ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 107

  • 50 752
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • София, България
  • Мнения: 813
Здравейте отново и от мен. Аз се обаждам чат-пат. Сега заради празниците не спазвам нищо. Имам качени 3 кг от август до сега, но все пак съм си 8кг по-лека спрямо новото отслабване за тази година, тъй че съм доволна. Имам планове да започна с някакво моно януари, да видим.

Купихме пътечка за бягане и я използвам, но не толкова често, колкото би било редно.

Успех на всички Simple Smile

# 721
  • Варна
  • Мнения: 2 791
На мен декември ми е някак си много забързан дотук. Често се получава, че ям 2 пъти на ден, което никак, никак не е хубаво. (В моя режим е добре да се яде по 4-5 пъти за деня.) Имам около 2 кг свалени за месеца. Обаче пък последните си дънки ги събувам вече без да ги разкопчавам! Simple Smile

evenfall, в последните дни сериозно се замислих, какво мога да извъртя така, че да си хапвам без угризения. Мисля да си правя неща за мен, в които оризът е заместен с карфиол. Зелеви сарми със запържен праз, карфиол и гъби. Същата смес в червена сушена чушка и на фурната с малко мазнинка. Това ми се привижда.

Бобените неща не ме привличат, за мой късмет. А откак съм на режим, 3 месеца почти, вече що тестени неща съм правила, например:

Скрит текст:
десетина содени питки съм извъртяла, погача правих, пица правих, една камара кексове, през уикендите за закуска на ММ - пържени филии, мекички, бухти,

...и нищо от тях не кусвам! Всъщност ми е голям кеф да храня хората, докато аз слабея Simple Smile

# 722
  • Мнения: 418
И аз се присъединявам към вас с надежда за мотивация.
 
Аз съм категория постменопаузална, когато неусетното натрупване на килограми доведе не само до изчезването на талията ми, но и ръкавите на блузите ми взеха да стягат много.
Моят BMI 27,3 и искам да се оттърва от 10-ина кг. Работата ми е седяща и затова и аз се сдобих с кростренажор, но рядко го използвам.

Опитах се да броя калории, но ми се стори доста трудоемко. Сега пробвам да отслабна като изключих всичко "бяло" от храната ми (хляб, ориз, захар и пр.), като огладнея пия чай, който по принцип не обичам особено.

Успех на всички и леки празнични дни.Smile

# 723
  • Мнения: 476
Хора колко е кафена чаша олио?80 мл или 100 мл?

# 724
  • Мнения: 25 900
Хора колко е кафена чаша олио?80 мл или 100 мл?
Би трябавало да е 80.

В навечерието на най хубави празник, амазон ми докара кантара. Теглих се и плаках. Защо Боже ми се лепят така килата....така де паундове...

Весели празници момичета, бъдете здрави, усмихнати и щастливи.

# 725
  • Мнения: 3 328
Защото тука плодовете и зеленчуците за да са вкусни трябва да платиш повечко. А всичко вредно е евтино и ужасно вкусно. Най- обикновени бисквити от уалмарт за 1 долар пакета са толкова вкусни и мекички и шоколадче даже имат, не може да спреш да ядеш.
НО, тук има едно голямо но, за всичко което ти се яде има нискокалоричен вариант и цените са изключително достъпни. Каквото душа ти иска задължително има вариант без захар и с малко калории и отделно кето вариант за тези, които се хранят по този начин.
Тук ми е много по- лесно, евтино и разнообразно да съм в калориен дефицит от колкото в Бг.

# 726
  • Мнения: 25 900
Защото тука плодовете и зеленчуците за да са вкусни трябва да платиш повечко. А всичко вредно е евтино и ужасно вкусно. Най- обикновени бисквити от уалмарт за 1 долар пакета са толкова вкусни и мекички и шоколадче даже имат, не може да спреш да ядеш.
НО, тук има едно голямо но, за всичко което ти се яде има нискокалоричен вариант и цените са изключително достъпни. Каквото душа ти иска задължително има вариант без захар и с малко калории и отделно кето вариант за тези, които се хранят по този начин.
Тук ми е много по- лесно, евтино и разнообразно да съм в калориен дефицит от колкото в Бг.
Аз не ям бисквити,  колкото и предизвикателни да са. Изобщо пакетирана храна не ме изкушава.
Плодове купувам все по рядко, защото независимо колко скъпо плащам, все не са ми на вкус като в Европа.Единствено ананас взимам за себе си, ягоди от времена време...
Зеленчуци предпочитам органик, за да яде и детето. Краставиците са хубави.  Правя патладжан,тиквички, гъби (не заедно разбира се).Доматите са голям проблем тук, дори и от 6$ за половин кило, пак не са на вкусни.

Предполагам, че дебелея от добавките в храната, най вече в млечните. Отделно ядем много гуакамоле и подобни с авокадо, защото само то има вкус на себе си в тази държава.

Не мога да отрека и че не се движа, както в бг. Работата ми е на компютър, повечето хоум офис, така, че това е достатъчна предпоставка за трупане на излишни мазнини.

но, както казах, не се оплаквам, ще вляза в релси Wink

# 727
  • Мнения: 3 328
Бисквитите бяха просто за пример, много храни са така. ММ си ги купува, и аз реших да пробвам една, сега бягам от тях че мога да унищожа един пакет за нула време Grinning
Аз пластмасови плодове съм яла и в България безброй пъти. След време си намерих тези, които ми харесват тук.
Фитнеса е по- евтин от колкото в България, два фитнеса съм сменила и двата са по 10 долара на месец. Разбира се има и много скъпи, но не ти трябва нещо помпозно. Сега втория ми фитнес към тези 10 долара плащам допълнително 7 на месец и ползвам детския кът във фитнеса, оставям малкия там и си тренирам. Така че и оправдание нямам вече за това че няма как да ходя. Grinning
Абе решение има за всичко, ще си намериш подходящото за теб и според твоя вкус.

# 728
  • Мнения: 698
Здравейте отново,аз най на края си взех елиптик и го започам от днес искам да възобновя  спорта поне два пъти седмично,за три не знам дали ще имам време съчетан с моя си режим на интереалното хранене,искам малко да се стегна и да сваля2-3кг.
Лек ден пожелавам и успех на всички в борбата с кг.

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 13:49 от strawberry0302

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 176
И аз се включвам от утре, целта ми е да сваля 7 кг, тъй като напоследък съвсем съм се занемарила.

# 730
  • Мнения: 698
Имам едно питане към момичетата,които ползвате елиптика-колко пъти седмично го правите и по колко време?
Аз вчера започнах с 20мин на 2ра степен и след това продължих с мойте си упражнения ,коремни,гири и тн,но както бях чела,че елиптика ненатоварва ставите,а аз съм с дископатия и скъсан минискус,след елиптика коленете въобще не ми бяха добре.

# 731
  • Мнения: 2 636
С елиптика си прав и това товари ставите. Освен това не е добре за предразположени към разширени вени или имащи вече такива.
Най-щадящо е велото и гребна машина. Като последната е комплексна - имаш работеща горна и долна част, 80% мускули в действие и нула импакт.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 11:26 от pepa57

# 732
  • Мнения: 22 541
Здравейте

Чудя се и аз за тази гребна машина, но нито знам какво да гледам...нито колко ще я ползвам. И трябва да може и да се сгъва че нямам място.

Иначе аз държа тегло от преди празниците...килограм и половина отгоре още преди това...така и не можах да си обясня откъде дойде.
В момента съм с 1.2кг над целта си...която чях постигнала и задържах само седмица.
Внимавам какво ям, ни съм преяждала с нищо...целта ми е просто да не върви кантара нагоре.

# 733
  • Мнения: 698
Здравейте отново,пак да споделя за койте кг,странна работа.Направих си около 36ч фаст и бях -2.3кг,след това продължих да си се храня с моят си режим,тоест интервално хранене и спорт вече и бум пак си върнах кг.
Немога да разбера тези кгв +|- непрекъснато дали са истински качени кг или е вода.

# 734
  • Мнения: 15 926
Вода са. И аз вчера източих 2 кг вода с ден на кисело мляко. Реалните килограми се свалят в доста по-малки количества за такъв период.

Общи условия

Активация на акаунт