Той не иска бебе

  • 4 124
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 992
Пропуснах, че го издържаш, прав е човека да не иска сега. По-горе те съветваха за брак, но и това не е гаранция,  може да реши, че веднага след това ще настояваш още повече, но пробвай, поне да видиш дали си заслужава да чакате.
Когато излзеш в майчински заплатата ти ще е по-малка. Приятелят ти ще се хване за първата работа, която види и няма да развива бизнес, ще е уморен и т.н.

# 31
  • Мнения: 1 283
Не го притискам по никакъв начин не съм му казала ако нямаме бебе край, а че искам бебе и че времето си лети. Аз не искам да съм майка на 30/35г. реално искам да си имаме голямо семейство, а не само едно дете и не виждам това как ще стане ако не се действа от сега. И нещо друго след 30 е по трудно за жената и самото гледане на децата, не е същото когато си млад.

Брей, не знаех, че хората над 30 сме толкова дърти. Нито пък че след тази възраст не можеш да имаш повече от 1 дете. Има хора които и след 35 си раждат по 3-4 деца, зависи как им се е стекъл живота.

И аз мисля, че сега не ви е момента за дете, може би след 1-2 години, ако сте по-стабилни финансово. Поговори с него какви са му плановете в това отношение. Но е странно, че след толкова години заедно дори не ти е предложил брак....Има възможност да те използва докато му потръгне бизнеса, но тук ти можеш най-добре да прецениш колко вероятно е това.

# 32
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Скрит текст:


Различията между вас само в това отношение ли са? Пишеш, че сте започнали да искате различни неща. Само за бебе ли са разногласията? Щото ако има и други, имам предвид сериозни, значи дори и да склони за дете, нещата няма да са розови.

Ами реално той иска да си развива бизнеса, а аз искам семейство. Гледаме в разчични посоки. Аз нямам против това да се развива,защото за мен израстването е много важно, но нека заедно да го правим и съвместно с децата ни, а не чакаме прекалено дълго и за изстинем един към друг, защото сме от 6г заедно и трябва да се развива тази връзка нямаме нито брак, нито годеж нищо.


Двйствително сте още доста млади. Можеш да си позволиш да почакаш да узрее сам за идеята да имате бебе. Не е казал, че не иска по принцип, а, че не е сега моментът, може наистина да е така.
Спри да го притискаш, това е ужасно.


Не го притискам по никакъв начин не съм му казала ако нямаме бебе край, а че искам бебе и че времето си лети. Аз не искам да съм майка на 30/35г. реално искам да си имаме голямо семейство, а не само едно дете и не виждам това как ще стане ако не се действа от сега. И нещо друго след 30 е по трудно за жената и самото гледане на децата, не е същото когато си млад. Имам приятелки на по 22г вече с деца и такива над 30г без мъж и деца и никак не и е лесно, защото годините си летят.
Говорили сме много пъти за това как вижда живота ни след няколко години той казва, че иска да създаде семейство с мен, но аз не го чувствам така. Сякаш
ме използва за момента да се реализира, защото той не работи, аз го издържам той си развива бизнеса и така.Може би си внушавам, но според мен той не се чувства готов да бъде баща и се оправдава.

Вече си установила, че гледате в различни посоки и че за момента приоритетът на мъжа е да си развива бизнеса. Добре му е дошло, че си има млада съжителка за секс + да го издържа. Защо му е да си разваля кефа още на 28 години? Него бебета не го интересуват и едва ли ще го заинтересуват в близките 10 години.

Права си, че не се чувства готов сега, а и повечето мъже на неговата възраст нито са женени, нито имат деца.

Не виждам начин връзката да еволюира в желаната от тебе посока. Нагледала съм се на не готови бизнесмени и емигранти, които мотаха по 5 и 10 години приятелките си и накрая жените останаха сами и без деца. Успелите в бизнеса или да се устроят другаде се наживяха, намериха си нови, по-млади приятелки и се ожениха за тях. Над 100 такива мъже са ми казвали, че бившите им, дългогодишни приятелки били остарели и се били променили в посока кресливост и непрекъснато досаждане с въпроси за бебета и сватби.

Мъжете искат да са водещи и да се чувстват победители когато водят към олтара избраницата на живота си. Като видят, че жената натиска за брак и дете, те автоматически я слагат в графа "досадна, стара мома" и тръгват да гонят друга.

А защо не го издържат родителите му? Все пак не сте женени, та да го издържаш ти.

Аз бих го напуснала и бих му пожелала успешен бизнес. На 24г имаш всички шансове да намериш желаещ брак и деца мъж, но след само 6-7 години няма да е същото.

Със следващия никакво издържане, никакво нанасяне заедно до поне годежен пръстен и дата за сватба и се разбирате от началото за всички битовизми + деца.

Успех и щастие ти желая.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 16:36 от Nevena Virolan

# 33
  • Мнения: 2 052
А ти защо искаш бебе? Защо точно сега и дори - смея да попитам - защо точно от този мъж? Какво е различно в сравнение с преди 3 години, например, когато пак сте живели заедно не от ден или два и пак си го обичала?
Тя писа, че отдавна иска, но сега започва да се притенсява, защото времето минава, вече от 5 г. живеят заедно и връзката им не помръдва напред.

Щом е така, значи явно нямат общи планове и цели, разминават се по основните параметри.
Разговори за дете при такава основа са меко казано непоследователни.

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Прав е човека,че не иска бебе.
Той себе си не е способен да издържа.
Ти на 24 години не си престаряла.
Едно дете има нужда от стабилно семейство

# 35
  • Мнения: X
Какъв пък мъж би се оставил да го издържа гаджето му? И кой влюбен мъж не предлага поне годеж на жената която обича? Охооо ако беше влюбен до сега щеше да си и омъжена и с дете от него повярвай ми мъжете които се страхуват да не загубят жената до себе си правят всичко възможно да я "вържат" за себе си я с дете я с брак ..... този нито те обича нито му пука какво искаш.... ползва си те както си иска, сори че съм толкова откровенна но някой трябва да ти го каже ! Не си губи хубавите годинки с такива като този,защото ще съжаляваш.!!!!!!! В момента го е страх да не го остайш щото няма да има кой да го издържа !!!!!
Приключи отношения и се освободи от тая скучна връзка без хепи енд! Намери мъж който ще те обича и ще иска да има семейство с теб, мъж който ще е влюбен и ще иска да си майка на децата му! И да по добре на млади години раждане а не след 30 (първо дете говорим) след 30 е ок второ трето . Разбира се на всеки живота е различен аз казвам по природа и ако жената няма проблеми и има свестен мъж до себе си . Аз намерих късно правилния мъж и повярвай ми бременноста ми е доста трудна .... младо тяло износва по добре плода от гледна точка на гадене,активност,и проблеми през бремеността.
Желая ти успех и живота е кратък затова се опитай да намериш щастието

# 36
  • София
  • Мнения: 3 397
Ще ме извинявате, ама имам познати на 40+ с леки и перфектни бременности и такива на 20+ , които с мъки успяват да избутат до края. Не е критерий годините за бременността.

Много двойки не се женят в днешно време, деца правят след 30г, а някои тогава тепърва намират партньор. Връзването е повече от страна на жените, отколкото на мъжете. Да не говорим, че това хич не е ок за една връзка. Ако хората са се намерили никой никого не трябва да връзва.
Проблемът при авторката е, че тя вече е в период, когато иска семейство и бебе (по някакви причини тип други раждат рано, ако съдим само по постовете й), а мъжът до нея още се опитва да се развива и бебето е последна дупка на кавала. Та той е на 28, напълно нормално за мъж да не иска още да се жени и гледа деца, а да си живее живота, да пробва бизнеси, да сменя работа, да обикаля. И си има напълно основателна причина (липсва финансова стабилност).

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 033
И аз смятам, че не е подходящ момента за бебе. Всички знаем, че 2-та година майчинството е символично, а ако бизнесът не потръгне ( пожелавам ви да го развиете), то вероятно ще се наложи да разчитате на родителите си. Има основание човекът да се притеснява ако се стигне до такава ситуация. Simple Smile

Млади сте, развивайте се. Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
От този живот ще ви останат децата и любовта...
Колкото и бизнеси и пари и разни там дето казват да се развиват младите са дрън дрън щото на 50 ще чакаш само децата да видиш и не няква кариера дето си правил няма как да те радва или да ти дойде на гости .... създадени сме да се чифтостваме все пак 😁 правете деца хора те са щастието за цял живот

# 39
  • София
  • Мнения: 13 072
То е хубаво да ги направиш, ама после нали трябва да има как да ги нахраниш и облечеш?

# 40
  • София
  • Мнения: 3 397
Никой не е казал да чакат до 40-50г. Но не може да се гледат и деца, и едвам да връзват двата края. Тогава напрежението и нервите ще съсипят всичко. Иска се поне двамата да работят, а за това трябва време, опит и малко разбиране от двете страни. Така както авторката има право да иска деца, така и той има право да НЕ иска. Родителите са двама, а не само майка.

И не, деца и любов също може да не останат, ако семейството е в токсични отношения и все се натяква как единия е искал едно, другия друго и за черешка на тортата пари не стигат. Всякакви отношения има в семейството.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 156
Ама как се навиват млади момичета да издържат "бизнесмени", умът ми не го побира. Вместо да си живееш младините, да пътуваш, да си носиш новите дрехи, тъпчене с години на ниво гадже + пера му чорапите. Какви са тези омайници, какво е това чудо...

# 42
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Една връзка ,ако няма някакво развитие през първите 2 най-много 3 години ,според мен е изчерпана.
Случват се такива работи.
Младите живеят заедно десетина години,ни брак,ни дете.Разделят се и след няколко месеца Мунчо е женен за друга и чака бебе.Обаче на него не му пречи,той може да има деца и на 40 години.
А жената си е пропиляла най-хубавите години ...в чакане..

# 43
  • Мнения: 12 747
След като той сега не се ангажира и се дразни, че поставяш въпроса - пиши го бегало. Не говоря за дете, а за сериозна връзка. Вашата връзка за него не е сериозна. Така че, добре е, че не си бременна, нито с дете, щом неговото отношение към връзката ви е такова.
Момиче, опичай си акъла. Няма да си винаги на 24. Ти влагаш пари и време във връзката ви, докато той си развива бизнеса. Айде няма нужда.

# 44
  • Мнения: 18 298
Ох, не мога да те разбера, Неве. В някои теми ни обясняваш, че докъм 100 години ще има опашки от левенти за нас (жените), тук часовникът тиктака и времето изтича след 6-7 г., когато ще изчезнат.

Общи условия

Активация на акаунт