Първи паспорт на дете

  • 5 155
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте извинявам се предварително,но не знам какво да правя и ми трябва съвет,мнение от компетентните или опитни лица! (Ще е дългичко)
Ние със съпруга ми  сме от Велинград и имаме дете на 1.5г имаме срок от работодател на съпруга ми в който трябва да се върне на работа . Ние с детето трябва да отидем с него! Отиваме ние в Пазарджик да пуснем бърза услуга на първи паспорт за дете обясняваме че до 12ти ни се налага да патуваме от там ни пращат във Велинград, защото по бързо ще се случат нещата,защото трябва да мине проверка от квартален полицаи. Отиваме в Велинград пускаме паспорт попълваме документи звъним на кварталният полицаи (семеини приятели сме) носим му документ попълва го и го връща във Велинград.(до тук добре) Отиваме в Пазарджик да пуснем бърза услуга,но пак ни връщат във Велинград,защото документите трябва да се комплектоват и пратят в Пазарджик. Отиваме във Велинград казват,че няма как да ги пратят бързо,защото ние вече сме пуснали паспорта за месец. Въпросът е какво можем да направим при тази ситуация за да стане по бързо?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 515
Нищо не може да направите. Няма бърза поръчка за първи паспорт на дете, до около 2 седмици ще е готов. Това с кварталния полицай го чувам за първи път..

# 2
  • Мнения: 38
Доколкото знам в районните (при вас във Велинград) може да се пускат заявки за паспорт само за стандартна услуга (30 дни). Ако желаете бърза услуга (3 работни дни) или експресна услуга (8 работни часа), трябва да подадете документите в областната дирекция (т.е. в Пазарджик). Не разбрах защо не са ви взели заявката още в Пазарджик, плащате си 50 лв и за 8 часа имате документите. Според мен в тази ситуация единствено в областната дирекция може да ви отговорят може ли да се направи нещо по въпроса или не.

# 3
  • Мнения: 4 518
Нищо не разбрах... Какви квартални полицаи? Миналата седмица отидох в районното с бащата, актове за раждане + копия и бяхме готови за 20мин.

# 4
  • Мнения: 1 574
Вероятно става дума за това:

Първи паспорт на лица до 14 г.

При издаване на първи документ за самоличност, съгласно чл.8, ал.3 от Правилника за издаване на БЛД, бързите и експресни услуги могат да бъдат трансформирани в обикновени, поради необходимост от допълнителни проверки. Таксите се заплащат след проверка на документите на гише.
https://www.mvr.bg/varna/%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1 … D0%B8%D0%BD%D0%B8

# 5
  • Мнения: 3 725
Нищо не разбрах!
Правих паспорт на дъщеря ми декември месец (на 2г). Отидохме с бащата, попълнихме документите, платих си за бърза услуга и след 3 дни взех паспорта.
От областен град сме, ако има значение.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 865
Вече нищо не може да се направи, щом са подадени документите.
За полицията: по принцип след, като се подадат документи за първи паспорт/лична карта, полицията минава през постоянния адрес да проверят, дали наистина има такъв човек/дете, който живее на адреса. Такава е процедурата. Помня на времето, когато подадохме документи за първата ми лична карта, бяха питали съседите, дали ме познават.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 515
Нито за моя първи паспорт преди много години, нито за този на сина ми преди 3 години е имало полицейски проверки. Явно са някакви регионални процедури.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 148
Две деца имам, и за двете никой не е обикалял и търсил на адреса. Звучи ми като местни самодейности.

Вече нищо не може да се направи, щом са подадени документите.
За полицията: по принцип след, като се подадат документи за първи паспорт/лична карта, полицията минава през постоянния адрес да проверят, дали наистина има такъв човек/дете, който живее на адреса. Такава е процедурата. Помня на времето, когато подадохме документи за първата ми лична карта, бяха питали съседите, дали ме познават.

Тази процедура разписана ли е някъде?

# 9
  • Мнения: 6 528
Вадих паспорт на детето преди 2 месеца, стана за 3 дни, никой не ни е проверявал на адрес. За пръв път разбирам за такава процедура...

# 10
  • Германия
  • Мнения: 865
Нямам идея. Още в паспортното предупреждават, да не се шашкат хората.

# 11
  • Мнения: 9 342
Бащата да си пътува, когато трябва и да ви направи декларация за извеждане на дете в чужбина от единия родител, а вие чакате паспорта на детето и си купувате билет за самолет с детето. По-скъпо е, но в момента, това е решението. Първите паспорти на децата не сме ги вадили с бърза поръчка, та не мога повече да помогна, но първата лична карта на дъщеря ми  я извадихме с бърза поръчка, никой не ни е посещавал. Дори да са питали съседи, най-много някой да им каже, че сме в чужбина.

# 12
  • Мнения: 2
Zdraveite da popitam stavali ekspres pasport na dete na 3 godini.?

# 13
  • Мнения: 2
Нищо не разбрах!
Правих паспорт на дъщеря ми декември месец (на 2г). Отидохме с бащата, попълнихме документите, платих си за бърза услуга и след 3 дни взех паспорта.
От областен град сме, ако има значение.
Zdraveite da popitam stavali ekspres pasport na dete na 3 godini.?
Zdraveite da popitam stavali ekspres pasport na dete na 3 godini.?

# 14
  • Мнения: 71
Две деца имам, и за двете никой не е обикалял и търсил на адреса. Звучи ми като местни самодейности.

Вече нищо не може да се направи, щом са подадени документите.
За полицията: по принцип след, като се подадат документи за първи паспорт/лична карта, полицията минава през постоянния адрес да проверят, дали наистина има такъв човек/дете, който живее на адреса. Такава е процедурата. Помня на времето, когато подадохме документи за първата ми лична карта, бяха питали съседите, дали ме познават.

Тази процедура разписана ли е някъде?
Допускам, че се отнася вероятно за хората, които нямат сключен брак.
Ние също миналата година изкарвахме паспорти на децата, едното на 2, другото на 4, никой не е идвал да ни проверява, при все че жена ми не е българска и още е с розова лична карта (с ЕГН, постоянно пребиваване, но без гражданство)

Общи условия

Активация на акаунт