На море в Гърция 2021 - IV

  • 40 525
  • 799
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 302
Днес ходихме на плажа на Афитос, Касандра. Пълна загуба на време си беше след Сани Simple Smile. Морето е със скали и камъни още на плиткито. Имаше и таралежи. Не е оферта особено с малки деца. На нас лично не ни допаднаха тесните улички и наблъсканите сгради. Имаше много паркирани коли и предполагам вечер е блъсканица.

# 61
  • Мнения: 53
Искам да попитам знаещите. Как става представянето на резултатите от селф теста? Искаме да посетим Елафонисос. Благодаря1

# 62
  • Мнения: 4 671
Момичета, помагайте, няма ли в Гърция изворна вода? Свърши ни и даваме на бебето минерална вода, но никъде не виждам да продават друга.... Не може още 10 дена да пие такава.
Ако знаех, щях да взема от България цяла 10 л. туба. И другото, което много ми липсва, е киселото мляко. Бебето е свикнало да яде за следобедна закуска, а този йогурт хич не му хареса.
Ако преваря минералната, дали ще стане?

# 63
  • София
  • Мнения: 5 362
Разреждай йогурта с вода. Това правех аз с моята госпожица. Ние я водим от 7 месечна.
За водата не помня, ама виж на бебешките стелажи в хипермаркетите или питай в някоя аптека.

# 64
  • Мнения: 805
Момичета, помагайте, няма ли в Гърция изворна вода? Свърши ни и даваме на бебето минерална вода, но никъде не виждам да продават друга.... Не може още 10 дена да пие такава.
Ако знаех, щях да взема от България цяла 10 л. туба. И другото, което много ми липсва, е киселото мляко. Бебето е свикнало да яде за следобедна закуска, а този йогурт хич не му хареса.
Ако преваря минералната, дали ще стане?
Имаше една (да не те подвежда, дали не беше на някаква марка на Nestlé), с розов етикет, която е подходяща за бебета. Потърсете в голям хипермаркет, на щанда за бебешки продукти.

@Параход, много благодаря за обяснението за пътя към Зола. Бяхме останали с впечатлението, че на път за Митрос е пропаднал мост, но не си представях, че е затворен пътя за Зола. Май малко се прецакахме, като сме резервирали там🤔🤔🤔

# 65
  • Русе
  • Мнения: 117
Kalamia beach, Кефалония

# 66
  • Мнения: 504
Момичета, помагайте, няма ли в Гърция изворна вода? Свърши ни и даваме на бебето минерална вода, но никъде не виждам да продават друга.... Не може още 10 дена да пие такава.
Ако знаех, щях да взема от България цяла 10 л. туба. И другото, което много ми липсва, е киселото мляко. Бебето е свикнало да яде за следобедна закуска, а този йогурт хич не му хареса.
Ако преваря минералната, дали ще стане?
От педиатърката знам, че преварена минерална вода не ОК за бебета. Като се преваря течността извира и концентрацията на металите и солите става по-голяма. Не съм запозната - чешмяната не е ли питейна?! По- добре чешмяна да преваряте, ако е годна за пиене. Или да потърсите бутилирана трапезна.

# 67
  • Мнения: 9 174
Водата от чешмите из цяла Гърция е годна за пиене!
За бебето просто я преварявайте за 5 мин.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 302
Момичета, помагайте, няма ли в Гърция изворна вода? Свърши ни и даваме на бебето минерална вода, но никъде не виждам да продават друга.... Не може още 10 дена да пие такава.
Ако знаех, щях да взема от България цяла 10 л. туба. И другото, което много ми липсва, е киселото мляко. Бебето е свикнало да яде за следобедна закуска, а този йогурт хич не му хареса.
Ако преваря минералната, дали ще стане?
И аз съм с бебе и давам бутилирана Athos или каквато има в магазина. Един баща търсеше в Масутис вода за бебе и го заведоха при бебешките адаптирани млека. Вода нямат и го гледаха странно.
Това е като нашето мляко. Продава се в малки стъклени купички с пластмасова капачка.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 21:21 от Teddy me4eto

# 69
  • Мнения: 5 776
Искам да попитам знаещите. Как става представянето на резултатите от селф теста? Искаме да посетим Елафонисос. Благодаря1



Не е зле декларациите да си ги разпечатате предварително Декларация за селфтест

Засега това са мерки, влезли в сила веднага и са до 26 юли.

Не навсякъде чешмяната вода става за пиене, при нас от години има предупреждение например, че е опасна за пиене. Редувам постоянно бутилираната, има и трапезна, има и минерална. За бебета не съм се заглеждала обаче.

# 70
  • Мнения: 4 127
Децата под 12г си минават свободно. На всички останали, неваксинирани, записаха данните на летището по лична карта. На хвърчащи листа.
Това имам предвид. Тия хвърчащи листа' дали ги въвежда някой в системата?

# 71
  • Мнения: 85
Здравейте, съдейки по коментарите тук, ми се струва, че всички правите тестове на връщане, за да се освободите от карантина. Не важи ли още, че представилите дигитален сертификат (за ваксина или преболедуване) се освобождават автоматично без тест? Благодаря Simple Smile)

# 72
  • София
  • Мнения: 2 626
Водата от чешмите из цяла Гърция е годна за пиене!
За бебето просто я преварявайте за 5 мин.
Това не е вярно. По островите навсякъде е препоръчително да не се пие вода от чешмата. Затова и бутилираната е доста евтина.

# 73
  • Мнения: 11 075
Момичета, помагайте, няма ли в Гърция изворна вода? Свърши ни и даваме на бебето минерална вода, но никъде не виждам да продават друга.... Не може още 10 дена да пие такава.
Минералната вода е Φυσικό Μεταλλικό Νερό, а ти ще търсиш трапезна, която става за бебе и за преваряване - Επιτραπέζιο Νερό.
Има много марки, една от често срещаните е Атос, за която са ти споменали.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 686
И другото, което много ми липсва, е киселото мляко. Бебето е свикнало да яде за следобедна закуска, а този йогурт хич не му хареса.
Много хубаво кисело мляко е това, което е в керамични съдове, но трябва да внимавате да е краве  - γιαούρτι αγελάδας, защото има и овче. Изглежда така:

Общи условия

Активация на акаунт