Обзавеждане на маломерен двустаен

  • 4 911
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 503
MayBach, благодаря! Много големи са ги направили. Ние си ползваме микровълнова, ама нашата е външна, не е вградена и в новата кухничка ще сложим, много ми харесват както са в колона.

Относно 4-ката котлони и аз мисля, че млад човек (момче) не би въртял тенждери, аз даже съвсем минималистично и единичка ще потърся като му дойде времето Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 351
Да, за него е , обаче той обича да се вихри в кухнята. Нямам опит с двойка котлони и затова все ми се струва че са компромисен вариант. При мен са четворка и примерно  котлоните в ляво са с функция "мост"- там обикновено ми е грила, на другият голям котлон нещо за гарнитура. Затова и в двата искам четворка котлони. А механизмите наистина са си цифра и дано останат пари и за тях, защото действително са много удобни. В моят ъглов шкаф имам 3/4 механизъм и са най-добре похарчените пари в кухнята.

# 92
  • София
  • Мнения: 38 503
Еха, любима тема.
Ние готвим доста, имаме 4 котлона, но твърдо ползваме само 2.

# 93
  • София
  • Мнения: 351
И още нещо да попитам. Тръбите на мивката няма ли да пречат за поставяне на механизъм?
Blackkat има комбинирани фурни с микровълнова, може да са вариант. Аз имам такава 45см. и съм доволна, вече втора година я ползвам.

# 94
  • Мнения: 630
За мен на късата стена не трябва да има колона или хладилник, защото там остава (като се махнат коминът и перпендикулярният плот) 1.60 м, което с компромис ще стигне за готварски плот 4-ка, плот (миялна под него) и мивка (бих направила ъглова мивка, за да има малко повече готварски плот - имало е снимки на такива мивки в темите "Нашата кухня", но нямам под ръка).  Ако искате мивката да е на дългата стена на стаята, говорете първо със специалист дали може да се измести така, защото сложно ми се вижда как може да стане.

Мисля, че бар-плот до хладилник или колона не е добро решение по принцип - бар-плот има смисъл, ако е продължение на кухненския плот. Иначе една маса ще върши по-добра работа.

Със сигурност тръбите пречат...

# 95
  • София
  • Мнения: 1 423
Ами значи най-добре той да си реши дали иска двойка или четворка. За мен четворката е излишно голяма за кухни с толкова малко свободен плот, особено ако предназначението е за жилище под наем или за сам човек, но това си е мое виждане.
Tara, ако искаш нещо да променя или да визуализирам проекта за цялата стая или апартамент, казвай (докато още не ми е омръзнало да си играя с програмата Smile )
Колкото до тръбите - нали още строежът тече, нищо не пречи да се вкопаят в стената. Вкъщи правихме същото изменение, от една стена на друга, даже и около комина ги прекара майсторът и ги вкопа леко в стената, минават зад задните стени на шкафовете, така че няма да пречат на механизма.

Последна редакция: сб, 21 авг 2021, 19:33 от MayBach

# 96
  • Мнения: 630
MayBach, a коя е програмата и лесно ли е човек да се научи да си играе с нея? И може ли да се свали от интернет?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 423
Zizini, руска е, Дизайн интерьера 3D и не е безплатна, купува се.

# 98
  • Мнения: 14 854
Гледам, че слагате кръгли корита за мивка. От опит - не е удобно това. Някои хора не мият в съдомиялна, дори да имат (аз лично ненавиждам миене на чинии и не разбирам как може някой да обича такова нещо, но ..), и ще мият на ръка. Правоъгълно корито според мен е по-добра идея.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 423
Narcissa, кръгли са заради програмата (готов шкаф с мивка) и мързела ми да конструирам шкаф с квадратна... Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 351
Tara, ако искаш нещо да променя или да визуализирам проекта за цялата стая или апартамент, казвай (докато още не ми е омръзнало да си играя с програмата Smile )
Ако имаш време и ти се занимава, моля те намести и другите мебели в правия апартамент. Някъде трябва да навра и бюро, по възможност ъглово. БЛАГОДАРЯ!
А щом може тръбите да се вкопаят първият вариант е супер.Hands Clap

# 101
  • Мнения: 630
Ако мястото на канала е на червената точка (предполагам), по стената не мисля, че може да стигне до мивката (в синьо).
Ако имате чертеж ВиК, вижте къде е каналът.

Скрит текст:

MayBach, благодаря за информацията!

# 102
  • София
  • Мнения: 351
Мисля че там е комина, за канала нямам идея. Във вторник евентуално ще можем да отидем пак на място и да кажа със сигурност.

# 103
  • Мнения: 630
Грешно се изразих - на червената точка са най-вероятно вертикалните тръби; хоризонталните изводи са някъде по средата на късата стена. (Но това не променя питането - просто трябва да се види къде е възможно разполагането на мивката. Ако вертикалните тръби са в другия ъгъл - тогава няма да има ограничение къде да се постави мивката - на дългата или на късата стена).

# 104
  • Мнения: 10 503
Аз съм голяма, голяма бяла птица. Реших, че програмата се казва Зизини и е платена Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Преди малко ставам от сън и още явно съм сънена.

Та-ра, мерси, ще ги разглеждаме и ние фурните, ако може да е комбинирана още по-добре, ще се спести място.
Иначе нашата мивка е кръла и ни е удобна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт