COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 873 805
  • 22 549
  •   2
Отговори
# 15 885
  • Мнения: 54 995
Нека преди да тестваме всички ученици, първо да се ваксинираме всички възрастни.
Да. И преди да ги наваксинираме масово. И да се тестваме за достъп до работа също.

Точно така. Откога питам защо няма регулярно тестване за всички, за работа, за училище? И никой не протестира, че няма. Защо? За да не са под карантина. Затова. А аз и без тест си спазих чинно 14 дни.
Не можело за всеки сопол да се прави тест?! Не само може, ами е абсолютно задължително. Но няма воля за такъв ред и дисциплина.

# 15 886
  • Пловдив
  • Мнения: 4 803
Нека преди да тестваме всички ученици, първо да се ваксинираме всички възрастни.
Да. И преди да ги наваксинираме масово. И да се тестваме за достъп до работа също.

Точно така. Откога питам защо няма регулярно тестване за всички, за работа, за училище? И никой не протестира, че няма. Защо? За да не са под карантина. Затова. А аз и без тест си спазих чинно 14 дни.
Не можело за всеки сопол да се прави тест?! Не само може, ами е абсолютно задължително. Но няма воля за такъв ред и дисциплина.

В цяла Европа може да се тестват редовно и без симптоми, ама тук тази тъпня "за всеки сопол не може тест" стана хит.
А регулярно тестване няма, за да бъдат задоволени нечии анти мерки капризи .

Последна редакция: сб, 02 окт 2021, 16:51 от marzeliva

# 15 887
  • Мнения: 5 979
Aлибегов не знам на какво разчита с тези 70% защитени у нас след като хората от Израел казват, че 10-те % неваксинирани там създават пандемията при тях и пълнят болниците ...  у нас с тия 30% (хипотетични) се вижда какво е - челно място в света по хоспитализации и едно от челните по смъртност.

# 15 888
  • Мнения: 3 277
Не знам дали е коментирано, но отново виждам интересни данни за делта варианта от Англия.
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/syst … g_23_21_09_16.pdf
За трите седмици до 12 септември е имало общо 76414 заразени под 50 годишна възраст, от тях напълно ваксинирани са били 23004, а неваксинирани 35814 - за тази възрастова група, където около 60% от популацията е ваксинирана, явно ваксините намалят случаите на заразяване.
При тези над 50 години обаче от 24480 заразени, неваксинираните са само 1827, при около 80% ваксинирани - за тази възраст май не е чак толкова голяма ползата от ваксините?
Данните за починалите също са интересни - от общо 50 починали на възраст до 50 години, само 11 са били напълно ваксинирани (вярно, за 60 милионна страна цялата бройка не е толкова голяма).
При тези над 50 обаче виждаме пак кофти съотношение - от 692 починали за периода, 510 са били напълно ваксинирани, и 153 са били неваксинирани - съотношението е 3.3/1, при съотношение ваксинирани/неваксинирани 4/1 - както и миналия път, според този доклад, за тази възраст ваксините статистически не правят голяма разлика в смъртността.

Тотално погрешни заключения, графиките показват, че ваксините са ефективни. UK от над 3 месеца е без мерки.

Да видим каква смъртност имаше UK без ваксини и с ограничения и сега, без ограничения. При такава делта вълна, видно от първата графика, да имаш толкова по-малко хоспитализирани и смъртност, доказва че ваксините, дори Астрата работи.










Не съм много съгласен с изводите ти - ако ваксините бяха причината за общата ниска смъртност, щеше да има крещящи разлики в бройките на починалите ваксинирани и неваксинирани, а както виждаме такива няма никакви.
Tote ти четеш, гледаш и пак неразбираш. Това са данни от Англия, където 90% от възрастнито над 18г население е ваксинирано. Няма преболедивали с имунитет и т.н. Тук ако си преболедувал след макс 90 дни пак се ваксинираш. Твоята интерпретация на данни е погрешна.
Графиките показват, че при всичко свободно има малко смъртни случая сравнено с тогава когато нямаше ваксини. Това, ясно с данни и ясна интерпретация.
Съжалявам, но това не е вярно. Ето ти процентите ваксинирани разбити по възраст. Само тези над 70 години са близо до 90% ваксинирани.
Отделно от това, огромната част от останалите 10% не са ваксинирани, защото са в прекалено лошо здравословно състояние, и именно това са хората, които умират.

# 15 889
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 736
Ммммм, можеш да се успокоиш, че пък поста за това, как не съчувствам на раково болните си седи.
Защото тази тема е за да изброим за какво съчувстваме, нали?
И да, не е в правото на никой да генерализира и да определя правилни ли са протоколите, ако не е специалист!
Има пациентски организации, обърнете се към тях, нека сезират нужните органи - ама някой врещи, че о, представете си, и кислородни апарати за вкъщи са се препоръчвали и давали и това да звучи сериозно... Предполагам, че този някой се сеща, че едва ли с тези апарати някой се е интубирал собственоръчно.

# 15 890
  • Мнения: 14 800
Цитат
Достатъчно е, че в болница приемат само след отрицателен тест.
Ваксинираните на много места вече се приемат без тест.Още от август.В онкологията в София също ваксинираните само показват сертификат.Другите се изпращат на тест.Ако искат.И между тежко болни пациенти е пълно с разбирачи.Някои се дърпат.Абе не стига,че влиза за сериозна операция,ами спори и си тръгва на финалната права. Open MouthНе ми се коментира.Страшна простотия,има такъв народ.

# 15 891
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Тук в САЩ няма начин да влезеш в болница за процедура без тест, независимо от ваксинационния ти статус. От опит споделям - вчера ми правиха тежка и дълга операция 😊. Напълно ваксинирана съм в същата болница, данните са ми във файла, обаче тест и маска.

# 15 892
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 736
Тук в САЩ няма начин да влезеш в болница за процедура без тест, независимо от ваксинационния ти статус. От опит споделям - вчера ми правиха тежка и дълга операция 😊. Напълно ваксинирана съм в същата болница, данните са ми във файла, обаче тест и маска.

При сегашните обстоятелства, и това, че в крайна сметка стана ясно, че за съжаление има някаква (макар и по-малка) вероятност ваксиниран човек да зарази друг - това е правилната стратегия.
Готова съм да се откажа от привилегиите си на ваксинирана,
ама не виждам подобно отношение от повечето свободолюбци.

# 15 893
  • Мнения: 4 607
Сега се връщам от градинско парти, заговорихме се там с един, който ми обяснява, някаква негова теория..Според него, у нас доста хора,  и без да се влошават предпочитали да влезнат в болница, за по-сигурно лечение..Там обаче в ковид отделенията, вирусният товар бил огромен / то това действително е така/ и тези болни, които всъщност не са толкова зле, поемали още големи количества вирус и започвали да се влошават от това...Според мен не е така, защото в организма има вече антитела, които неутрализарат повторното поемане на вируса и то няма значение..Но пък ако даден човек има някакъв проблем с имунитета е възможно и да има значение..

# 15 894
  • Мнения: X
В нашата провинция почти половината на възраст 12-18 са ваксинирани и 75% от тези над 18 години. Не сме първенци, в Хамбург, Шлесвиг Холщайн и Заарланд са повече, а в Бремен 86%. Става въпрос за напълно ваксинирани. Най-слабо е в бившето ГДР, като най-ниското ниво на ваксинация е 55%. Бавария изостава също, но там е пълно с балканджии.

Забелязвам, че хората по-лабаво го карат. Вече си слагат маските като се приближат до количките пред супермаркета, а до неотдавна от колата се излизаше с маска. Видях даже един да зарежда бензин без маска. 😂

# 15 895
  • Мнения: X
Сега се връщам от градинско парти
Хмм, парти посред пандемия. А как бяха маските и дистанцията там?

# 15 896
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 445
Тук в САЩ няма начин да влезеш в болница за процедура без тест, независимо от ваксинационния ти статус. От опит споделям - вчера ми правиха тежка и дълга операция 😊. Напълно ваксинирана съм в същата болница, данните са ми във файла, обаче тест и маска.

По-скоро кажи "тук в Калифорния".И на мен ми оперираха глезена за пореден път в сряда, само с картончето за ваксинация. Аризона, бейби, при нас вирус няма или по-скоро простотия има в повечко...

# 15 897
  • Мнения: 2 927
Точно така. Откога питам защо няма регулярно тестване за всички, за работа, за училище? И никой не протестира, че няма.
Ей тука вече изби рибата. Нормалните хора ще протестират, ако има масово и задължително тестване. Като в “Гатака”. Трябва пак да взема да го гледам тоя филм. Да си го припомня.

# 15 898
  • Мнения: 13 233
Нормалните хора няма да протестират при тестването, а ще се радват, че се опитваме да се справим с проблема.  Ще протестират останалите.

# 15 899
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега се връщам от градинско парти, заговорихме се там с един, който ми обяснява, някаква негова теория..Според него, у нас доста хора,  и без да се влошават предпочитали да влезнат в болница, за по-сигурно лечение..Там обаче в ковид отделенията, вирусният товар бил огромен / то това действително е така/ и тези болни, които всъщност не са толкова зле, поемали още големи количества вирус и започвали да се влошават от това...Според мен не е така, защото в организма има вече антитела, които неутрализарат повторното поемане на вируса и то няма значение..Но пък ако даден човек има някакъв проблем с имунитета е възможно и да има значение..

Честно казано ми звучи доста правдоподобно.

Да не говорим и тъпкането с лекарства, от които нямаш нужда, но са по някакъв незнаен остарял протокол- пример с ивермектина

и психическото смазване в болница

Но аз имам предразсъдък към болниците

Общи условия

Активация на акаунт