До кога ще се храним през ноща?

  • 1 461
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Нашата д-рка каза ,че не е желателно да се храни нощем,за да му почива коремчето и ако се храни моело да получи анемия, пък и вече е бил голям ,за да се храни през нощта . Thinking

А другите органи, като например сърцето, те също ли трябва да почиват  newsm78 работата на стомаха е да работи, не виждам каква почивка може да е стъргане и болки от глад  Stop

Анемия може да получи, ако се храни с млека, които не отговарят на възрастта на детето, т.е. различни от кърма и адаптирано мляко.

Когато коремчето стане достатъчно голямо, за да може да приеме количество, което да го задоволи за по-дълъг период от време, детето само ще ти покаже.

# 16
  • Мнения: 431
И аз първите месеци правих опити да го откажа , но човека си търсеше млякото  Misc Baby Bottle а и какъв рев падаше..... Mr. Green , но после сам се отказа на 7-8 месец. За всичко си има време.

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като иска, давай.
Като реши, че не иска повече, само ще се откаже.

# 18
  • Мнения: 2 271
Аз пък не съм на мнение,че само трябва да се откаже от нощното хранене.Колкото по-дълго се дава,толкова повече привиква към този режим.Знае,че нощем се яде и се буди дори да не е гладно.
Моята я отбих от нощното хранене още на 2м.От тогава не е яла нощем нито веднъж,Дори не се буди.

# 19
  • Мнения: 46 520
Аз пък не съм на мнение,че само трябва да се откаже от нощното хранене.Колкото по-дълго се дава,толкова повече привиква към този режим.Знае,че нощем се яде и се буди дори да не е гладно.
Моята я отбих от нощното хранене още на 2м.От тогава не е яла нощем нито веднъж,Дори не се буди.

За първи път чувам за такова дете. При моето също не се случи това.

# 20
  • Мнения: 231
нека да си хапва детето щом иска,а и мисля че с течение на времето само ще се откаже

# 21
  • Мнения: 1 555
Нямам този проблем за сега  Praynig но искам да ти кажа, че този проблем го имаше сестра ми, която чак на 5 години  Shocked #Crazy благодарение на мен, защото дойде да спи у нас за 1 седмица, се отказа от млякото с биберона, което поемаше в индустриални количества  ooooh! всяка вечер !!!!!!!!

# 22
  • Мнения: 1 655
Моя малкчо спря с да иска мляко на 3 месеца сам, но влезнахме в болница вс брохит и пак почна с млякото , но за около седмица две пак спрв да си го иска!Е и аз не му давах де малко водичка биберона и се лъжеше,сега също ми се буди вечер но от зъбите и понякога му давам в 5 млякото но то си е до детенце!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз смятам,че трябва да му се помогне да го откаже. На едни наши приятели децата-на 6 и4г до сега пият млякото  с биберон и няма отказване

# 24
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз смятам,че трябва да му се помогне да го откаже. На едни наши приятели децата-на 6 и4г до сега пият млякото  с биберон и няма отказване
Peace.
Абсолютно съм съгласна с това. Може би има дечица, които се отказват сами, но по мои наблюдения на повечето ако не се помогне навреме остава навик за дълго време.

# 25
  • Мнения: 592
Мнения май има доста, но според мен всичко си зависи от детето. При нас всички неща от както се е родила беба са под режим и съм много доволна, премахнахме нощното ядене още във втория месец. И по принцип всичко коетот трябва да се промени като навици във вразка с израстването съм и го налагала и според мен децата са като тесто - както го омесиш, така ще стане! Но допускам, че има и деца при които не се получава така лесно, като при нас, така че всичко е субективно. От моята педиатърка знам, че не командваш ли ти детето - то ще те комнадва Naughty Naughty Naughty

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не го ли откажеш още в първите месеци, май се налага да чакаш то само да се откаже Simple Smile
Сина ми (в момента 1г6м), за да не буди останалите , бях го свикнала да заспива с мляко, и през нощта - още 2 пъти да пие. Това допреди 2-3 месеца. В момента е решил да пие само  веднъж през нощта, а понякога и пропуска, независимо, че се буди. Направо му връчвам шишето и си лягам, той като свърши го пуска някъде и заспива.

# 27
  • Мнения: 1 427
Докато бебето само се откаже Peace

# 28
  • Мнения: 129
Докато бебето само се откаже Peace
Peace

# 29
  • Мнения: 5 103
Нощем храна не давам от 2 рия  месец.Твърдо против нощното хранене съм, стомаха има нужда от почивка.

Общи условия

Активация на акаунт