Спешно! Ваксинален полиомиелит

  • 5 663
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Недостатък е, че понякога ваксиналният вирус може да възвърне своята инфекциозност и да причини парези и парализи при ваксинираните деца и техните контактни. Установено е, че те са по-чести при първата доза ваксина. В България рутинно се прилага жива ваксина.
Това е теза на противниците на живата ваксина, които се преписват от един източник в друг.
Ето, у нас се използва масово живата, нима това значи, че я развъждаме и не сме имунизирани? Нали тогава щеше да има случаи на заразяване?
Единствения довод в полза на убитата е, че тя е за хора с проблеми в имунитета.

Във форума се публикуват статии за вредата от ваксините и опасността от химикалите в тях - именно убитата полиоваксина се убива с формалдехид. А формалдехидът е достатъчно опасен, за да се изисква да не се съдържа в смолите, използвани за мебелните плочи (ПДЧ).

Наистина, нека да разберем повече, дали наистина има заразяване, или сме пуснати по пързалката, или е реакция на ДТК ваксината, която слагат заедно с полио-то.

Бърди, Сейбин е американец.
Кой сте Вие да кажете, че не е вярно?

# 16
  • Мнения: 8 585
Темата тук е за друго...
Да не сме офф топик

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 09:45 от Birdie

# 17
  • Мнения: 212
firebird, може и да си права! Това публикувах, защото това съм чела.  newsm78 Винаги съм вярвала, че по-добрият вариант е "убитата".

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 20:53 от _Ива_

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ми аз не споря с теб Simple Smile
Жив вирус наистина звучи страшно...
Но нещата имат повече от една страна.

# 19
  • Мнения: 212
 
Ми аз не споря с теб Simple Smile
Жив вирус наистина звучи страшно...
Но нещата имат повече от една страна.

Добре, по-спокойна съм като сме наясно. Да не си помислиш, че аз споря с теб. Не бих седнала да споря с Човек на когото се възхищавам!  bouquet smile3525  love001



mamann, пиши как е бебчо!

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 09:27 от _Ива_

# 20
Благодаря на всички за интереса, но наистина търся родители с подобен проблем. Ние сме заразени от април, детето е с пареза на ръка и крак, подтвърдена ни е диагнозата от лаборатория в Италия. Лекуваме се, но всичко става много бавно. Близнаците в Бургас не са били ваксинирани все още, докато при нас заразата става от поставянето на първата жива ваксина. Ваксините са на Пастьор. Чувала съм, че има и други случаи на ваксинален полиомиелит, вие знаете ли нещо? Не вярвам хомеопатията да помогне в момента.

# 21
  • Мнения: 8 585
Първата доза полио при Вас беше поставена в родилният дом? т.нар. "нулева" доза?

# 22
Не, първата доза беше поставена стандартно с първото ДТК от личната лекарка.

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
При това положение май могат да се правят само някакви рехабилитации.
Доколкото знам, американският президент Рузвелт е прекарал полиомиелит, но е бил вече възрастен човек, и е успял да се възстанови в някаква степен, но с много упоритост.

Други случаи теоретично е възможно да има сред пациентите на вашия лекар - ако ваксината не е съхранявана при нужната температура. Обикновено от едно флаконче дават на няколко деца.
Ако вашия лекар няма други заразени пациенти, другата вероятност е ваксината да не е действала, пак поради неправилно съхранение, а детето да се е заразило от другаде.
Искам да кажа, ако търсиш други случаи, да ги търсиш някъде около вас...

При поставяне на ваксина се записва номера и серията в картона на детето.
Какво казва лекарят му по въпроса?

# 24
  • Мнения: 4 414
дядо ми е прекарал полиомиелит като дете. тогава е нямало ваксини. 2 деца са били заразени - другото се е възстановило напълно, на дядо ми единия крак беше по-слаб и малко по-къс и накуцваше. той твърдеше, че неправилно са му гипсирали крака и затова така се е получило при него. това се е случило около 1930. предполагам сега методите за лечение са доста по-добри. нещата наистина стават много бавно и с много работа. надявам се всичко да се нареди по най-добрия начин за вас. Praynig

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Чувала съм, че такава зараза от ваксина се получава от неправилно съхранявана ваксина. Този случай, който се сещам детето беше с пълна пареза при ваксина на 6 месечна възраст, но хората тогава ги срещнах, говорихме разказаха ми случая и ставаше дума за дете от село някъде до Благоевград.

Също на моя колежка преди 20 години детето - погрешка два пъти му сложиха ваксина - веднъж в яслата и веднъж в поликлиниката - тогава не питаха, а слагаха.
Детето временно се беше парализирало. Спешно колегите уредиха детето да замине за чужбина, там не знам какво го лекуваха, но лека полека се оправи.

Моята племеница бебе. Сестрата я хваща рязко и и слага капките в окото - веднага я измива и казва, че няма нищо. Но    окото беше в тежко състояние дълги години сега и няма нищо. По късно се сетихме, че може да е от капките.

# 26
  • Мнения: 53
здравейте,
аз съм майката на заразените с ваксинален полиомиелит близнаци. Съвсем случайно попаднах на тази статия и мисля че знам коя е мамата, която е публикувала тази тема. Ако нещо ви интересува относно проблема, като майка на две деца с това заболяване мога да дам достатъчно информация. Моят e-mail е следният: mini_margi@abv.bg

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Няма нищо лошо да разкажете, каквото знаете, да споделите.

# 28
  • Мнения: 4 414
как са дечицата?

# 29
  • Мнения: 212
здравейте,
аз съм майката на заразените с ваксинален полиомиелит близнаци.


И аз това искам да попитам.

Общи условия

Активация на акаунт