Тест за овулация - въпроси / тема 13 /

  • 36 665
  • 734
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 32
Смърфче , аз откакто правим опити имам подобни болки всеки месец. Някои е по-силна, други по-слаба, не е кой знае какво. Много е рано да се каже каквото и да е. Дано са ти се получили нещата, но това със сигурност не е симптом.
Сега каква е причината нямам представа - дали просто отганизмът усеща, че има някаква промяна(начало на опити) и започва да се наглася и настройва, дали е внушение, дали е нещо хормонално идея си нямам.

По темата: аз ову си я ус3щам по същия начин. Като се появи конкретния секрет. При мен е съпроводена и с лека контракция на яйчника, от който ще е този месец. Много е странно. Този месец за първи път като си усетих симптомите и се задействахме спрямо тях... та да видим Joy
  пожелавам на всички двете чертички да при мен е само леко придърпване което започна малко преди вероятната овулация а да питам задължително ли е да имам такава цервикална слуз наподобяваща яйчен белтък когато съм в овулация защото не съм я забелязала този месец

# 331
  • Мнения: 154
Здравейте момичета!Вчера ми беше 9 ден от цикъла от два дена имам белтъкообразна секреция ,и вчера усещах боцкане в единия яйчник.Цикъла ми е 28 дена и въпроса ми е възможно ли е овулацията да ми е преди 12 ден?

# 332
  • Мнения: 101
Белтъкоонразната гъвкава слуз по- скоро трябва да е знак за овулация. На мен ми се е случвало да имам месец без да я видя. Според мен може да означава, че този месец е нямало овулация (а може и да е имало овулация през нощта и затова да не се вижда секрет през деня..).
Относно въпросът на Vicidental според мен може да има овулация на 9ден, защо не.. Гинеколожката ми беше казала, че не сме работи и няма как винаги цикълът ни да е 28 дни, може да варира. Предполагам това се и отнася за овулацията.
Аз един път имах такъв секрет 2 пъти през 3/4 дни  и си помислих, че вероятно може в този месец да съм имала овулация и от двата яйчника (което също е възможно).

# 333
  • Мнения: 261
Здравейте!
За първи път пиша тук (надявам се да е правилната тема). Миналия месец овулацията ми беше на 18 ден (цикъл 32 - 35 дни). Пия С-ФЕМ и ПИКОЗИТОЛ, по предписание от гинеколожката ми. Този месец започнах да си правя тестове от 10 ден и до 21вия ден нямах положителен. Отидох на гинеколог (25 ден) и ми каза, че имам фоликул 22мм и съм във втора фаза на цикъла. Реших да направя пак тестове за ову и този път бяха доста по-тъмни, но до днес. Може ли да се каже, че 25 ден е положителен или просто този месец няма да има овулация.
Благодаря предварително!
Здравейте, днес бях на лекар и каза, че фоликула се е спукал. Може би съм 8-9 дни след овулация. Реших да си направя тест за бременност и излезе това. След няколко дни ще повторя. Мислите ли че е положителен? Реших да споделя просто с вас. Simple Smile успех на всички ❤

# 334
  • Мнения: 2 631
И аз виждам 2 бледа чертичка😍. Тихичко честито и след няколко дни направи още един.
Здравейте!
За първи път пиша тук (надявам се да е правилната тема). Миналия месец овулацията ми беше на 18 ден (цикъл 32 - 35 дни). Пия С-ФЕМ и ПИКОЗИТОЛ, по предписание от гинеколожката ми. Този месец започнах да си правя тестове от 10 ден и до 21вия ден нямах положителен. Отидох на гинеколог (25 ден) и ми каза, че имам фоликул 22мм и съм във втора фаза на цикъла. Реших да направя пак тестове за ову и този път бяха доста по-тъмни, но до днес. Може ли да се каже, че 25 ден е положителен или просто този месец няма да има овулация.
Благодаря предварително!
Здравейте, днес бях на лекар и каза, че фоликула се е спукал. Може би съм 8-9 дни след овулация. Реших да си направя тест за бременност и излезе това. След няколко дни ще повторя. Мислите ли че е положителен? Реших да споделя просто с вас. Simple Smile успех на всички ❤

# 335
  • Мнения: 168
Здравейте момичета ,
С мъжа ми правим опити за бебче като този месец ще бъде трети подред .Предишните два не завършиха с успех та реших да взема този месец тестове за овулация.
Последен първи ден от цикъла 26.10  започнах с тестовете от 02.11 ,цикъла ми по принцип е 26-27 дни .
Това ,което ме притесни днес е,че чертата на днешния тест ми се вижда по-бледа от предишните два .Да се притеснявам ли ,че не става по-наситена наближавайки предполагаема овулация или утре може и да стане по-наситена

# 336
  • Мнения: 4 848
По едно и също време ли ги правите, защото на снимката пише различно време? Оттам може да се получи разлика в наситеността.
Не мисля, че има от какво да се притеснявате, продължете до получаване на положителен тест.

# 337
  • Мнения: 168
По едно и също време ли ги правите, защото на снимката пише различно време? Оттам може да се получи разлика в наситеността.
Не мисля, че има от какво да се притеснявате, продължете до получаване на положителен тест.
Да,всеки ден около 18.00 ч като спазвам правилото да не пия течности и да не ходя до тоалетна 2 часа преди тест .Благодаря за успокоението

# 338
  • Мнения: 306
От доста време искаме бебе, правим опити, но както писах в съседната тема, съпругът ми пътува и реално почти не се засичаме на овулация.
Този месец бях на лекар, видя се хубав фоликул и си взех тестове за овулация.
Цикълът ми е много точен, на 25-26 дни с доказана овулация около 15-16ти ден. Последна М на 13.10, продължава ми винаги 5 дни, тестове започнах от 9-ти ден, но реално на 13-ти ден беше + с една идея по-бледа, но ясно видима черта и на 14-ти ден две ярки, хубави черти. Опити сме правили на 13,14 и 15ти ден. В момента от 5 дни имам ужасни ПМС симптоми, болезнени гърди, тъпа болка ниско в корема и колкото и да ми е тъжно, мисля, че ще ми дойде. Много се надявам да не е така, очаквам цикъл на 7.11.

Въпросът ми е по-скоро принципен, защото почвам да мисля, че не правя нещо както трябва, а и с малкото възможности, които имаме, наистина искам да знам..
+тест за овулация прочетох, че не е гаранция за такава, но да речем, води до овулация в следващите 12-24 часа.
Да приемем, че ще меря и БТ. Кога реално е най-добре да се правят опити? При +тест веднага, при + тест на другия ден.. Кога? Повишена базална температура значи, че овулацията е в момента, или че ще настъпи?!
Извинявам се за глупавите въпроси, но наистина ми е много трудно да преценя. Благодаря ви предварително.

# 339
  • Мнения: 4 848
Попринцип още с положителния тест трябва да се започне, защото на другия ден може овулацията да е минала. Все пак трябва време на сперматозоидите да се придвижат и да чакат в готовност, а и те оцеляват няколко дни. Ако нямате медицинска причина като лоша спермограма, не пречи и всеки ден след теста да правите опити.

# 340
  • Мнения: 306
Благодаря Ви ❤️

В случая започнахме ден преди + тест, на самия + тест и на следващия ден. Но явно пак не се е получило Sad

Доктора ми каза да пия дуфастон, ако имам съмнения, че може да е станало, тъй като съм с късна овулация и по-къс цикъл, но сега видях, че имам зацапване и по-скоро ще спра дуфастона, за да не пречи на цикъла. Явно и този месец разочарование. По-нататък ще видим. Затова ви питам, за да знам чисто хипотеточно кога е най -силния момент.

# 341
  • Мнения: 4 848
Най-добре се консултирайте с лекаря ви преди да спрете прогестерона на своя глава.
Или поне направете тест, за да сте сигурна, че няма бременност.
Попринцип симптомите на начална бременност и на предстояща менструация често се припокриват - болки в гърдите и ниско долу имат много жени в начална бременност.
Успех!

# 342
  • Мнения: 306
Най-добре се консултирайте с лекаря ви преди да спрете прогестерона на своя глава.
Или поне направете тест, за да сте сигурна, че няма бременност.
Попринцип симптомите на начална бременност и на предстояща менструация често се припокриват - болки в гърдите и ниско долу имат много жени в начална бременност.
Успех!

Последно пиша, за да не става някакъв разговор между нас, благодаря Ви сърдечно за отделеното време.
Не съм в София в момента и се чух с лекаря по телефона. Очаквам цикъл в неделя. Той просто ми каза започвай дуфастон 2х1 и ако ти дойде го спри. Обаче аз знам, че от него няма да ми дойде. Пила съм и друг път. И понеже днес ми процапа, имам няколко капки, просто си мислех, че вероятно е леко подранил цикъл и просто ако ще идва, да идва. Не искам да го спирам с дуфастона.  И се чудя какво да правя. Да го спра ли, да го пия ли до неделя.. Ако до неделя цикъл няма, ще направя един тест все пак. Надеждата умира последна, но някак си дори не смея да се надявам, защото всеки път е разочарование.

# 343
  • Мнения: 766
Beach please, аз не мога да ти дам съвет, а и не съм от най-компетентните затова нека другите момичета да кажат, но зацапването нали също може да се приеме за симптом на бременност понякога.

# 344
  • Мнения: 168
Момичета според вас днес ли е деня на овулацията или още малко трябва да се насити

Последна редакция: сб, 06 ное 2021, 19:25 от Wiktoriq Lachezarowa

Общи условия

Активация на акаунт