Проблеми с свекърва та.

  • 3 043
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравей те. Искам да ви попитам вашите свекърви идват ли от време на време да ви помагат за час два когато ги помолите най любезно защото имате излизане по здравословни проблеми?  Защото при мен нещата не се случват моята свекърва идва с приятелите си прави 10 снимки на бебето и си заминава по пътя не иска и 1 час да седи дори да имаш не отложен здравословен проблем. Мъжът ми е в Хамбург командировка и за това вече няколко пъти я помолих да го гледа за час два разбиране 0. Но пред моя тя казва че, не била детегледачка което е така аз не искам да ми бъде детегледачка а само за 1 час да го гледа.  Извинявам се за дългата тема

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 09:05 от Simona_be

# 1
  • Мнения: 14 669
Абсолютно против съм снимане и показване, без одобрение на снимания, както и натрисането без покана.
Ама по другото - който има деца, да си ги гледа.

# 2
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Идва само когато на нея и се иска моя докато аз съм била на работа я помолил да остане още 1 час за да може да утиде той до службата спешно го повикали тя отново седнала на стола и започна да казва че не била добре както и да е вече много често идва когато на нея и е удобно и на нея и се иска прави по 15/на мен 20 снимки на детето и дим да я няма тези снимки си ги показва на ляво на дясно и казва аз бях при малкото гледах го за няколко дни, аз защото много мразя някой да лъже се скарах с нея и винаги аз излизам че преовелипавам просто е кошмар моля дай те ми съвет все поставям моя между чука и наковалня та но бебето не е само за снимки и хвалби аз съм на предела си и без помощ се справям да дойде тя и да ми остави къщата на горе с краката и да си замине  отделно интриги да плете е прекалено
Това изречение е може би най дългото което съм прочел през целия си съзнателен живот! Явно сте пропуснали уроците за препинателните знаци и как се съставя изречение в учебните часове по български език.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 116
Не прочетох цялото неграмотно творение, но доколкото разбрах, свекървата не идва винаги, когато й щракнете с пръсти, правилно ли съм разбрала? Ако е така, има пълно право на това. Децата са задължение на родителите.

П.П. Симона, ако обичаш редактирай написаното, защото в момента е отвратително за четене.

# 4
  • Мнения: 2 166
Научете малко български език, лятната ваканция започна.

# 5
  • Мнения: 6 414
Едвам го изчетох и аз... много неграмотно и без препинателни знаци.
Та, от това, което успях да разбера, ще дам мнение. Свекървата не е длъжна да гледа бебето, не знам защо очакваш подобно нещо. Ти не си длъжна да й помагаш на селото, не знам защо тя очаква подобно нещо. За снимките, й казваш, че не желаеш да снима детето и да ги публикува. Ако продължава, не даваш да го снима. Казаш й да се обажда предварително кога иска да дойде. Ако ти е удобно, се съгласяваш, ако не, уреждате друг час. Ако продължава да идва непоканена, не отваряш вратата и казваш, че сте навън по работа.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 665
Простотии от селски вечеринки.
Детето си е ангажимент на родителите, а бабите може само да му се радват. Помагат само при тяхно желание.
Къде е бащата на детето? В чужбина ли е? В командировка ли е далеч?
Единственото досадно е идването на гости без покана и воденето на чужди хора, но пък е възможно жилището да е нейно и да няма усещането, че отива на гости.

# 7
  • Мнения: 9 584
Симона, тая драма не я ли разисквахме преди месец-два. И тогава получи доста съвети.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Симона, тая драма не я ли разисквахме преди месец-два. И тогава получи доста съвети.

Вероятно нещата са наболели още повече.

# 9
  • Мнения: 9 584
Симона, тая драма не я ли разисквахме преди месец-два. И тогава получи доста съвети.
Вероятно нещата са наболели още повече.
Помня я, защото беше доста груба.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1293838

# 10
  • Мнения: 9 584
Радвам се, че този път наистина бързо показа същността си. И да, права си. Наистина си ''нетърпелива'' Wink

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Потресаваща неграмотност!
Поне заглавието оправи.
,,Проблеми със свекървата,,.

По темата-тя не е длъжна да гледа бебето.То е ваше задължение.
Ти не си длъжна да и помагаш на село.
Не е редно свекървата да идва в жилището ви без да се обади предварително,а да води и чужди хора вече е простотия.
Просто недей да отваряш вратата,все едно няма никой вкъщи.Един-два пъти така и ще се научи.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 665
Свекървата бързо е разбрала колко струва снахата явно.
Толкова неграмотен човек не съм срещала отдавна.
Момиче, имаш ли завършен втори клас?

# 13
  • Мнения: 28 885
М, да, грамотни сме. Пишем правилно и четем с разбиране. Когато някой ти направи забележка, не се врътваш нахакано, а си правиш изводите.

По темата - ако се държиш със свекървата така, както с тук пишещите, то ясно защо не иска да ти помага. Троскаш ли ѝ се, тропаш си с краче?!? ....щото е длъжна, нали?

# 14
  • Мнения: 1 155
Авторке, знам, че ще ни набедиш за пасмина злобни лелки, които не искат да ти съчувстват, а само се заяждат, но наистина - детето ще порасне, а ти ще трябва да тръгнеш на работа и ако продължаваш така неграмотно да изглеждаш и да звучиш, нямаш шанс за нищо добро в живота.
По въпроса ти - тъй като моята свекърва е супер всеотдайна, не намирам за редно твоята да не дойде да те замести поне за 1 час и особено, ако трябва да отидеш на лекар. Но те отношенията ви по принцип май не са добри. Ако искаш да ти върши услуги, опитай се да претоплиш отношенията ви, дори и ако е малко лицемерно. Не може с рогата напред и после - ела да гледаш детето.

Общи условия

Активация на акаунт