НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 49 929
  • 759
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 275
А ти за какво мислиш, че супата с кайма и праз ми стана любима,  а?
Много лесно се живее с бульон от кокали (няма месо по тях!) и месо  само падащо от кокали.
Направо сме близки кръвни роднини.
То и аз бих живяла (както съм и живяла) съвсем спартански: легло, маса, стол, фурничка,котлонче,кафеварка и книжки. Но съдбата ме награди с мъж, роднина на Плюшкин. Той внася, аз изнасям (за радост на цял квартал) и пак не мога да му смогна. Не се отказвам, де. Само от време на време коментирам, че палеото не е само начин на хранене. То ясно, че не става въпрос за отказване от хигиенни и други добри навици, а за консуматорски и други крайни глезотийки.
Почна да се заслушва. Е, все още не тичаме с копия в ръцете из близките паркове. Картинката е супер

....
Мисля, че предпочитанията за хранене също са свързани с вкусови рецептори. Сигурно ми липсват някои за да ми е безвкусна риба, голяма част от плодовете и постни ястия тип боб,леща,зеле.
Вероятно подобно нещо е при тези , които не обичат месо , без да са вегетарианци.
Вярно, че вкуса се възпитава, но понякога не подлежи явно на възпитание, а има и допълнителни фактори като вид и миризма.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 12:10 от tania6

# 121
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Как се прави тази супа с кайма и праз, че ми стана интетесно 😀 Като си спомня преди, че супите ми бяха бързите неща за вечеря, а сега са ми сложните... 😀 Добре, че е детето да направя някоя супа тук - там

# 122
  • Мнения: 5 085
Половинката преди време ми каза  "ти преди правеше често супи". Викам му каква иска, боб искал. Направих, изяде две купички, после каза, че повече няма да яде. После така ми каза с шкембе чорба. Един път точно яде, после аз цяла седмица го ядох това. Не го слушам вече. Neutral Face

Аз самата нещо не се разбирам с бульона. Вкусен ми е, ама хем не се сещам така да го пия, а с яденето - съвсем. А иначе цяла тенджера под налягане за тая цел купихме. Но там варя езици и стават разкошни за много бързо време.

# 123
  • Мнения: 2 275
Как се прави тази супа с кайма и праз, че ми стана интетесно 😀 Като си спомня преди, че супите ми бяха бързите неща за вечеря, а сега са ми сложните... 😀 Добре, че е детето да направя някоя супа тук - там
Нещо такова, но без кашкавал и на око, разбирайте повече кайма.
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B9%D0%BC%D0%B0
Сега правя повече супи от преди, но всичко е под формата на зеленчукова крем-супа със сезонни зеленчуци. Само добавям някакво месо или яйца/сирене/бекон.

# 124
  • Мнения: 5 085
Минавам да агитирам за яйчен фаст от понеделник. Като продължителност - кой колкото иска. Аз лично ще го правя понеделник-петък.
Ето и правилата
https://keto-bg.com/keto-zdrave/keto-iaichen-fast/

Знам, че някой сега ще каже, че свалените по време на фаста килограми бързо се връщат, ама аз лично съм в плато и имам нужда да раздвижа. Освен това действат мотивиращо минусите и всякакви порочни мисли бързо си заминават.

# 125
  • Мнения: 8 257
Минавам да агитирам за яйчен фаст от понеделник. Като продължителност - кой колкото иска. Аз лично ще го правя понеделник-петък.
Ето и правилата
https://keto-bg.com/keto-zdrave/keto-iaichen-fast/

Знам, че някой сега ще каже, че свалените по време на фаста килограми бързо се връщат, ама аз лично съм в плато и имам нужда да раздвижа. Освен това действат мотивиращо минусите и всякакви порочни мисли бързо си заминават.
Ако сега започвна режима, ОК ли е това да е началото?

# 126
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Минавам да агитирам за яйчен фаст от понеделник. Като продължителност - кой колкото иска. Аз лично ще го правя понеделник-петък.
Ето и правилата
https://keto-bg.com/keto-zdrave/keto-iaichen-fast/

Знам, че някой сега ще каже, че свалените по време на фаста килограми бързо се връщат, ама аз лично съм в плато и имам нужда да раздвижа. Освен това действат мотивиращо минусите и всякакви порочни мисли бързо си заминават.
Ако сега започвна режима, ОК ли е това да е началото?

Не бих започнала така. Тялото има нужда от време за адаптация, фастовете са инструмент за разтоварване и раздвижване на плато.

Stonefaced, от април се каня да пробвам тоз яйчен фаст, сега се позамислям, че съм пред МЦ и ми се иска да видя кантара да мръдне още малко надолу.  Ходихме си на село миналия уикенд и там гроздето и смокините бяха узрели, та...
Само се чудя тая мазнина как се приема толкова много само с яйца и сирене. Директно с лъжицата маслото ли, в яйцата ли? Дай идея моля те, че ако тръгна неподготвена ще омажа нещата. А на яйца винаги свалям добре, ще ми подейства мотивиращо. Още не съм стигнала плато аз от началото на февруари, но пък покрай тея плодове дето хапвам от време на време имам чувството, че ме подхваща малко инсулиновия глад.

# 127
  • Мнения: 19 690
Аз никога не успявам да си изям цялата мазнина и сирене, но не се и насилвам.

# 128
  • Мнения: 2 632
Когато съм правила, съм слагала мазнините докато готвя яйцата, а ако са варени, слагам маслото на дъното на чинията, беля още горещи яйцата и намачквам с вилица, добавям сол и шарена сол. Стаята много вкусни. В ю туб има и доста рецепти за яйчен фаст.

# 129
  • Мнения: 7 755
аз ще се присъединя от вторник, в понеделник ми е водния фаст
3 дни, без млечни
при среден калориен дефицит ми излиза от калкулатора 1291 ккал и 101 грама мазнини

варените яйца ги правя като Дух, ама минавам белтъците с пасатора, чуден пастет става
на бърканите им добавям мазнината след сваляне от котлона,
само мажа леко тигана с кокосов масло преди готвене
омлети няма да правя, гладна съм след тях

# 130
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ей влезе ми сега таз муха за яйчния фаст в главата и се изкушавам от утре още да почна Grinning На мъжа и детето една тенджера боб, че само мрънкат за боб, а за мене яйчица, ще видим само какво ще свърша. Свекъра ми донесе едни страхотни домашни краставици без семки, много хрупкави, точно каквито обичам и само те ме спират сега Grinning Угодия нямам значи...

# 131
  • Мнения: 5 085
Йеее, радвам се, че и други прегърнаха идеята.

Аз честно казано не я изяждам цялата мазнина. Обичам мазнина и си я ям, маслото също го ръфам от бучката, ама на фаста меря първия ден ориентировъчно да видя. То там са бая правилата, даже има и закуска - нещо което не ям от години. Та яйчния фаст, както съм го правила и ще го правя, ще е от 2 хранения на ден. С първото гледам да си направя нужната мазнина за въпросния брой яйца, на второто хранене вече зависи колко съм гладна или лакома Joy

Иначе на мен трябва да ми идва утре-неделя, та също качих 1,5 кг. и ми още по-амбицирано сега. Хубавото е, че поне пъпки и ПМС нямам.

# 132
  • Мнения: 12 999
Аз бях на яйчен фаст 3 дни, изпилих се напарво, но лицето ми… яко пъпки, а нямах ни една:(( Млечните са ми приблема явно:(
Аз сега лятото не можех да ям цялото малсо и слагах лъжица сметана за заместител и сух чесън, беше ми страшно вкусно и лесно за ядене. Варени яйца, малко сирена, гхи, сметана малко, чвсън на прах, лют пипер.
За 3-4 дни свалих 2,5 кг. Вода де:) Върнах 1,400.

# 133
  • Мнения: 2 275
Аз го планувах отдавна за от сряда 18 август яйчения фаст. При мен проблемът ограничаване на маслото. Взимам с лъжица за да сложа в яйцата и ....ми стане жал за похабяване на маслото и го слагам в устата. Сиренето е силно ограничено,  а по-често е без.
Ще бъде кетоФаст по Меркола при мен: едно хранене закуско-обяд за 3 дни , а след това през ден още няколко дни. В смисъл един ден месо-зеленчуци и един ден само яйца.

# 134
  • Мнения: 14 115
Ако не забравя до понеделник, ще се включа и аз в яйчения фаст. Пробвах преди време, но само един ден издържах, а то е за няколко дни, нали?

Общи условия

Активация на акаунт