Караница на детска площадка

  • 2 459
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?

# 1
  • Мнения: 35 963
тяхната храна е тяхна, техните играчки са техни и никой не е длъжен да дава на теб или на детето ти нищо от своите неща
ако ги даде - на добра воля е, ако не - сръдните са излишни особено щом тя не дава на децата си да пипат вашите неща
как процедираш - учиш детето си от малко, че никой външен не му е длъжен с нищо и се оглеждаш друго място за разходка - убедена съм, че някъде по-далеч ще намериш
успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 6 556
Не разбрах казуса. Искате жената и децата й да се държат по-добре с Вашето дете, на което всичко трябва да се дава, така ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 565
Скрит текст:
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия,
обаче майка им никога не им носеше играчки
Скрит текст:
(тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и
като се заиграе с техни играчки,
Скрит текст:
то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
Това не го разбрах.

Относно храната съм съгласна с нея. Когато синът ми беше малък непрекъснато му повтарях да не приема храна и напитки от други хора. Освен това тя не знае детето ти има ли алергии, няма ли (а и това не е нейна работа), какъв му е режимът, яде ли всичко, не яде ли... Нито трябва да храни чуждите деца.

Скрит текст:
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят.
Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат.
Скрит текст:
Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
Съвсем правилно постъпва според мен. По принцип чуждите вещи са чужди и е добре децата да се учат от малки на това (поне аз така действах със сина ми).
В общи линии ми се струва, че се опитваш да наложиш твоята гледна точка на друг човек.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 18:33 от milenaka

# 4
  • София
  • Мнения: 22 947
Не си много права според мен. Аз специално се опитвам да уча децата си да споделят, но им казвам да не пипат нищо чуждо без разрешение. А храна като цяло на детска площадка изобщо не трябва да има.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 098
Трагикомично ми е.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 143
На други деца храна не давам, нито на моите позволявам да взимат от непознати.
Играчки се споделят само с деца,с които сме отишли да играят заедно и самите деца са предложили играчките за обща игра.
Избягвам да нося играчки навън, изключвайки ролери, тротинетки, велосипеди и подобни, които нито давам, нито позволявам да ползват от други деца.
И на площадки не ходя с моите деца, освен да се полюлеят на някоя люлка. Има далеч по-забавни неща навън, които може да се правят.

# 7
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
На тази възраст на дъщеря ми се стараех да я науча да пита, преди да вземе. Винаги съм гледала да ограничавам пипанено на чужди играчки.
Тя не обичаше да дава нейните и не съм я карала на сила, с уговорката, че щом не дава да се пипат нейните неща, тя няма да пипа чуждите.

Относно храната - по площадките не е място за ядене и според мен.
И е по-добре да не му дават, отколкото директно да му бутат в устата какво ли не, защото то било детенце и му се ядяло. Аз за такива изпълнения съм вдигала скандал на разни баби, които на 1г бебе бутат зрънчо... Още се ядосвам като се сетя колко са спрели във времето някои хора и как не се замислят за елементарни неща.
Дори и днес, когато дъщеря ми е на 7, винаги ме поглежда, преди да вземе храна на вън от човек - естествено - само от познати и дори приятели.

Хората не можем да променим - можем да управляваме само ресурсите, които са в наши ръце.

# 8
  • Мнения: 1 786
Здравейте!
С моето дете ни се случи следният нелеп и безумен казус. Тук на една площадка където излизаме има две деца които си играеха с малкия, обаче майка им никога не им носеше играчки (тя винаги правеше изречения защо носим играчки, защото децата се карат и т.н.) и те все дърпаха нашите, това няколко пъти докато един ден вече го бутнаха, едното го ухапа по ръката. И с майката се скарахме много сериозно и вече не си говорим, децата не играят. Обаче тази жена всеки път когато нейните деца вземат наша играчка дори и малкия да не си играе, тя им я взима и им казва това не е наше, чуждо е и го връщат. Обаче моето дете е малко (на 1г. и 3м.)  и всичко чуждо му е интересно и като се заиграе с техни играчки, то са едни физиономии, като оставим играчката им започва да я тръшка да я прибира, абе не е добре жената с нервите но вече и аз не знам как да процедирам, защото не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката. Другото което е че тази жена е толкова злобна че като отворят нещо за ядене и малкият е наоколо, дори не му дава. Просто нямам думи, а няма друга площадка където да ходим. Били ли сте в такава ситуация и как сте процедирали?
2 нелепи твърдения едно след друго.
1 - Напротив, длъжна си да не му даваш да си играе с чужди играчки, още повече ако собствениците им имат против. Това къде ги оставят и дали там им е мястото е друг въпрос. Но чуждата собственост е чужда и не мога да разбера как има хора, които се възмущават, че не им били давали да ползват нещо чуждо.
2 - Никой не е длъжен да ви храни по площадките, това вече е смешно Joy

Моето дете редовно си е играело с чужди играчки, но преди това изрично питаме може ли.
За храната - пак е яла какво ли не - чипсове, кюфтета Joy, хляб Joy И пак изрично хората са искали да я почерпят. Не сме седели с гладен поглед да чакаме да ни почерпят нито сме имали някакви очаквания.

И изобщо  какви са тия криворазбрани модели на поведение на детската площадка не мога да разбера - никой на никого не е длъжен. Ако вие сте си давали играчките и евентуално храната - никой не е длъжен да прави същото, че чак и тема с оплакване в бг-мама да се пуска...

# 9
  • Мнения: 1 700
Проблемът е във Вашия телевизор! По площадките се яде Зайо Байо и солети. Все за толкова имате 50ст, за да не се налага да чакате чуждото благоволение. Играчките също не са длъжни да споделят. Ако Вашето дете счупи тяхна скъпа играчка, ще я платите ли?

# 10
  • Мнения: 468
Как бих подходила аз:
- друга площадка или друг тип занимание или по друго време на площадката;
- нося нещо вкусно като междинна закуска за моето дете (призлява ми при мисълта нЕкой непознат да тръгне да го черпи с неговото си... бляк!)
Впрочем има вече и не толкова вредни пакетирани храни. Или домашен кекс, или плод...
- обяснявам "тази играчка не е твоя, твоят - примерно - багер е вкъщи" / гледам да има играчки, които харесва
- ако някой играе с неговите играчки и мойто се дразни, казвам "това е твоята лопатка, момчето само я взе за малко да я разгледа/да си поиграе, ей-сега ще ти я върне" --- съответно гледам да си я получи обратно по мирен начин
- ако нещо изчезне, не се тръшкам. Ако детето забележи и е тъжно, утешавам и казвам, че сигурно ще се намери следващите дни.

Скарването е неприятно, но и ти трябва да си коригираш мисленето.
Може пък и да се сдобрите вие, майките, и децата. Това са дребни неща 😉
Успех!

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 20:35 от Ида

# 11
  • Мнения: 783
Майки без работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 489
Ейййй, значи ако другите деца дърпат играчките на твоето - много лошо.
После жената като не дава на децата си да играят с вашите играчки - пак лошо.
После като други не дават на вашето дете техни играчки - още по-лошо, защото "не съм и аз длъжна да не давам на моето дете да не играе с техни играчки при положение че са оставени на площадката".
Първо, изобщо знаете ли какво искате?
Второ - предполагам, че отглеждате златното яйце?
Ами не ходете по площадки с играчките си и научете детето ви да не иска чуждите. Ако това не е възможно - не ходете по площадки.
Аз като не съм водила детето, не виждам да съм го ощетила нещо. Даже напротив.

# 13
  • Мнения: 61
На мен ми изглежда, че проблем имате Вие, а не въпросната майка. По обективни причини не съм била аз на площадката, но не бих и постъпила много различно от нея.

# 14
  • Мнения: 5 139
И аз не разбрах. Тя никога не носи играчки, но не дава вашето да си играе с тях Rolling Eyes Ми разберете се нормално може ли, не може ли и това да важи за всички. Вече как ще ограничи тя своите да искат вашите играчки и вие вашето да иска чуждите си е ваш бизнес.

Иии да, по-скоро ще шляпна през пръстите някой, който се опита да даде храна на детето ми.

Общи условия

Активация на акаунт