За и Против любима играчка

  • 1 358
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 621
По-скоро съм "За". Имаме си 2 любими играчки, бих се притеснила ако е болезнено привързана към тях. Взима си ги в градината, дори аз я поощрявам да ги вземе, за да се чувства по-свързана с дома. Peace

# 16
  • Мнения: 3 740
Моите деца са нямали специален фаворит сред играчките, но 7-годишната ми племеница има. Историята е много подобна на "котетата" от разказа на Летисия. При нея е едно бебешко одеалце, което вече е пълен парцал, но без него тя не заспива, а и през деня търси в него успокоение, ако почувства дискомфорт - доскучее й, скарат й се или пък докато гледа детско, като си смуче и палеца през това време. Когато беше 2-годишна, майка й се опита да я води на ясла без одеалцето, но детето показа признаци на толкова силен стрес, че тя се отказа. Четох някъде, че при осиновените деца /племеницата ми е осиновена/ привързаността към някакъв предмет заменя липсващата биологична майка. Вероятно затова й е толкова трудно да се откаже от него.

# 17
  • Мнения: 7 474
Аз сменям любимата играчка от време на време, защото ако се загуби или я забрави някъде настава чудо ooooh! Не ,че е лошо да има любима, но не искам да изпитва силна привързаност към една определена вещ  Stop

# 18
  • Мнения: 1 520
Гласувах с "Да", защото не съм против. Но моето дете не проявява конкретен интерес към някоя от играчките си. Всяко нещо е любимо за известен период. Давах му и аз целенасочено един мечок, но той не прояви желани еда е навсякъде с него. Та сега сме без любима играчка, обича си всичко.

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм против! ама кой ме пита...

1 година след темата ми положението е същото, само където любимия мечок е все по-слаб и и все по-стар и....

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
На голямата и купихме един малък динозавър когато беше шест месечно бебе , сложихме и го в кошарката и тя така свикна с него ,че всяка вечер си го гушка . Идната година Дино ще стане на 10 години и ще му празнуваме рожден ден. Досега е ходил на 5 морета , 15 балкана и незнам си още къде . Joy
Малката ми дъщеря  няма любима играчка .

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 537
Аз съм твърдо ЗА. До колкото разбрах от едно предаване по телевизията, децата изразяват емоциите си посредством играта си. Това най- лесно може да се види ако детето има любима играчка, така ако нещо го е наранило, в моето поведение напр., ще го покаже в играта си точно с нея. Naughty

# 22
  • Мнения: 3 405
То възрастните имаме такива, какво остава за децата.
ЗА, мога да изброя сто причини, ама друг път Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, пък не знам... Имам доводи и За и Против...
Пробвах на няколко пъти да науча сина ми да заспива с една мишка, но той си играе с нея 2 минутки и я хвърля после. Май не си пада много по играчките. На всичките бързо им се нарадва... Явно няма нужда да се привързва към някакъв предмет.
А и ми се струва излишно аз да го уча да обича нещо  newsm78 - ако го влече, да си гушка мишока, ако не - сега си спи и без него.

Общи условия

Активация на акаунт