Козметика

  • 19 075
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Още не знам какво имам предвид Grinning Ще питам педиатър как се извършва тази процедура и дали въобще се препоръчва. Ама и да ми я препоръча, няма откъде да намеря такава домашна мас, че никой с прасенце не познавам Laughing ...
Защо?  Ти мислиш, че е нещо като осоляването ли, опазил ме Господ?! Shocked
 Аз още не съм почнала и книги за отглеждане на бебетата да чета Embarassed , нека се роди първо живо и здраво...Донякъде разчитам и на помощта на сестра ми, която е детска медицинска сестра...

# 16
  • София
  • Мнения: 15 198
Из форума много нещо е изписано за мазането на бебетата с мас. На мен в училището за родители ми казаха, че тя може да запуши порите на бебето и това ще ми е най-малкият проблем. При термичната й обработка се отделяли някакви токсини, които като се втрият в кожата на бебето могат да доведат до сериозни проблеми.
Ако се нанася локално-при подсичане или друг някакъв проблем-как да е. Може и да не е страшно. Но цялото бебе-не, не, не!!!

# 17
По принцип и нашата педиатърка ни забрани да мажем цялото бебе със свинска мас при положение че има толкова козметика, но ти препоръчвам да забравиш за Джонсън и Нивеа - дават много алерг. реакции. Аз ползвам Бюбхем и не съм имала никакви проблеми.
За маста имаше някакви противопоказания, но не се сещам точно - май не диша кожата ли или нещо подобно. За това не е добре цялата кожа.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 728
Мами,разбира се, че не става въпрос за цялото бебе! Вие като мажете с друга козметика цялото ли го мажете! Аз си мисля,че се мажат само гънките и местата където кожата е по суха!

# 19
  • Мнения: 2 529
Много ви благодаря момичета!!! Grinning

Това е ужасно полезна информация и звучи съвсем логично. Абе знаех си аз, че хората не измислят козметика само за да печелят пари, ама  нали знаете - идеята ми беше, дали нещо естествено и направо от природата може да е по-ефикасно. Нещо като с хомеопатията и алопатията...
Аз се чудех и за себе си дали да търся мас против стрии, тъй като свекърва ми твърди, че не всички специални кремове били безопасни (чела в някакво американско списание). Иначе против стрии ползвам ужасно скъпата козметика за бременни на Лиерак и май все пак на нея ще си остана. Все пак нямам стрии още, но не е късно де.Laughing  Laughing  Laughing
Между другото като се върна на най-първоначалната тема ми се струва, че това е една доста добра козметика (Lierac), ама е прекалено скъпа, та не я препоръчвам. Аз и от кремовете за лице на L’oreal и Garnier съм доста доволна Simple Smile

# 20
Против стрии много добра работа вършат и маслата за бебета - така може и да сме сигурни, че не е вредно за бъдещия бебок. Но аз лично получих жестока алергия от маслото на Джонсън /кожната лекарка ми каза че водели доста бебета с такива оплаквания/ и така го забравих и като вариант за бебето.
Успех

# 21
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: kiki27
идеята ми беше, дали нещо естествено и направо от природата може да е по-ефикасно. Нещо като с хомеопатията и алопатията...

Аз малко измествам темата за козметиката, но не мога да не ти отговоря-чист зехтин!

Общи условия

Активация на акаунт