Здравейте!
И аз имам странна ситуация. През 2019г. ми се наложи една лека козметична операция в частна болница. Тогава още не си бях преместила  личния лекар от провинцията в София и съответно нито имаше как да взема направление,нито пък имах в себе си ЛАК. Някак си от частната болница ми уредиха и направление и ми дадоха ЛАК за болничен.През 2020г. се преместих при личен лекар тук в София,но не е ставало въпрос за тази карта.
Днес отивайки при АГ за болничен ( за първи път) ми казват ,че ми трябва въпросната амбулаторна карта. Аз съм забравила,че вече имам такава и им казвам,че нямам и те ме пращат при личния лекар,за да ми изкара такава.В бързината ,за да го хвана в работно време изобщо не помислих. Отидох,попълни ми я ,би ми печата и ми я връчи. Едва когато се прибрах се сетих,че имам карта от частната болница преди 2 години.
Някой знае ли това дали ще окаже влияние на болничния и като цяло дали е някакъв административен проблем?
Никакво влияние на нищо няма да окаже, ЛАК или картона е просто един хартиен носител, в който ще напишат, че ви е издаден болничен. Абсолютна отживелица и безсмислица, при положение, че болничния се издава електронно. Както виждате дори няма проследимост дали имате или нямате такъв. Занесете който си искате от двата.