни ленени панталони и от сорта, друго решение за сега нямам.
До структура си е този проблем, не само до килограми, познавам много по-пълни жени, които си носят поли и не им се протрива нищо.... При мен си го има винаги, беше ми отпаднал само когато бях за известно време нездраво слаба, но този метод очевидно не ми върши работа и той.
Скрит текст:
Тогава бях отслабнала след операция от апандисит,  не че бих си причинила умишлено тегло дето да ми стърчат кокалите при него. Като си възвърнах по-нормална форма след това и пак си беше същата работа, набързо отказах полите през лятото.

# 142
  • Мнения: 725
Моята цел до края на годината май е 60 кг. Сега съм 64. Преди цикъл - 65,5. Надявам се с яйчния фаст да видя 63.5 примерно. И на морето да замина 62. Лелееее... това ако стане, на почивката сигурно ще карам само на пържоли с вода Joy



Супер! Това на каква  височина е...?

# 143
  • Мнения: 2 275
Е, за триенето между бедрата няма кой знае какви "хитрости ". Трябва си работа и това е другото трудно място (с горна вътрешна и задна част на ръце и бюст).
Вижте това дали ви върши работа
https://youtu.be/GSiLbeWRbIU
На ме ми харесва (всичко, което е лежейки и без големи усилия ми харесва).

# 144
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
При моята структура ако съм около 70кг този проблем го няма, затова и целя такива кг да постигна.

# 145
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
И моите бедра се търкат ужасно и се налага да нося чорапогащници. Иначе за лятото си взех нещо, което не помня как се казва, но изглежда като горната част на дългите чорапи, като е от дантела и има силиконови ленти. Струваше около 40 лв с доставката, обаче с тях се родих.
За потенето-при мен също не помагат много дезодорантите, обаче от ДМ си купих един стик от естествен минерал и поне не мириша 😂 Веднага като се изкъпя още мокра минавам под гърдите с него, между тях И подмишници. Има огромна разлика и съм много доволна от него. Трябва да се намокри леко, за да се нанесе, аз затова се мажа, докато съм още мокра, че не ми се занимава да ходя да го слагам под чешмата.
В края на месеца ще пускам ИРИ, ТСХ, някои витамини да видим как вървят нещата.
Вярно ли е, че вит Д трябва да се приема с вит К?

# 146
  • Мнения: 2 275
Витамин Д се приема с витамин К2 (има го в тлъст гъши/патешки дроб, гуда и ферментирали зеленчуци и по специално кимчи) и в случай,че се приема голямо количество витамин Д е добре и като добавка витамин К2 (да не се бърка с К1,който го има в магданоза ).
За потта или по-скоро миризмата от нея най-мощно средство е кокосовото масло заради силните му антибактериални свойства.
 В интерес на истината,откакто съм на режима почти не се потя, почти никога не ми е студено, а и жегата по-лесно понасям. Е, не съм пробвала как е на 40-42 градуса на улицата, но нямаме климатик.

# 147
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
И аз наблюдавам същото като Таня по отношение на потенето. Преди чак косата ми ставаше вир-вода от пот...

# 148
  • Мнения: 13 255
Има разлика определено. Е, не е като да съм спряла да се потя, но преди това беше чудо... Реалист съм и отчитам и факта че гонех 100 кила и почти ги бях стигнала. Не ми трябваше много движение да се задъхам и да видя зор, то много ясно и че ще плувна в пот при това положение. Но явно не е само това, все пак различна храна, промени в метаболизма (започнах този режим заради завишен инсулин), не може да не се отразят.

# 149
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Да, разбира се. Аз бях 82 кила.
Сега съм към 65 - разликата е съществена. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт