На море в Гърция 2021 - IV

  • 40 442
  • 799
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 247

Наистина ли QR идва веднага? Дори и да не пътуваш същия ден. Ако пътувам след 4 дни, пак ли ще дойде веднага? Моля, тези, които написаха последните постове по темата да пояснят. Ние пътувахме края на юни и не беше така. Благодаря

От няколко дни кодът идва веднага след попълването и изпращането на ПЛФ-а. Явно нещо са сменили.

# 406
  • Мнения: 11 944
За да е мирна главата на всички, си направете антигенни тестове до 24 ч. Ние така направихме. В крайна сметка изискването е да има такива тестове, но за съжаление винаги има опити за прескачане на правилата....
Когато отговорните органи си вършат работата, прескачане на правила няма. Нямам никакво намерение да бъда повече католик от Папата.
точно така, Звънче. Рзи да си е било на мястото. На кого да пратя теста и защо, като въпросния не ме е видял да минавам границата. Между другото на отиване в Гърция беше същото с изключение на това, че гърците ни сканираха личните карти. Нито сертификати, нито тестове погледнаха.

# 407
  • София
  • Мнения: 3 026
За да е мирна главата на всички, си направете антигенни тестове до 24 ч. Ние така направихме. В крайна сметка изискването е да има такива тестове, но за съжаление винаги има опити за прескачане на правилата....
Когато отговорните органи си вършат работата, прескачане на правила няма. Нямам никакво намерение да бъда повече католик от Папата.

Ама всички правите за Гърция, нали, и не рискувате, дали ще гледат или не? Явно аршинът е различен.

# 408
  • Мнения: 11 944
Наредбата дава възможност да направиш теста в България в рамките на 24 часа. Не е различен аршинът.

# 409
  • Мнения: 219
Здравейте, група!
Има ли някой прибрал се тези дни през Маказа, карантиниран и направил си бърз тест направо в РЗИ-Кърджали. Как стои въпросът с отмяна на карантината. Случаят е следния: Прибираме се днес, спряхме пред контейнера на РЗИ /като първи ахмаци/ и хората там им се наложи да ни напишат предписания за карантина. След като ни ги дадоха ни посъветваха веднага да отидем и да си направим тестове /безплатни/ в РЗИ-Кърджали. Речено-сторено. Отидохме там, имаше и други преди нас, имаше и след нас. Две служителки стоят отпред до една маса и правят тестове на конвейер. Десет минути след нособръка ни казаха, че тестовете са отрицателни и ЧАО. Записаха на един хвърчащ лист данните от Предписанията за карантина и казаха "това е-няма да ви се налага карантина". Документ обаче-никакъв. Едно момиче преди нас попита трябва ли да изпраща е-мейл на Директора и му казаха - не. Аз попитах дали качват резултатите в his.bg и ми отговориха, че ги качват, обаче там се иска НРН на документа, а такъв не са ни дали и няма как да проверя. И сега си имаме "Предписания за карантина", обаче нямаме документ за отрицателния тест или за отмяна на карантина.
Та въпросът ми е дали някой е имал такъв казус и какво точно е решението?
 Сигурно има доста други като нас, защото поне 7-8 човека минаха докато бяхме там за около 20-тина минути.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 20:28 от SPSt

# 410
  • софия
  • Мнения: 25 394
Правя, защото проверят и гърците си вършат работата. Друг е въпросът, че нас дори не ни попитаха с какво влизаме.
Когато се прибирам и никой не ми е дал указание за това, какво предлагаш да направя с резултата? Ти тестваш ли се след като се прибереш от Враца, напр. или всяка седмица?
Айде стига глупости. Румънците влизат и излизат без нищо в Бг.
Ще спазя всички официални указания, когато ми бъдат дадени.
Нищо не ми е двойно. За светица няма да се пиша.

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 20:23 от zvаnchе

# 411
  • Мнения: 11 944
Пълен хаос от страна на РЗИ, пък после моят аршин бил двоен.
Съжалявам, че не мога да помогна, Spst. Освен да им звъннеш?  Иначе излиза, че трябва да направите още един тест и да им изпратите резултата.

# 412
  • Sofia
  • Мнения: 4 004

Наистина ли QR идва веднага? Дори и да не пътуваш същия ден. Ако пътувам след 4 дни, пак ли ще дойде веднага? Моля, тези, които написаха последните постове по темата да пояснят. Ние пътувахме края на юни и не беше така. Благодаря

От няколко дни кодът идва веднага след попълването и изпращането на ПЛФ-а. Явно нещо са сменили.
Благодаря Ви,ще пробвам да попълнят формата утре.

# 413
  • Мнения: 4 125
Верно ли румънците без никакви тестове влизат и излизат? Затова ли са се нароили толкова?
А българите под карантина Smiling Imp Да ти имам и държавата

# 414
  • София
  • Мнения: 14 636
Здравейте, група!
Има ли някой прибрал се тези дни през Маказа, карантиниран и направил си бърз тест направо в РЗИ-Кърджали. Как стои въпросът с отмяна на карантината. Случаят е следния: Прибираме се днес, спряхме пред контейнера на РЗИ /като първи ахмаци/ и хората там им се наложи да ни напишат предписания за карантина. След като ни ги дадоха ни посъветваха веднага да отидем и да си направим тестове /безплатни/ в РЗИ-Кърджали. Речено-сторено. Отидохме там, имаше и други преди нас, имаше и след нас. Две служителки стоят отпред до една маса и правят тестове на конвейер. Десет минути след нособръка ни казаха, че тестовете са отрицателни и ЧАО. Записаха на един хвърчащ лист данните от Предписанията за карантина и казаха "това е-няма да ви се налага карантина". Документ обаче-никакъв. Едно момиче преди нас попита трябва ли да изпраща е-мейл на Директора и му казаха - не. Аз попитах дали качват резултатите в his.bg и ми отговориха, че ги качват, обаче там се иска НРН на документа, а такъв не са ни дали и няма как да проверя. И сега си имаме "Предписания за карантина", обаче нямаме документ за отрицателния тест или за отмяна на карантина.
Та въпросът ми е дали някой е имал такъв казус и какво точно е решението?
 Сигурно има доста други като нас, защото поне 7-8 човека минаха докато бяхме там за около 20-тина минути.
Благодаря предварително на отзовалите се!

Щом тестовете са правени от РЗИ Кърджали, те трябва да си ги отметнат в системата и да ви свалят карантината. Обадете се утре и ги питайте.

# 415
  • Мнения: 219
Пълен хаос от страна на РЗИ, пък после моят аршин бил двоен.
Съжалявам, че не мога да помогна, Spst. Освен да им звъннеш?  Иначе излиза, че трябва да направите още един тест и да им изпратите резултата.
Изобщо нямам намерение да си правя тестове всеки ден! Ако стане проблем, ще ги съдя до дупка. Надявам се някой да е минал по този път и да сподели какъв е резултата.

# 416
  • София
  • Мнения: 2 845
И как ще докажеш в съда, че си правила тест и е отрицателен?

# 417
  • Мнения: 219
И как ще докажеш в съда, че си правила тест и е отрицателен?
На листът в който записаха нашите данни имаше поне още 10-15 имена. А часът беше около 13.30. Явно не сме били само ние за деня. Или мислите, че може да се скрие, че РЗИ-Кърджали прави тестове пред вратата на лабораторията си и не издава никакви документи.

# 418
  • София
  • Мнения: 15 215
Ще копирам поста си от миналата седмица - нашият опит с липсата на карантина и тестовете, които си направихме, все пак. Ако е полезен на някой - добре. Явно народът мзрази да чете, предпочита персонални отговори. Току виж някой намери своите отговори тук и почувства, че няма нужда да пита за 7897654 път едно и също:

"Вчера минахме границата в посока България. Отне има-няма 20-25 минути. Един гражданин (така и не успях да определя дали беше нашенец или грък) погледна личните ни карти, без да си прави труда да огледа физиономиите на пътуващите. Това беше всичко.
Обаче аз - като много чела и всичко знаеща,  пратих мъжа ми и сина ми да си правят антигенни тестове - да ги пращаме на РЗИ Благоевград. (Слава Богу - отрицателни са, та поне да си знаем).

Влизайки в сайта на РЗИ Благоевград https://www.rzibl.org/ , прочетох това: "Във връзка с отмяна на наложена карантина използвайте следните телефони и имейл: 0878434267; 0878434286; 0883201472, rzibl@rzibl.org " - и си дадох сметка, че на тях никой не им наложи карантина.
Обадих се на единия от горните номера, любезна жена провери по ЕГН-тата им дали имат карантина - нямат, разбира се - и ми каза, че няма нужда да изпращам резултатите от тестовете.

Пиша толкова подробно, защото преди заминаването ни в темата се коментираше дали се считаме или не се считаме за карантинирани и дали сме или не сме нарушители, ако не си направим тест след влизането в България и не го изпратим в РЗИ."

# 419
  • Мнения: 192
По темата Корфу
За мен най-хубавият плаж беше в Сидари.
Разбира се всичко зависи от личния вкус.
Много четях постове и развието на пътуването тук, затова сега ще използвам този пост, за да споделя моите впечатления от Корфу (върнахме се в понеделник, бяхме за 8 нощувки). И ще разкажа как мина.
Пътувахме с кола, от дома ни (София) до хотела ни отне 11 часа.
Пътувахме в неделя в посока Корфу, бяхме на границата в 7 часа, минахме за 10 мин. На връщане (понеделник) чакахме от 17 до 17.30 часа.
На отиване на ферибота, никой не ни пита за тестове, на връщане вече ги искаха. Ако пътувате с тестовет ВАЖНО е, че тестовете (ние правихме бързи) стават със записване на часове от 1 ден по-рано.
За ферибота – и в двете посоки купихме билети на място, не исках да рискувам да изпусна ферибота или да чакам 2-3 часа. Никакъв проблем за това. На отиваме пътувахме до Левкими (мъжът ми предпочита да кара пред ферито) мисля че 47 евро, на връщане от Керкира – 60 (2 души и кола). Има на всеки кръгъл час или половин час.
Не сме ходили много по забележителности, защото беще страшно горещо, но се разходихме по малите улички на столицата, които имат италински чар. качихме се до двореца Ахилион (много е красиво). Таклива крепости и манастири на 40 градуса пропуснахме, дори и аз не съм толкова луда.
- - -
Малко се подведих с картата, защото всичко уж е много близо, но островът е ужасен за шофиране, при това колата ни е хечбек, там освноно карат малки коли, защото пътищата са тесни и с много завои. Туристите карат много скутери (мен ме е страх) и АТВ-та, вероятно са по-евтини от колите но и те са опасни на пътя. Направи ми впечатление че никой не пропуска и не дава път, местните са доста нагли в това отношение.
- - -
Ние бяхме в западната част в Арилас, пътят до Керкира (столицата) е около 50 мин, средна скокорт 30 км. в час.
- - -
Избрах Арилас защото е близо до всички места които планирахме да посетим, като отправна точка. Спахме тук http://www.tria-adelphia.com. Отлична за мен цена, 8 нощувки със закуски за двама 600 лева. Коментарите бяха много добри, но мястото не е кой знае какво (стаята беше с 2 легла) макар че аз не съм придирчива. За тези пари супер – на 3-4 мин имаше пекарна за закуски, до таверните и плажа са 12-13 мин. Но по пътя фучат коли.  
- - -
Ако реша да се върна бих избрала за локация Сидари (15 мин с кола от Арилас). Много чаровно градче с магазинчета, супермаркети, много заведения. Плажът е точно в мой стил, ситен пясък и много дълъг, но ако искате да плувате – водата е много плитка и топла. Изобщо не беше претъпкано, по-скоро полупразно
Там не се плаща за шезлонг и чадър, а се иска консумация. Аз си харесах едно заведение тип кафене и 4 или 5 дни прекарахме там. Там е и тази природна забележителност Canal D Amour. Много е интересно и краиво, но пълно с хора.
- - -
На плажът в Арилас не ходихме, тясна ивица, вечер сядахме в таверните, но за през деня не ми хареса.
- - -
Агиос Стефанос също не е лош плаж. Там чадър с 2 шезлонга е 8 евро. Също е плитък и с хубав пясък, повече свободна зона, отколкото такава с чадъри. Но аз усещах миризма на канал.
- - -
Агиос Георгиос Пагон също е огромен плаж, по-дълбока вода, но по-едър пясък. 7 евро чадър с 2 шезлонга. Не е моето.
- - -
Голямото ми разочарование е Палеокастрица (на 45 мин от Арилас) само си загубихме половин ден. На плаж Вендероса хората си лежаха по канъните, но като са легланали на 1 ред трябва да ги прескоча за да мина. Агиос Спиридон е красиво много, но малък претъпкан плаж, и пак с камъни. Там е Агиос Петрос – камъни и шезлонги пред паркинга, на който спорат автобусите.  
- - -
Бяхме на трите Инстаграм френдли места, но по-скоро на местата за снимки, не плажовете.
View Point-а на Cape Drastis е красота, до плажа се слиа надолу и е малък.
До Порто Тимони е козя пътека, около 40 мин, бяхме с маратонки. Снимахме се от върха. Долу не слязохме, но и там плажът е каменист, претъпкан, за там трябвта и обувки за камъни.
7th Heaven e заведението с платформата над водата. И там скалите са много красиви, влизат във водата, но до плажа се стига трудно, всъщност плажът е върху големи камъни, дори не бих го нарекла плаж.  
- - -
Като цяло много ми хареса, много е зелено, красиво с розови и лилави цветя, навсякъде зокуми. На големите плажове не е претъпкано, хората са спокойни, нормални, на всякаки възрасти (просто снощи гледах модерния тази година у нас Кики Бийч и неволно сравнявам с грима, силикона и показността).
За цените в супермаркеркетите бих казала, че не е много по-скъпо от БГ. Паста за зъби 1.5 евро. Head&Shoulders голям (400 мл) е 4 евро до плажа, тук е около 8 лева като не е на промоция. Дизела 1.4 евро.
По заведенията не мисля че е скъпо, но сравнявам със София. Гръцка залата под 10 лва. Гироси на плажа в Сидари имаше по 2-2.5 евро. Този път се хранихме само в заведения, всичко беше вкусно, облужването на ниво.
На линия съм при конкретни въпроси
Много благодаря за изчерпателния отговор! Жалко е, че се коментират само тестовете по границата в хиляди коментари и никой не споделя нищо за местата, които са го очаровали...
Кой друг остров ви е харесал повече от Корфу и бихте искали отново да посетите, още се двоумим дали да е Корфи или друг, за сега сме избрали APARTMENTS PELI-MARIA, но няма много коментари, гледам имат висока оценка, но от 9 гласували за 3 години, цената е поносима, но искат допълнително по 10 евракис на ден за климатик....

Общи условия

Активация на акаунт