ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 107

  • 47 509
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 700
ТЕМА 107

Здравейте, девойки!
Тук сме се събрали момичета от всякакви възрасти,
обединени от една цел - достигане и поддържане на здравословно тегло.
Това при нас се случва чрез умерени режими на хранене и спортна активност.
Основното ни правило е, че няма универсални рецепти!
Всеки организъм е различен и реагира по различен начин на разнообразните режими,
които диетолозите предлагат
 
Как диетуваме в нашата тема:

1) Всеки желаещ, независимо какъв режим прилага да се включи

2) Когато пожелаем да се отчитаме с постиженията си на кантарчето и да включим ролята на метърчето.  

3) Всеки да споделя какъв хранителен  и двигателен режим  прилага.

4) Всяка информация "за" и "против" храната, относно влиянието на килограмите и здравето ни  да бъде обсъдена и споделена.

5) Няма ограничение на участниците, няма ограничение на това кой какъв режим прилага
 
6) Споделяйте, споделяйте, споделяйте без значение какво, защото само чрез подкрепа от страна на други борещи се с това, резултатът е гарантиран!!!

                                                                                                                 
                                                                                                                  
 У С П Е Х!

Каня всички вас на сладки приказки!
Да споделяме опит, било то успешен или не !
Да покажем какво сме постигнали и да докажем на какво сме способни
Желая НИ вдъхновение, разбиране, приемане и прогрес


# 1
  • Мнения: 22 343
Записвам се да не изтърва темата.
На 20ти правя два месеца на режим и силно се надявам да се разкара още някой грам. Макар че съм преди цикъл, а винаги тогава теглото ми се покачва.
Имам поне още 4месеца борба... И още минимум 8кг за сваляне.

# 2
  • София
  • Мнения: 22 886
Записвам се и аз. Аз имам мнооого за сваляне, срокове не смея да си поставям. От около седмица съм на режим. Надявам се да ми се получат нещата. Смятам, че си знам някои от основните грешки- като ядене от скука и прекомерна употреба на определени храни 😀

# 3
  • Мнения: 368
Здравейте, нова съм при вас. Имам бебе на 3 месеца и реших, че вече е време. Поставила съм си за цел по -2 кг на месец оттук до края на годината. Започнах с лек пилатес, за да припомня на тялото стойка и разтягане. Лека полека ще започна да добавям нещо по силово. Режим не спазвам. Опитвам да имам 5 хранения на ден. Във всяка присъства протеин, мазнина и въглехидрати. Преди да забременея следвах Zone диета и доста ми се получаваше.

Успех на всички!

# 4
  • София
  • Мнения: 22 886
Аз първия месец очаквам поне 7, 8 кг, но те при мен като са много в началото и се свалят повече.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Херц, никога няма да се запознаем!
Благодаря ти за темата!
7 дни до плажа, друга година се стягам и винаги съм във форма, но тази е пълен ад.
От сто режима персонални, на ни един не се спирам....къде, къде по дяволите ми отиде волята и мотивацията?!

# 6
  • Мнения: 2 275
Да не ви изпусна. Мерси Херци.
Нещо и аз се оставих по течението няколко дни, а това винаги води до дълго отпускане с последствия.
От днес минавам на режим "никакви новини и телевизия", заредих се с криминални романи, утре ще се заредя с яйца, месо и зеленчуци и ще видя какъв ще е резултата в края на месеца.

# 7
  • Мнения: 172
Здравейте.

Отслабването не е равносилно на хубаво тяло! И вечните диети могат по-скоро да ви вкарат в психически проблеми отколкото да имате хубаво тяло! Трябва движение, спорт, ограничавене на сладко, газирано, тестени изделия и алкохол.

# 8
  • Мнения: 7 700
ще, Сис, ще 😍
работя на 34 градуса навън, бях си измислила течна диета с леко дояждане на твърда храна
протеин с бадемово мляко, айряни и неизбежните три литра вода в жегата
нищо не стана, просто се подух
от днес пак месо и яйца
морето е в края на август, ама с това шкембе ме е срам да стъпя на басейн

# 9
  • София
  • Мнения: 1 434
И аз не мога да повярвам, че пак заминавам за море с кофти самочувствие! Качих едни кила началото на пролетта и няма мърдане! Ям като "котка". Яйца, месо, кис. мляко, месо, малко зеленчуци, почти никакви въглехидрати, НУЛА джънк, вечерята ми е най-нищожното и пак не свалям и грам! Целулитът е кошмар и след седмица ще се натикам в бански и ще ми е гадно. Ходя на ултра скъпи машини за целулита (има ефект, но закъснях с почването). Отчитам, че спрях да тренирам есента и явно ефектът дойде след месеци. Бях си на едни кг. При едно и също хранене.
Дези, ако още четеш темата, благодаря ти от сърце за съветите, когато имах висок пулс и това ме спря да тренирам пак. Просто ви чета, но буквално нямам време да пиша Hug

# 10
  • Мнения: 7 700
Франи, аз храня едно бездомно бебе- коте
тая седмица то е яло повече от мен Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 281
Записвам се и аз, благодаря за темата.
Пазаруването стана много трудно, преди се задоволявах с каквото ми стане. Сега като от всичко което ми харесва има моя размер е трудно да се удържа Grinning Не се оплаквам де, ама не очаквах да имам такъв "проблем".
Пада още теглото, въпреки че съм на задържане на калориите, сигурно заради многото движение, ама няма да пипам калориите. Още 1 месец и започвам пак с дефицита.
Та успех на всички, нека темата се напълни с много минуси Simple Smile

# 12
  • Мнения: 580
И аз се записвам. В момента не спазвам режими. С леки ограничения поддържах свалените килограми, но трябва скоро пак да започна някакъв режим. Лошото е, че съм на нова работа и от смяната на обстановката и жегите не ям по цял ден. Вечер обаче се тъпча буквално. Една седмица не съм се качвала на кантар и малко ме е страх какво ще видя.
По въпроса със закуската, може да си правите елда. Става бързо, за мен лично е вкусна и помага при раздразнен стомах. Овесените ядки ди ги правя с вода, мед или плод. Яйчени мъфини също са ОК като разновидност на омлета. Аз харесвам тези https://www.supichka.com/рецепта/8/яйчени-мъфини-или-мини-омлети-със-спанак
Това не са супер ниско калорични и ниско въглехидратни закуски, но са добра алтернатива на сандвичи и макарони.

# 13
  • Мнения: 153
Днес отчитам 52,8 🥰 Отслабнах с 8кг за 5 месеца, като се постарах да запазя мускулна маса. Всички летни дрехи, които ми бяха малки, отново ми стават, но ще трябва да си купя и по-малък размер сутиени 😂

# 14
  • Мнения: 1 176
Нова тема, нов късмет! Разгеле, МЦ дойде. Започвам я на 55.300.
Дано с това и новия световен ред вкъщи (ММ на режим, втори дубъл) нещата си отидат по местата. Последния месец, признавам, не направих нищо добро за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт