Как да процедирам с гърнето?

  • 1 799
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Здравейте.Може ли да получа съвет от мамите тук, бях писала и по-рано в другата тема за памперс и биберон , но няма отговор,а  се тревожа. Детето е  на 2г и 4м ,махнахме памперса от 2 седмици и на 6-тия ден започна да чишка и ака на гърнето вече, но все аз трябва да го подсещам, сам много рядко да каже че има чиш. Сам си казва само за акото и там нямаме проблем, но за пишкането не. Излизаме навън и в играта и да му се пикае се стиска и казва нямям, а после като аз го чишна виждам че пикае доста. Понякога наистина няма, дали не пие достатъчно вода или не улучвам момента не знам. Дали да го оставя известно време 4-5 часа без да го питам, за да видя дали реално ще си каже или ще се изтърве? Не знам и аз.  По-опитните моля да кажат как да процедирам, благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 468
Здравейте,няма място за притеснение, повечето деца,така се увличат в играта и забравят за пишкането.За сега продължавайте вие да го подканяте на определен интервал примерно на 2 часа,така е в преходният период.Когато сте у дома опитвайте варианти,оставете го да видите дали ще се напишка или ще се усети, наблюдавайте детето и много скоро нещата ще се подредят.Не се тревожете, всичко е наред,вървите в правилната посока,просто ви трябва още време.

# 2
  • Мнения: 248
Благодаря ви за отговора. Въпросът е ,че сега лятото сме почти навън и той ,като се заиграе все казва нямам. На 3 часа го подканвам аз, но вчера например реших да го оставя дали ще каже нещо и издържа без да каже нищо над 4 часа. Накрая пак го подканих аз към гърнето и се изчишка малко, дали реално не е бил пълен мехура. Дали не приема достатъчно течности. Ако пробвам повече вода да му предлагам може  и да разбера дали имаме напредък ...

# 3
  • Мнения: 25 600
Много бързаш. Та детето едва от 2 седмици е без памперс, дай му време да свикне. Напомняй му от време на време, докато си изгради траен навик.
Тепърва все ще напомняш – сега да се изпишка, после да се облече/съблече, да си прибере играчките, да си напише домашните, да се прибира навреме, да си почисти стаята, да ти се обажда къде и с кого е, да предупреждава, ако няма да се прибере, да се обади на баба си... Simple Smile

# 4
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
И аз мисля, че много бързаш, напомняй му просто, не е хубаво да се стиска, но не го насилвай ако отказва, иначе винаги ще сте на НЕ. В един момент все ще започне да си казва.

# 5
  • Мнения: 12 760
Добре си се развива детето. Аз съм се чудила момченце на тази възраст колко дълго издържа. Не се сещам за брой часове, но ето, ти си замерила 4 часа. Подсещай го, но не много често, за да не започне да отказва, за да се доказва от инат.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
В началото подсещах и постепенно започна по- дълго да издържа и съответно и да си казва. Няма място за притеснение. Просто трябва време и търпение.

# 7
  • Мнения: 10 797
Онзи ден моето, на 3 години, се стиска 12 часа. Ей, това е лудост! Питах я 329 пъти пикае ли й се, седя на гърне... изпи сок и вода в примишлени количества, не! та не!

Иначе си пикае и тя през 2-3-4 часа, зависи. Но все като питам, все казва НЕ. Вече от 2-3 месеца е без памперс. От скоро се научи да си казва сама, ако сме навън. В нас си ходи сама на гърнето. Абе.. отказах се да я подканям, щото имам чувството, че на инат не иска като я питам. И откакто спрях да каня, тя почна да ходи нормално до  тоалетна и да си казва. Търпение!

# 8
  • Мнения: 6 764
Аз не съм питала. Особено пък улисано в игра малко дете, рядко ще се сети, че му се пиша. Ако час и нещо - два не е пишала, я водех до тоалетна. Постепенно моята самоинициатива намаля, а тя си казваше. Вие си познавате детето и горе-долу на колко време пишка. Ако не казва, водите го и толкова, особено в моменти, когато не сте вкъщи и детето е разсеяно или пък пило повече вода.

# 9
  • Мнения: 27
Синът ми е на 5г. и още си ака гащите. Навик ли е нз, но не мога да го накарам да ака. Говорим му и какво ли не, но сяда след като сие свършил работата.

Общи условия

Активация на акаунт