🧟 The Walking Dead Universe: BG-Mamma Loves Zombies - тема 25 🧟

  • 30 711
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Това ще го покажа на майка ми, която е подела истинска кампания за да ме накара да се ваксинирам 😋😋😋

# 61
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах епизод 1 от сезон 11

Много добро начало. Като цяло съм доволен.

Скрит текст:
Неусетно ми мина някак си. Сцените с Ниган в тунела бяха страхотни и как ги успиваше и спичаше всички с попръжките си бе един път. Мнооого добър оратор! Абе прав си бе човека. Като цяло всички се държаха отвратително с него, ама иначе им трябва да им проправя път, хех, тц тц.
Интересно, че в началото имаше разногласие за това дали да поемат по този опасен път и евентуален сблъсък с 'Жътварите' Арън и Розита бяха против и си останаха в Александрия, но изненадващо за мен и Керъл бе против и тя също не тръгна на път.
Сцените в Арката бяха голям хит. Много се смях. Страхотна актьорска игра, сценарий и реплики, а Джош МакДърмът (Юджийн) е истинско бижу.
Не че не се знаеше, но Юмико ще играе ролята на Мишон от комикса. И тя намери на таблото на 'изчезналите' съобщение от сестра си.
Мърсър ми хареса също, макар и само с внушителното си присъствие. И какви погледи си разменяха с принцесата, хихи (двамата би трябвало да имат романс).
И краят. УАУ! Ниган отново с туист и стана старият 'бад ас' Не че нямаше логика след всичко което му наговори Маги, но определено не ми хареса постъпката му, макар че точно този му ход ще взриви нета (вече го е направил) и ще има люти спорове между откровено враждуващите отбори/фракции на Маги и на Ниган. Grinning

Даръл пък хукна след 'Кучето' и ще се раздели с групата за неопределено време. От трейлъра се вижда, че жътварите ще го отвлекат, но предполагам, че Лия (която също ще се окаже жътварка или ще се дегизира като такава) ще го спаси (надявам се, аз съм един от малкото, които харесват тази двойка и вижда естествената химия между тях).

оценка на епизода:
8.5

# 62
  • София
  • Мнения: 27 175
в коментара си за епизода съм допуснал една неволна грешка
Скрит текст:
Юмико намира на стената на ''плача'' съобщение от брат си

имахме и голямо разкритие, скрита подсказка
Скрит текст:
отново на стената с издирваните близки хора, за секунди дадоха съобщение за Хийт (ако си го спомняте, афроамериканеца с очилата, който безследно изчезна в сезон 7)
Спекилира се, че е в СРМ.



промо трейлър, епизод 2



снийк пийк, епизод 2



екслузивен сник пийк, епизод 2

# 63
  • sofia
  • Мнения: 417
Много добър епизод 1/11♥️Къде гледате превени   епизодите за Дарил , Маги и т .н ?  Не съм забелязала съобщението за Хийт -много искам да го намерят🙂Актьора е страхотен - с дръпнатите очи, играе младия Др.Дре в един филм и от тогава съм му супер фенка♥️

# 64
  • Варна
  • Мнения: 36 602
В Замунда ги има всичките четири епизода на Origins, първите два вече имат и субтитри качени.

# 65
  • Мнения: 31 669
Аз пък тъпо и упорито си чакам буквите Confused

# 66
  • София
  • Мнения: 27 175
Излезе нов тийзър-трейлър за втория сезон на World Beyond.
Много е як. Вижда се, че се правят експерименти със зомбитата...

# 67
  • Мнения: 5 741
Тъкмо реших да догледам 10-ти сезон и видях, че в HBOgo са качени само до 10-ти епизод. Мога ли да гледам епизодите някъде онлайн или трябва да ги свалям от торент?

# 68
  • София
  • Мнения: 27 175
Изчакай до 1 септември, ей го къде е, защото тогава в HBO GO ще качат всички останали епизоди от 10 сезон, включително и бонус епизодите към сезона.
Иначе ако не ти се чака, ще трябва да дърпаш от торентите.

# 69
  • Мнения: 5 741
Изчакай до 1 септември, ей го къде е, защото тогава в HBO GO ще качат всички останали епизоди от 10 сезон, включително и бонус епизодите към сезона.
Иначе ако не ти се чака, ще трябва да дърпаш от торентите.
Видях, че от тогава ще са налични и се учудих защо са разделили така сезона. Ще чакам.

# 70
  • София
  • Мнения: 27 175
Ами защото той по принцип си бе разделен сезона, знаеш има си голяма пауза между есента и пролетта...
А имахме и допълнителни бонус епизоди в пандемик кризата. Simple Smile



Ето ви епизоди 1 и 2 от сезон 11 на перфектно качество и с български субтитри

Сезон 11, епизод 1

Сезон 11, епизод 2


# 71
  • Мнения: 31 669
Eй, жив и здрав да си Grinning
Налазвам като гладно зомби Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 27 175
а за Замунда, ей тФа



и дано се освестят овреме, че се излагат... 😄

# 73
  • Мнения: 31 669
За буквичките ли? Не са виновни те, а преводачите от трите сайта.
Мързи ги нещо.

# 74
  • София
  • Мнения: 27 175
TWD, сезон 11, епизод 2

Преди мнението си за епизода да кажа, че не си заслужава да се гледа с вградените субтитри от линковете, които споделих. Преводът е машинен и на моменти плачевно несъстоятелен. Можеше да се очаква, но все пак е някакъв вариант. Гледах си го на английски, защото останалото е мъчение. А идната седмица по Фокс ще се гледа отново.

за епизода
втори пореден добър епизод. засега силно начало на сезона!

Скрит текст:
Маги се измъкна почти по същия начин по който го стори Глен. Това бе добро намигване с правилния в случая човек. После когато се върна при тях във вагона, реакцията на Ниган и начина по който се измъкна (всъщност можеше и да не се измъкне ако събитията не бяха екстремни и се променяха на секундата, а се появи и Гейдж) бе също добре написан. Най-силното оръжие на Ниган са приказките. Че казва нещата директно, не спестява нищо и има едно специфично тролене, което е даже очарователно. И че е завършен опортюнист.
Да, Ниган спаси Джудит, защо по дяволите никой никога не говори за това? Ниган уби Алфа, след това може да се каже, че и с неговото съдействие Даръл успя да изненада и убие Бета. Имаше добри моменти и с Карл и с Лидия, така че хайде да не е възможно най-големия злодей. И на фона на всичко това не стига, че са го викнали за пореден път да им помага и решава проблеми, но не го отразяват за нищо и непрекъснато го тъпчат като някакви булита. Е, нормално е да реагира така и да каже и направи всичко това което стори дотук в епизоди 1 и 2.
И сега идва момента, който никак ама никак не ми хареса. Новата, 'Дарк Маги' е толкова нелепа. Толкова много се напъват всички да я направят големия лидер, но явно никой не може да научи Лоран Коан как да играе убедително. Просто една слаба актриса, за пореден път лъсна истината за нея. Когато Глен бе жив и тя бе като притурка до него се понасяше, но след това нещата излязоха от контрол. Уви, ще имаме Маги до самият финал, биха минали и през трупове само и само тя да е права и над всичко. Дано само не опропастят целия сезон заради нея. Ако е добре написано нямам нищо против, въпросът е начина по който ни водят и разказват нещата.
Като цяло никак не ми харесват сцените на Маги и Ниган заедно. Но ще я бутат тази линия в цялата първа част, то се вижда още от епизод 1, че са тръгнали по този трънлив път. Няма да се учудя сега ако двамата се окажат заедно след като Жътварите ги атакуват и разпръснат. Остава и първи дружки да станат, което вече ще е върха на тъпотията. Бих се радвал да има някакво взаимно уважение и респект, но не и нещо повече. Би било нелепо, независимо от коя страна се разглежда. Тази на Маги или тази на Ниган. Един излишен фенсървис, който не вярвам да е искан от нито един истински фен с мозък в главата. Анджела Канг е тръгнала по много тънък лед, дано не опропасти всичко градено дотук. И всичко това само защото според комикса Маги е много голямата работа. Да, ама в комикса няма актьорска игра, няма герои, които напускат шоуто когато им скимне и после се връщат с подвити опашки след като са се провалили в опита да направят нещо друго.
Историята която разказа Маги бе отвратителна и брутална, но заради лошото изпълнение на актрисата не можа да ме трогне или впечатли по никакъв начин.
Смъртта на Гейдж също се оказа безсмислена. Освен частта в която Грег Никотеро се е развихрил, за да ни покаже нещо мега брутално и гнусно, може би най-бруталното след смъртта на Ноа насам. Зомбитата пак нахълтаха, е, можеха да го спасят и да имат още една ръка в борбата с тях. Но отново искаха да покажат колко по-различна е станала Маги. Нищо общо със старата такава. Общо взето всичко се гради около нея. Все едно тя е вся и всьо и без нея слънцето не може да изгрее?! Сериозно ли хора??? При положение, че е пълно с толкова добри актьори и силни герои, ще слушаме Маги за всичко???
Още два големи пропуска. Защо не счупиха стъклото? Според мен Гейдж какъвто е слабичък можеше да се промъкне през него, а зомбитата нямаше, защото щяха да задръстят пътя. И после когато все пак изкъртиха вратата, то тя не бе широка, защо по дяволите първите повалени зомбита не паднаха и не препречиха пътя за останалите? Просто недоумявам. Минаваха си така все едно влизат в ЦУМ или Халите.
Най-хубавата част от цялата тази история в метрото и тунелите бе с Даръл. Хареса ми философията и метафорите, заигравката с краха на класовите прослойки, как кралете са станали бездомни и бедни, как парите са се превърнали само в средство за водене на някакви си бележки. Много тъжен момент бе снимката с двете дечица, която намери Даръл. Там имаше една плюшена играчка, която Маги намери в епизод 1. Т.е. подсказват ни че всичко е завършило по един трагичен начин. Но най-много ми хареса как точно Даръл ги спаси. Защото да си го кажем, ако не бе Даръл, всички бяха обречени. И не, не съм му броил изстреляните куршуми и не желая, за да не се разочаровам отново (но и не ми пука чак толкова, това не е от значение), но начина по който ги изби, всичко бе направено като на кино. Все едно гледах джедай със светлинен меч. Поезия! Първо си остави арбалета и раницата и ги почна с едно олимпийско спокойствие. Бам бам бам, просто култова сцена. Първо с пистолета от Рой, после с ножовете, стигна до вратата и ги освободи. Голям Даръл! После сцената с гранатата (пак взета от Рой) също бе култов момент. Изобщо Даръл в пълния му блясък. 🙂
Накрая се появиха и самите Жътвари. Наистина много страховити изглеждат и честно казано не виждам как нашите биха се справили с тях. А нямат много време. До края на част А, най-много до средата на част Б. Тук е много важно също да имаме реалистичен сценарий, а не да гледаме как Маги, Олдън и сие се справят с бивши военни и тренирани машини за убиване. Очаквам всички от новите около Маги да дадат фира. То е ясно, че са ги вкарали като бройка за да има повече пушечно месо. Рой вече бе убит, Коул е ранен и почти пътник. Същата съдба очаква и останалите, може би с изключение на Илайджа по ред причини. Тук аз лично очаквам Олдън да бъде убит, което ще е някаква по-значима загуба, защото все пак е по-стар герой. Предполагам, че онази сцена в която Маги се тръшкаше, а Ниган я дърпаше е именно свързана със смъртта на Олдън или нещо подобно. Другата сцена пък с прословутата захапка на зомби за ръката на някой от нашите ще се случи на Агата. Но нашите за пореден път ще се разпръснат на малки групички (ей много го обичат това значи, то си е като патент на шоурънърите вече) и съм 100% сигурен, че ще съберат заедно Ниган с Маги (бляк). Даръл ще си е както винаги с кучето, но впоследствие ще бъде пленен от Жътварите и тук според мен Лия ще му се разкрие като жътварка и ще го спаси. Или ще го спаси и ще умре, или да речем ще ходотайства за него пред Поуп, че може да бъде ценен съюзник, заради опита и уменията му. Нещо такова. По-скоро второто, защото е по-реалистично. А и това е единствения начин според мен да се справят с такива хора. С някой троянец отвътре. Много ми се иска Даръл да се събере с Лия, защото много ми хареса бонус епизода с тях, имаше и химия, но уви едва ли ще стане. Сякаш ни бутат към край с Кони (не че имам нещо против Кони, напротив), но ще видим, има време. А и тепърва ще има спин оф шоу с Каръл (макар че вече не вярвам в нищо казано от Скот Гимпъл, докато не го видя с очите си).

И сега за нещата в Арката. Ето каква е разликата между един отличен актьор и един статист. Когато Юджийн говори, просто не искам да спирам, а когато Маги го прави си поглеждам часовника. Не е само до това да си кажеш репликите, а паузите или липсата на паузи между изреченията, интонацията, мимиките, всичко трябва да е в синхрон и да стои по естествен начин, все едно е част от реалния живот, а не да ти личи как се напъваш и всичко то се разминава. Е, не всеки го може. В това отношение, Принцесата и Юмико също бяха повече от убедителни. Тук досега няма слаби моменти просто. Принцесата първоначално по-скоро ме дразнеше, а сега все повече и повече ме забавлява и ме радва. На сцената в която искаше да дойде мениджъра се смях на глас. Разбрахме и че Томи, братът на Юмико е гръден хирург и че явно е важен за Арката. Всичко е ясно около Юмико. Накрая ще стане и съдия.
Хахах, Юджийн бил девствен??? Горкичкият. Всичките сцени с Мърсър също бяха топ. И тук отличен избор с наемането на Майкъл Джеймс Шоу. Между другото Юджийн им каза толкова много истини, но скри най-важната. Не каза, че са част от голяма група, а че е излъгал, че са. Хитрец е той, стар хитрец (Ниган знае най-добре).
Това накрая според мен не може да е истинската Стефани или??? Мхмхм, как мислите? Не е ли малко рано. Не би ли трябвало да има втори тур на оценяване, въпреки че вече официално бяха приветствани като добре дошли в Арката. Според мен това е по-скоро ‘фейк Стефани’ като ще се опитат да изпробват Юджийн, защото явно го смятат за слабото звено или просто за да проверят дали не ги лъже. А и най-малкото в комикса, Стефани е афроамериканка. Някак си не мога да си представя, че точно в днешно време ще сложат бял да играе ролята на черен. Виж обратното си е тенденция...
-
8.0 / 8.5
-
Една идея по-слабо от епизод 1 според мен, заради това, че го нямаше този шок финал клифхенгър, защото нещата в Арката общо взето се повториха, а и заради някои по-дребни неща, които ме подразниха и за които писах вече.


промо за епизод 3

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 20:44 от Diavolo

Общи условия

Активация на акаунт