Пазаруване от Aliexpress.com 62

  • 31 872
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Преди можеше да се откажеш от представителството на пощите и така да спестиш 4лв. Но, след това ще трябва да платиш 40-50лв за митническо оформяне на документите и да направиш "нормален" внос. За да не те подведа, отиди на място и питай какво ще ти кажат в митници - в най-добрия случай ще те мотаят на опашка, като на мен ми се е случвало да освобождам така по-скъп продукт и пред мен имаше фирми с по 50 продукта за особождаване и моя ред дойде след цял ден чакане, така, че аз лично не бих си спестил 4те лв.

Другото също е коментирано, че митници имат право на проверка и да изискат от теб документи за платено ДДС.

Ако ползвате за получаване адрес на офис, то никога не пишете името на фирмата - така често ми спираха пратките на митницата за проверка, докато най-накрая не разбрах, че това го правят когато видят име на фирма, в края на адреса. Аз го правех за да олучат по-лесно пощенската кутия, но се оказа проблем. След това много по-рядко ми спираха пратки за проверки.

# 661
  • Мнения: 48 072
Тоест се обаждате в МБ м ли?

# 662
  • Мнения: 335
Най-накрая се свързах по телефона с митническо обслужване на БГ пощи. Обясниха ми, че китаецът не бил написал, че е платено ДДС. Аз им казах, че Алиекспрес са ми ги дръпнали и че те имат договор и са длъжни. Поискаха да им пратя скрийншотове на акаунта си и фактурата. Сега не знам какво следва. Надявам се да не ме карат да плащам нищо. Всъщност наистина в акаунта ми не пише за какво ги взимат тия 20%, само пише такса 20%. Май го изписваше при поръчването, но на фактурата не.

# 663
  • София
  • Мнения: 19 402
Най-накрая се свързах по телефона с митническо обслужване на БГ пощи. Обясниха ми, че китаецът не бил написал, че е платено ДДС. Аз им казах, че Алиекспрес са ми ги дръпнали и че те имат договор и са длъжни. Поискаха да им пратя скрийншотове на акаунта си и фактурата. Сега не знам какво следва. Надявам се да не ме карат да плащам нищо. Всъщност наистина в акаунта ми не пише за какво ги взимат тия 20%, само пише такса 20%. Май го изписваше при поръчването, но на фактурата не.
Според мен се правят на неразбрали, цялата платформа АЕ мисля, че работи с IOSS. Но ако нещо не е обозначено правилно по техните системи - са в правото си да спрат пратката. Може да се направи скрийншот на поръчката, за да се видят начислените 20%. Всъщност, вече цените са с включен ДДС, но вашата явно е била с допълнително начисляване.
3,90 са нищо работа на фона на предишните 16,80
На английски tax  означава не такса, а данък. Такса е fee=

# 664
  • Мнения: 166
На моята фактура пише VAT. Сега им пратих мейл, но писах жалба и в КЗП.
Щом ние спазваме правилата, да ги спазват и те. Като влезе в митница пратката, да се показва и в проследяването.
Като не знаят дали е платено ДДС, да поискат фактура. Как ме намериха, когато им дължа такси?

# 665
  • Мнения: 2 655
Кога е голямото намаление в Али и  въобще ще има ли такова?

# 666
  • София
  • Мнения: 19 402
На 11.11 правят, някъде из сайта май бяха посочени дати на намаления

# 667
  • Мнения: 2 397
Не може ли да пробва да си изпринти фактурата от Али и да покаже, че ддс-то е платено?

По телефона в клона  ми казаха, че не приемат коментари изобщо.

А този статус (13 Aug 2021 11:16 Receive item at office of exchange (Inb) BULGARIA, SOFIA LC/AO) какво означава.
Защото ако не са ме представлявали пред митница, защо да им плащам представителство.
Искате или не искате 4 лева ви пребарват. Искате пратката плащате за прадставителството и диспут за връщане на ДДС-то. Не искате да плащате ДДС и да се знаимават е с диспут прилагате искането за ДДС и доказателството за платеното ДДС на али и на тази база отказвате да получите пакета. Относно 4те лева има натрупване на жалби в 3-4 институции и там подавате информацията 2 са национални, 2 са европейски. Повече подскаски не давам.

# 668
  • Мнения: 27 759
Тоест се обаждате в МБ м ли?
Да. Аз се обадих на националния им телефон в петък. Бяха доста любезни всъщност, дадоха ми 2 телефона в Пловдив. Явно са на двете симпатии от женски пол 🙂, защото говорих с любезна дама. Пратките ми били в БГ Пощите, едната даже от около месец! Бг Пощи не са ми звъняли откакто си взех последните пратки и понеже по статус тогава се водеха неполучени в БГ, мислех, че още се мотаят някъде...Сега ме чака прословутото ровене и търсене на пратки и "Защо не дойдохте по-рано, пратките са от еди-кога си..." 😆 Поне от МБМ ми дадоха чудесния отговор, че по принцип пращали пратките в най-близкия клон на БГ Пощите! Това е супер новина за мен (поне пред варианта стикер на входната врата и ходене до Околовръстно шосе е направо идеална новина). 🙂

# 669
  • Мнения: X
Моята пратка, която беше в София - офис на МБМ вече не е там. На проследяването на сайта им излиза само приета и толкова. Вече не я знам къде е по трасето

# 670
  • Мнения: 27 759
Моите "Налични в доставящ офис" ми казаха, че са в най-близката Поща.

# 671
  • BG-DE
  • Мнения: 5 111
На някой случвало ли му се е пратката му да стигне до Лиеж и там да потъне? Имам една, която вече близо седмица зависна там и почвам да се притеснявам, защото е с бърза (10-дневна) доставка, а такова нещо никога не ми се е случвало, имам много поръчки с RS номера и до две седмици идват, а тази вече е близо 20 дни 🙁

# 672
  • Мнения: 27 759
Да, случвало ми се е.
Ходих до Пощата, двете пратки от МБМ наистина бяха там. Казаха ми за другите пратки да им занеса кодовете за проследяване и ще проверяват дали и те са при тях, че с имената ми други не излезнаха в системата им...
А на някой случвало ли му се е поръчка да изчезне от приложението?! Получих я вчера де (печати за нокти)- обаче поръчката не я виждам при другите. Защо така? Исках да проверя с какъв статус се води...🤔

# 673
  • Мнения: 48 072
Аз си взех пакета от м и бм. Имах стикер ..макар да съм денонощно на адреса...както и да е

# 674
  • Мнения: 394
Здравейте!

Имам една пратка от Януари месец, която никога не пристигна (не я и търся вече, за жалост изпуснах срока за диспут, а и става дума за $1). Проверявах сигурно 5 пъти в Пощата и все ми казваха, че няма такава пратка. Дори писах мейл на БГ Пощи, от там пък никаква информация не можеш да получиш... Пратката не започваше с BG, възможно ли е да е в склада на въпросната фирма МБМ? Ние в нашия град нямаме такъв офис обаче.
Освен това в момента чакам още 5 пратки, които започват с BG. Пише, че на 23.08. са пристигнали в куриерска фирма. Никой не ме е търсил от никъде все още. Дори едната от тези пратки от 17.08. стои в -Liege-Linehaul.

И последно - за едната от пратките, която е и най-тежка (около 120гр), беше посочен начин на доставка DHL и номер, срещу който няма никаква информация, стои празно и пише refresh. Реших да потърсq номера в сайта на DHL и нямаше информация за този номер. Писах на продавача и ми отговори, че проверил в куриера и за жалост моята пратка се била изгубила... Пуснах диспут и ми върна парите, но как мислите - излъгал ли ме е, че е пуснал пратката или наистина е изгубена? Аз мисля, че се опита да ме измами, ама не знам защо тайно се надявам да ми е пуснал пратката без тракинг номер Grinning Супер се разочаровах, защото имаше само добри ревюта, а чакам с най-силно нетърпение точно това нещо, и то цял месец...

Общи условия

Активация на акаунт