Увеличени мозъчни стомахчета на бебе на 2 месеца

  • 1 193
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,
Постът ми ше е малко дълъг.. благодаря предварително на всички изчели.
Имам бебе на месец и половина. Още след изписването, педиатъра установи малко по-голяма предна фонтанела (3х2см) както и доста раздалечени шевове. По негова препоръка давам вит Д на баланс бейби х5 капки. На консултацията на 1м го препоръча да отидем на ТФЕ при доц Ралица Георгиева.
Вчера ходихме и тя установи мниго леко дилатирани латерални вентрикули 1,83см и 1,71см (точно написано е лека дилатация на задни рога), като каза, че няма нищо притеснително и иска да ни види след месец.
Както се сещате, прочетох целия интернет..., но в главата ми е каша.
Може ли да намалеят от самосебе си? Какво се случва от тук нататък? Дали има някой със същата история? Какво е било развитието?
Това ми е втора бременност, протекла абсолютно безпроблемно, нормално раждане отново безпроблемно. Малката се роди с обиколка на глава 35см.

Имаме час за др Захаринов на 26.07

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Няма да е много от полза мнението ми, но при недоносената ми дъщеря имаше такава констатация. Нещата се оправиха с времето. Вече не си спомням подробности.

Направете си всички консултации, следете си редовно статуса, ако ще сте по-спокойни идете на преглед за второ мнение и може да питате дали са нужни допълнителни изследвания, които да отхвърлят притеснителни диагнози, или да дадат ранна представа, ако статуса е извън норма.

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте, как мина прегледът при д-р Захаринов? Надявам се да е отхвърлил всички притеснения. Д-р Георгиева също е голям професионалист. Доколкото знам, важна е и обиколката на главата, да не расте прекалено бързо. Колко е в момента?

Общи условия

Активация на акаунт