🧟 The Walking Dead Universe: BG-Mamma Loves Zombies - тема 25 🧟

  • 30 721
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 31 726
Изгледах и Фиъра.
Дяволо,
Скрит текст:
разочарована съм още повече. Сценаристите явно мислят хората за малоумни.
Защо бяха тия противогази? Ту с маски, ту без маски. Значи на вън има радиация, но тя не влиза в порутените къщурки?
 Пак вратите на колата бяха отворени. И в началото Морган каза,че в колата радиацията била като в подводницата. Страшни коли имат Grinning
А хората на Виктор си имат храна, защо им обраха и малкото което им беше останало? Изроди.
Па поне намериха достатъчно.
А този с колата да не би да беше братът на ловеца на Джини? Сигурно, то кой да е.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 654
Вече и аз мога да се включа за сезон 11 Simple Smile

Изгледах първите 3 епизода и останах с чувството, че всеки момент ще се появят Слай и Шварци Grinning Всеки един от героите държи по един калашник и трепе бродещи наред. Е, има някой за цвят, който дава фира колко да се каже, че има драма.

Силно се надявах Маги да бъде налазена от бродещите, но мечите ми траеха съвсем кратко. Надявам се Ниган да оцеелее въпреки Маги. Защо ми е толкова антипатична, не мога да отговоря Grinning

Да видим до 8-ми епизод какво се случва.

# 182
  • София
  • Мнения: 27 184
The Walking Dead: World Beyond 2.5
''Quatervois''

https://www.imdb.com/title/tt15325070/

УАУ, голямо раздвижване в сериала и много големи разкрития! 🙂

Скрит текст:
Самите герои не мисля да коментирам, защото не са толкова важни или интересни, а и са ясни. Какво искат и пр.

Едно по едно:

1) СРМ си имат вестник - ‘’Трибуна на гражданската република’’
и има статия как, военните ще минат под цивилен надзор. – ''граждански надзор след 10 години, част от Основополагащия договор!''
явно договорът е сключен за 10 години и сега изтича. За това и в края на епизода се разбра, че подполковник Кублик е извикана в републиката (при генерал-майор Бийл, който сигурно ще ни покажат в края или чак за филмите или сериала за Рик и СРМ).
Но от друга статия пак от този СРМ вестник разбираме, че ''Военните искат отлагане'' Хех, звучи ли ви познати и от сегашната обстановка покрай вируса? И докога ще сме под надзора на властта и забраните?
Мислите ли, че военните ще искат да изпуснат кокала? Никога. Никога няма да дадат властта на цивилните. Да не са луди. Те искат да командват и те да налагат правилата. Живот за избрани и строго спазващи техните правила и не на свободата!
За това ли избиха толкова големи общности? За да докажат пред политиците, че все още не са готови за разпускането им и връщането към нормалното и че хордите все още са огромна заплаха. + взимането на най-ценните ресурси като хора и техника, а останалото под ножа...

2) СРМ си има и своя ТВ мрежа!
CRBC - но все още не работи истински. Оптимизират сигнала.
Това инфо е от същия вестник, но ако се вгледате по-внимателно на стоп кадър - вляво!

3) Професор Елис е направил успешен експеримент. Прилагайки теорията на Хоуп за дрождите към изследванията на д-р Лео Бенет за гъбичките. Имаше и някакъв уважаван миколог, д-р Аманда Сийгъл.
Та, успели са да отделят три щама дрожди, които значително ще ускорят разлагането на трупа! Което според мен е и крайната им цел. Не толкова да създадат ваксина/лек, а да нулират заплахата от самите бродещи.
Но все още има много работи и са в началния стадий на пътя, който трябва да бъде извървян.

4) Дженифър и Денис са женени

5) Д-р Лео Бенет вече знае всичко за СРМ. Лично Дженифър му каза и последната тайна (следващата подточка) и това осуети и плануваното бягство. Явно е предпочел да остане и да се бори с нея отвътре, за да разберат докъде се простира плана и какво по-точно се опитват да направят и да ги спрат (доообреее)

6) Дженифър проникна в сейфа на майка си и откри, ‘’дневник – пренос на епидемиологични данни’’ и там има доказателство как са контролирали и насочвали хордите към големите общности от хора. И също така, че карат живи хора за експерименти

7) Джейдъс се появи! тук като младши сержант Стоукс (нищо чудно това да е и истинската и фамилия) и явно се познават с Хък и са приятелки.
Джейдъс лично достави на д-р Лайла Белшоу поредния жив субект за експеримент (гнус ме е от подобни изродщини) и то обозначен с 'А' явно 'А'-тата са опитните мишки, а 'Б'-тата са другите/полезните ; над тях.
Това е младото момче, Барка войник от СРМ. Видяхме го за последно в епизод 3 на сезон 1, когато се съмняваше в каузата и бе потресен от зверството извършено с Омаха. А Елизабет след като го нахрани със супа го предаде и го задържаха.
Но Елизабет сега е в централата и явно няма да я има няколко епизода (един/два) и Джейсъс ще командва парада.

8 ) Лайла Белшоу има някакъв ултиматум, бе доста наплашена. И каза, че знае, че това е нейния последен шанс. Защо точно сега? Ами защото изтичат десетте години и края на споразумението между военните и политиците. И явно спешно им трябва някакъв резултат.
И тук е големия въпрос, какви са тези експерименти и какво целят с тях?
Някакъв контрол над хордите??? Умствен контрол имам предвид. Хах, да бяха хванали Алфа, щяха да си решат всичките проблеми... 😃

Добър епизод!
В промото за следващия се вижда как нашите почват да саботират, но голяма война няма как да стане, а и най-логичното нещо е да загубят, но да се билдне историята за предстоящите филми/сериал за Рик Граймс.
-
8.0


промо за епизод 6

# 183
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Изгледах трети епизод на Fear-a. Честно - това е един от най-отегчителните епизоди, които съм гледала в тази вселена изобщо. Може би може да се конкурира с .. имаше едни моменти с екзистенциалните кризи на Краля някъде из девети сезон ли беше в шоуто майка.. така и няма да разбера, защото точно тези епизоди никога няма да се върна да ги гледам пак, но втори и трети на този сезон на спин-оф-а са просто ад.
В края на рилийзите, които тегля напоследък има ревю на епизода от някой от писалите го предполагам (с дъщеря ми се шегуваме за какви ли смятат зрителите си за да решат, че има нужда да им се обяснява какво са видели току що), за много от тях беше Анжела Канг в TWD, тук в последните два е един невръстен досадник - момче, ако си ти - адски си некадърен, човече.
Извинявам се за хейта, но обичам този свят и ми е адски тъпо да се случват такива неща.

Бтв, не знам за какви слухове говорите, но Алиша си я имаше в кредитите на днешния епизод, а в промото за следващия се видя Ал.

# 184
  • Мнения: 31 726
Остави го отегчението. И друг път го е имало.
Ама недосмислиците ме дразнят много. Това не е Z nation за Бога. Това е друго ниво сериал, поне беше.

# 185
  • addicted
  • Мнения: 1 083
О да, за това не искам да отварям дума изобщо. Някой е решил, че бомбите са супер мега-гига-яката идея и после не му се е занимавало с подробностите.. Помня как Грейс накара Морган дори пръчката си да хвърли, защото може нещо да е полепнало по нея. Но сега всички ще го дишат това с месеци и всичко ще е шес'.

# 186
  • София
  • Мнения: 27 184
Да, този в края на епизод 2 е брат близнак на Емил (ловецът на глави от сезон 6, убит от Морган Джоунс)



Fear the Walking Dead 7.3
''Cindy Hawkins''
https://www.imdb.com/title/tt14604858/

Тегавото начало на сезон 7 продължава!

Скрит текст:
Този епизод може да мине и без ревю...
Поне нямаше бебе, което да се дере 30 минути и да ти скъса нервичките. И за пореден епизод адски предвидимо. Знаех си, че на финала ще се окажат при Виктор. И като по чудо във втори пореден епизод развръзката на ''загадката'' е под носа им. Колко удобно... В миналия епизод консервите с храна за малки и големи, а в този епизод, трупът на една от жертвите на Теди.
И с тази радиация и тези костюми взе страшно да втръсва. Добре, че в следващия епизод ще има малко разнообразие. От промото се вижда и Алтия, така че явно е грешно инфото, че актрисата няма да участва в първата половина от сезона. За Алиша Дебнъм-Кери може и да е вярно, заради рестрикциите в Австралия
-
6.5


промо за епизод 4

Последна редакция: вт, 26 окт 2021, 20:58 от Diavolo

# 187
  • София
  • Мнения: 1 654
Diavolo, защо не казваш, че Дежа Торис е кастната с по-значима роля в сериала Grinning Интересът рязко се покачи. А се чудех защо толкова усилено Колинс пишеше за Живите мъртви Simple Smile

# 188
  • София
  • Мнения: 27 184
The Walking Dead: World Beyond 2.6
Who Are You?
https://www.imdb.com/title/tt15325074/

Изгледах преди малко. Втори пореден добър епизод. Оценката обаче е по-ниска от предния заради детинщините с които доста олекват. Визирам супер дразнещата Айрис, но не само.
Скрит текст:
Сериозно, къде са тръгнали разни дечурлига да взривяват СРМ??? Сериозно? Дано не видим всичките тези дивотии.
Последните два епизода са интересни само заради интересните открития около СРМ и заради включването на Джейдъс. От основните герои ми пука само за два персонажа: Сайлъс и Хоуп. Останалите и накуп да ги убият няма да ми пука. И искрено се надявам, нито един от тези герои да не ги видим във филмите за Рик, че само с това ще олекнат.

Имахме и първа по-сериозна смърт за сезона. Не че на някой му пука за Дев. Но все пак си е нещо.
Тук е моментът да прогнозирам, че поне двама от основните герои ще умрат. И това са Айрис на 90% (заради сънищата и че се превръща в зомби) и един измежду Филикс, Елтън и Сайлъс. Хоуп ще я оставят най-малкото заради името и, хехе. За Уил грам не ми дреме, въпреки че поне актьора може да играе за разлика от този който играе Филикс. За д-р Бенет и Лайла също не ми пука грам.

И сега за важните разкрития в епизода:

СРМ е използвала химическо оръжие, за да избие всичко живо в Омаха и Кампус Колонията, а после е използвала ‘кухите’ за да прикрият следите си! УАУ?! 😮 Много сложен план, но много по-различен отколкото просто да хвърлят по тях някакво огромно зомби стадо. Защото така много хора щяха да се спасят и избягат, но от химическа отрова няма как да се спасят.
Какво е това 'V'??? Името на химическия агент/отрова? Някой химик да се произнесе, хаха.

Нещо много важно, което открих като стопирах кадъра и поразмислих. Става въпрос за зеления серум в епруветката, която Филикс взе от огромния фризер в който проникна.
NE (Небраска) – O/CC (Омаха/Кампус Колония)
това е химикала, който атакува хората (защото горе има инициала, 'V' а във фризера имаше огромни бутилки от същото това 'V'). Ужас. И така са унищожили, Небраска, Омаха и Колонията! Никъде не пише за Портланд. Може би те няма да бъдат подложени на геноцид (поне засега).

Относно Джейдъс също имаше интересни неща.
Истинското и име е Ан. За което да допусках, че е така още докато беше част от историята в основното шоу. Работила е за СРМ, като им е давала хора (субекти 'А') за опити. Някои провинили са от нейното общество или хванати чужди врагове. Но е щяла да си остана завинаги в 'пустинята' докато не е изтеглила златния си билет с това, че им е дала Рик (но като субект 'Б'). Явно Рик с уменията си е станал ценен кадър за СРМ и покрай него са я приели и нея и се е издигнала.
Другото което се разбра е, че Дженифър я е обучила в началото и че тя и е като ментор. Изненадаха ме тук. И също така Джейдъс Стоукс (фамилното име на Гейбриъл) е отдадена на 100% за каузата. Тотално промит мозък, вярващ, че СРМ са последната светлина в света и тя вярва искрено в мисията си, да създаде нова ЕРА за целия свят със СРМ начело! И явно няма как да е партньор на Рик във филмите, напротив ще е враг, защото ще е от страната на СРМ. Даже се съмнявам, че знае какво е станало с него. Може би в началото е имала някакво инфо, но до там. И в момента е подофицер във военната полиция, верен копой на военните на власт и явно всички имат респект и страх от нея! Това се видя и в очите на Дженифър.
-
7.5


промо за епизод 7

# 189
  • София
  • Мнения: 1 654
Излегдах всички епизоди от основното шоу. Най-много ми допадна този с Кони. Бих го определил като страхотен хорър елемент. Напомни ми на The Hills Have Eyes. Даже не мога да си спомня кога за последно имаше такива епизоди. Вероятно в първите 3 сезона да е било.
Историята с Поуп я приключиха твърде бързо и дано с Лия не се проточи до самия край.
Другата паралелна история, която се развива с Мико, Юджийн, Принцесата, е къде по-любопитна. Обаче ми напомня, когато нашите се сблъскаха с Александрия и същите проблеми да се впишат в обществото им.
И стигам до кулминацията за мен - отношенията между Маги и Нигън. Да помагаш на най-големия си враг, а същевременно да имате толкова много допирни точки и еднакво мислене.

Доста ми липсва Рик. Точно сега имат много нужда от него.

# 190
  • София
  • Мнения: 27 184
Fear the Walking Dead 7.4
Breathe with Me
https://www.imdb.com/title/tt14604860/

Най-накрая се раздвижиха нещата! 🙂

Скрит текст:
А и ми писна да гледам тази жълто-оранжева атмосфера и хора крачещи в костюми и с противогази.

Видяхме всички от групата, които се спасиха с хеликоптера от СРМ в края на сезон 6.

Акцентът обаче бе Сара, която тръгна да търси своя ''брат'' Уендъл, за който забравихме, че го е имало някога... 😉
Доколкото съм запознат, актьора не снима заради риска от covid-19 и е напълно разбираемо. Похвален е начинът по който така извъртяха нещата, че да разберем, че е жив и да го забравим за неопределено време...

Не се изненадах от туиста с Джозая, братът близнак на Емил. Още като го видях, че тръгна да погребва зомбитата си казах, този ще се окаже добър и няма да убие Морган. Даже ме хвана яд, че в края не тръгна с мистър Джоунс и Сара, ама щеше да е прекалено лесно и като в приказка. Надявам се обаче да го видим отново в следващите епизоди. Много странна птица, но от тези, които се запомнят и ти се иска да ги гледаш отново.

RIP, Руфъс! Е, как можаха?! 😮

И защо им е да мъкнат тази неизбухнала бойна глава?

В следващия епизод ще видим Дуайт и Шери какви ги творят.
-
8.5 / 8.0


промо за епизод 5

# 191
# 192
  • София
  • Мнения: 1 654
Страхотен постер! Сетих се за Шейн. Щеше да ги прави на сол всички жътвари, спасители, шептящи Simple Smile

# 193
  • Мнения: 31 726
За Фиъра
Скрит текст:
От туиста се изненадах, но не много. Някъде по средата разбрах, че не е лош човек.
Радвам се, че е в отбора.
Странд все повече ме дразни. Знаех, че е различен от останалите, но не предполагах, че е бил чак такъв задник.
Дано Уендър го видим. Редно е.
И аз се чудя тази бойна глава за какво им е? Освен ако не са част от групата на онази откачалка.

За World Beyond
Скрит текст:
Не се изненадах за експеримента с живи хора. Бях 150 % убедена, че ги правят. Това си го мислех още от първи сезон.
Поне знаем, че Рик е много ценен и със сигурност е жив.
Оф, дано ги направят тия тъпи филми и си видим Мишонката и Рик заедно. Че и другите и да запеят кумбая Grinning

# 194
  • София
  • Мнения: 27 184
The Walking Dead: World Beyond 2.7
Blood and Lies
https://www.imdb.com/title/tt15061650/

Най-добрия епизод дотук от всичките два сезона!

Скрит текст:
СРМ наистина упражняват експерименти с хора, някои случайно открити ухапани, а други заради неизпълнена служба към Републиката или сериозни издънки...

Експериментите са с име "Операция Вотъс" и се провеждат вече 8 години, тоест 2 години след Началото.
Ако се замислим над предишния факт, то тогава разбираме, че СРМ е създадена още в самото начало на апокалипсиса, може би в първите месеци, което ме подсеща за двете момчета от Филаделфия, които участваха във втори сезон на TWD и питаха за влакове, които превозват хора до безопасно селище в Небраска (така се е образувала Омаха и Кампуса)

Съюз вече няма! Но само военната вихруша в СРМ го знае. Републиканското правителство хал хабер си нямат от всичко това което се разиграва извън стените им. След падането на Омаха и Кампуса, които са били унищожени за научни цели на тези откачалки, то СРМ (да разбираме Бийл и Кублик) са се отлъчили вече и от Портланд и в много скоро време замислят да гътнат нови 87 000 човека, които живеят в тази колония?! 😮

Страхотен туист също така в който Джейдис надхитри Лайла и Дженифър и останалите, като стана ясно, че всичко е било постановка и че тя мисли с няколко хода напред.

Не вярвам да успеят да взривят мястото, ще е твърде като на филм, ще олекнат.Две пикли, един доктор и вярно, Хък, Филикс и Денис са трима опитни и обучени хора, но са само трима. Всъщност да подпалят мястото винаги има начин, въпросът е да не успеят да отмъкнат докторите и изследванията, т.е. те самите да се измъкнат. А и искам тези неща да ги оставят за филмите. Това да се бори с СРМ не е работа на Хоуп и Айрис, а на Рик Граймс! 🙂 Целия този сериал трябва да е подготовка за неговата главна борба.

И още едно голямо разкритие имаше. Мейсън се оказа, че е син на генерал-майор Бийл. Усещах, че това ще изтресе на Хоуп миг преди да го стори. Още като каза, че баща му е военен, хехе. Ами това е голям коз за Хоуп и нашите, защото могат да решат да го отвлекат и да го вземат като разменна монета ако нещо се случи... Никой няма да смее да предприеме нещо ако синът на биг боса е застрашен...

Пърси не искаше да убие Дженифър заради любовта си към Айрис.
А на финала Сайлъс и Дженифър ще трябва да си поговорят (оо, да), хаха. 😃
-
8.5


промо за епизод 8





Fear the Walking Dead 7.5
Till Death
https://www.imdb.com/title/tt14604862/
 
Сезон 7 продължава да разочарова.
Поредна кръпка. То няма смисъл и от ревю... Чудя се какво да напиша.
Даръл и Шери в главните роли, бляк. Пореден досаден нов герой. Убиват си старите герои за които ни пука, а напълниха шоуто с една камара от излишни и досадни герои. Безумие. И пак се размотават с тези вече до болка омръзнали противогази. Това с ядрената катастрофа щеше да е готино ако се използва като скок напред и да изравнят времевата линия с основното шоу. А какво се е случило през тези години? Ами укривали са се в бункерите и толкоз. В момента имаме апокалипсис в апокалипсиса.😄 Дори не е смешно.
Да, официално вече след този епизод можем да кажем, че Виктор е изрод и няма връщане назад. На 95% ще го убият в края на сезона, жалко.
А тези кеч небивалици бяха доста неуместни. И не ми беше забавно, дори и като видях любимия си 'Тумбстоун'
Слаба актриса е тази новата, не ми хареса. Шери също ме дразни и то отдавна. Дуайт и той не ми е кой знае какъв любимец, въпреки че поне малко ми пука за него.
Става ама само за хард фенове на 'Бродещите'
-
6.0 / 6.5
 
 
промо за епизод 6 (ще видим малко войници от СРМ)
 




Общи условия

Активация на акаунт